Miterassa blogi

Bowers & Wilkins Formation Wedge: tahaksid UFO-t oma tuppa väga hea heliga?

See uus Bowers & Wilkinsi kõlar on midagi ennenägematut, disainilt justnagu maavälist päritolu. Kuid eriline välimus pole kõlaril vaid efektsuse pärast. Tänu unikaalsele konstruktsioonile suudab see tekitada väga head ruumilist heli, mis levib igasse toanurka.

Kui välimus tundub veidi tuttav, siis tõesti – Bowers & Wilkins on varemgi sedasorti kõlareid teinud. Formation Wedge on Zeppelin Wirelessi edukas järeltulija – ka see varasem mudel oli väga silmatorkava disaini ja hea kõlaga.

Formation Wedge peidab endas suurt bassikõlarit, kaht keskribakõlarit ja kaht kõrgemaid sagedusi edastavat kõlarit. Need on kaetud omapärase kattega, mis annabki ebamaise väljanägemise.

Äärmised kõlarielemendid on keskmisest bassikõlarist isoleeritud ja suunatud üksteisest eemale, et ühes korpuses oleva kõlariga oleks võimalik luua ruumilist stereoheli kogu toas.

Heli saab juhtida Formation´i mobiiliäpiga, mida on mugav kasutada nutitelefonist, diivanilt tõusmata. Kui vaja, siis saab muidugi ka füüsiliste nuppudega juhtida kõlari pealt.

Seade on ühilduv AirPlay 2, Spotify Connecti ja Roon´iga. Juhtmevabalt saab ühendada Bluetooth 4.1 abil oma nutiseadmetega ja kõrge helikvaliteedi üle õhu tagab aptX HD. Multiroom aga lubab ühendada võrku mitmeid Formationi kõlareid ja neid siis ühest äpist juhtida.

Võrreldes Zeppelin Wirelessiga on Formation Wedge´ilt kadunud 3,5 mm helisisend, kuid ilmselt seda kvaliteetkõlari puhul eriti palju ei kasutatagi.

Võimsusest aga puudu ei tule – 240 W koguvõimsusest piisab täiesti avara elutoa või saali jaoks. Kui aga tahad muusikat ka teistesse tubadesse viia, on võimalik ühendada juhtmevabalt paljud Bowers&Wilkins Formation kõlarid ja Subwooferid, kasutades Multiroom lahendust.

Vaata videost lähemalt, milline see kõlar seestpoolt välja näeb:

Kõiki kõlareid saad testida MySound2Go T1 kaubanduskeskuse kaupluses või osta e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.