Miterassa blogi

Haara kõlar kaasa, aga milline? Kaasaskantavate kõlarite ABC

Soojade ilmadega pole põhjust enam tuppa jääda. Meeleolu loomiseseks saab õue alati kaasa võtta ka akuga juhtmevaba kõlari, kuid millist valida? Kas tahad kasutada kõlarit terrassiolengutel, pikemal matkal või randa minnes? Iga olukorra jaoks sobib mõni seade paremini kui teine.

Bang & Olufsen Beoplay A1 – pikemale väliolengule või reisile

Beoplay A1 on võimas kõlar (140 W), mille aku kestab kuni 24 tundi. Kui sa just järjest ööpäev läbi muusikat ei lase, siis jätkub sellest ajast mitmepäevaseks matkaks, ilma et peaks uuesti laadima hakkama. Kaks Beoplay A1 saab kokku ühendada ka 2 x 140 W stereopaariks, mis annab juba korraliku kontserdikõlari mõõdu välja. True360 tehnoloogia tekitab efektse ruumilise heli, nagu oleks kaasas kodukinosüsteem.

Selleks, et pikalt kestva akuga seadet oleks hea kaasa haarata, on olemas kinnitusaas, millega saab riputada näiteks seljakoti külge.

Kuna seade on varustatud sisemise mikrofoniga, siis võib sellele anda häälkäsklusi. Seetõttu sobib see ka käed-vabad seadmeks mobiilikõnede vastuvõtmisel.

Sony Extra Bass – aiapeole, kus palju bassi ja valgusefekte

Sony Extra Bass SRS-XB41 kõlar pakub lisaks sügavale bassile ka efektset valgus-show´d. Seega võiks selline kõlar olla näiteks aianurgas korraldataval terrassipeol, kui õhtul juba hämaramaks kisub. Kõlar on juhtmevaba ning kui neid on mitu, võib teha ka muusika jagamise õhtu, kus igaüks saab saata oma muusikat. Kuna tegemist on veekindla kõlariga, võib selle julgelt kaasa võtta ka basseini äärde või randa – vette kukkumine pole probleem.

Ka selle seadme aku kestab 24 tundi, seega ei peagi olema väga seinakontakti lähedal, vaid võid kõlari ka matkale ja pikemale ringreisile kaasa võtta.

Sony Extra Bass SRS-XB32 (endise XB31 uus mudel), mis hiljuti läbis uuenduskuuri, sobib neile, kes eelistavad pisut väiksemat ja kergemat kõlarit, kui eelpool mainitud XB41 ehk see sobiks pigem väiksemat sorti olengute ja pidude jaoks.

Kui tahad aga veelgi valjemat heli ja võimsamat muusikat, võta aga suurem mudel Sony Extra Bass GTK-XB60B. Samamoodi on olemas valgusefektid ning suurt kõlarit saab paigutada nii püsti- kui pikaliasendisse ning paaritada juhtmevabalt teiste kõlaritega. Varusta iga tuba ja aianurk näiteks oma muusikaseadmega. Või miks mitte teha sellega üks karaokepidu?

Neist kõlaritest saab veel oma kustuma kippuvat telefoni laadida ning mobiiliäpist värvusmuusikat juhtida.

Marshall Kilburn II – kasvõi vabaõhukontserdile

Marshalli kõlarid on ülistiilsed ja neid teavad kõik muusikud. Kui teed mõnusa aiapeo, siis Marshall Kilburn II loob rokiliku õhkkonna. Aku kestab 20 tundi, korraga saab ühendada kaks Bluetooth-seadet, aga olemas on ka 3,5 mm kaabliühendus.

Päris vihma kätte ei maksaks selle kõlariga minna, kuid kui on sul olemas mõni katusealune, kust Marshalliga muusikat lasta, siis kostab see piisavalt kaugele, sest võimsust on sel mudelil 36 W.

Stiilne kohverkõlar BeoPlay Beolit 17 – kui sa ei taha jätta helikvaliteeti juhuse hooleks

Seegi Bang & Olufseni juhtmevaba kaasaskantav kõlar on väga võimas – 2 x 120 vatti, lisaks pakub väga head helikvaliteeti ja kui oled kvaliteedi suhtes eriti nõudlik. True360 tehnoloogia saadab heli igas suunas, seega sobib Beolit 17 sinu peo keskseks kõlariks. Matkale kaasavõtmiseks võib see küll olla veidi suur ja raske, aga autoga välja sõites täiesti paras.

Muusikakeskus aku ja topsihoidjaga – pulma, sünnipäevale või suguvõsa kokkutulekule

Sony juhtmevaba muusikakeskus töötab akult 13 tundi – kui paned õhtul mängima, lõbustab ka varaste hommikutundideni. Võimas bass ja vali heli on piisavad, et see seade näiteks pulma- või juubelipeole kõlariks võtta, sest olemas on ka mikrofonisisend, millest peo juht saab rahvale sõnumeid saata, solist esineda või peokülalised karaoket laulda. Hea lisand võib olla igaks olukorraks ka sissehitatud FM raadio. Kui muusika on mälupulgal, saab seda USB-sisendist maha mängida, üle Bluetoothi aga võib ühendada kuni kolm seadet korraga.

Kõiki kõlareid saad testida MySound2Go T1 kaubanduskeskuse kaupluses!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.