Miterassa blogi

JBL Link Portable – nutikõlar, mis ei vaja kaablit

Kui tavaliselt on juhtmevabad kõlarid Bluetoothiga ja töötavad iseseisvalt, nutikõlarid aga enamasti saavad toite seinast, siis JBL Link Portable paneb kokku mõlema variandi kasulikud omadused. See töötab juhtmevabalt, kuid kodus saab seadet laadida mugaval laadimisalusel ning veekindel korpus lubab mahuka akuga kõlari vajadusel igale poole kaasa võtta. Lisaks toetab seade Multiroom lahendusi ja võtab vastu virtuaalse assistendi häälkäsklusi.

Nutikas kõlar on silindrikujuline ja levitab muusikat ühtlaselt igas suunas. Muusika allikaks võib olla kas üle Bluetoothi ühendatud nutiseade või kodune Multiroom võrk, kuhu saab ühendada palju kõlareid ja juhtida neid kas igas toas ühtemoodi või eraldi. Kodus või miks mitte ka kuskil väljas saab internetiühendusega kõlarile anda häälkäsklusi Google Assistanti juhtimiseks: mõne muusikastriimi mängimise alustamiseks, nutikodu termostaadi juhtimiseks või Youtube´i video saatmiseks telerisse. Kõlar võib Google Assistanti abiga ette lugeda ka uudiseid ja ilmateadet.

Aku kestab JBL-i nutikõlaril kaheksa tundi. Laadimisalus pole küll juhtmevaba, kuid siiski peaaegu sama mugav, sest töötab lihtsalt kõlarit alusele tõstes. Kaks klemmi laadimisalusest saavad ühenduse kõlari enda põhja all olevate laadimisrõngastega ja pistikusse ei pea seadet pistma.

IPX7 standardile vastav veekindlus tähendab, et JBL Link Portable on täielikult veekindel ja võib isegi vette kukkuda.

Striiminguteenustest on toetatud Chromecast ja AirPlay 2.

Maailmas on praegu valik tavalistest Bluetooth kõlaritest enam kui kirju, aga üldine trend liigub aina rohkem selliste kõlarite suunas, mis on nutikamad ja ühendatavad kodusesse võrku. Lisaks muusika kuulamisele nii kodus kui väljas saab võrgutoega kõlari lisada Google Home äppi ja juhtida tarka kodu häälkäsklustega, sealhulgas muidugi ka muusikat ja striime juhtides.

JBL Link Portable on müügil Miterassa poes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.