Miterassa blogi

Kolm Netatmo valvekaamerat, mis tunnevad näo ära ja valvamise eest teenustasu ei küsi

Kodu valvamiseks valvekaamerate abil on vajalikud nii inimese kui näo tuvastamine, et ei tekiks asjatult valehäireid kas taustal puulehtede liikumisest, auto möödumisest tänaval või naabri kassi külaskäigust. Netatmol on erinevateks olukordadeks välja pakkuda kolm head WiFi kaamerat, mille valveteenused on tasuta.

Siin on kolm Netatmo kaamerat, mida saab kasutada majas sees, väljas majaseinal või ukse juures nutika uksekellana.

Netatmo näotuvastusega turvakaamera NSC01-EU

Tegemist on tugevas alumiiniumkorpuses juhtmevaba kaameraga, mis edastab alarmi vaid siis, kui on tõesti tuvastatud võõras sissetungija. Nimelt oskab see kaamera eristada inimesi ja loomi, inimestest aga tunneb pereliikmed ära näo järgi, kui nii on seadistatud. Kui kaamera ette satub pereliige, siis alarmi ei käivitada, kui aga kaadris on võõras, edastatakse teade nii mobiilile kui ka Netatmo võrku ühendatud alarmile ja salvestatakse videoklipp.

Kaamera sensor on Full HD kvaliteediga, 130-kraadise vaatenurgaga ning infrapunavalgustusega öösel nägemiseks. Kõiki Netatmo seadmeid saab juhtida ühest äpist, seega saad oma kaamera ühendada suuremasse targa kodu süsteemi ning vaadata alarmide tekitatud videoklippe kodust eemal ükskõik millal.

Kaasa tuleb kaameratega 8 GB suurune SD kaart, kuhu jooksvat videopilti salvestatakse. Kui mälu saab täis, alustatakse kõige vanemate klippide üle kirjutamist. Eraldi saab seadistada ka klippide salvestamise mõnele oma FTP kontole või Dropboxi.

Netatmo valgustiga turvakaamera NOC01-EU

See kaamera on nagu kaks-ühes koduvalveseade. Lisaks salvestamisele saab netatmot Kasutada ka turvalisust suurendava õuevalgustina. Valgus teatavasti hoiab pahalased eemale ja lisaks saab LED tule valguses ka öösel värvilist pilti näha. Infrapunakaamera jätaks küll majaümbuse hämarasse, ja näitab vaid mustvalget pilti, kuid teinekord on hea ka liigse valguseta näiteks tagaaias või magamistoa akna all valvata.

Korpus on ilmastikukindel – kannatab vett, tolmu ja kõrgemaid või madalamaid temperauure. Ka see kaamera oskab eristada inimesi, loomi või sõidukeid ning tekitab seega vähem valehäireid. Kaasa tuleb mälukaart, äpist saab seadistada salvestamise FTP kontole või Dropboxi.

Samast kaamerast on olemas sireeniga mudel, mis häire puhul, kui nii on seadistatud, paneb häält tegema 105 dB valjusega alarmi.

Netatmo nutikas video-uksekell NDB-EC

Nutikas uksekell aitab sama hästi kui kodus olla, kui keegi ukse taha saabub ja kella annab, kuna üle Interneti saab kaamerast näha, kes ukse taga seisab, kuulata, mida ta räägib ja ise kaamera kõlari kaudu vastata. Kui kuller tuli midagi ära tooma, saab juhatada, kuhu pakk jätta või kui keegi tuleb tüütut reklaam-materjali pakkuma, siis saab paluda tal ära minna. Muidugi saab uksekella kõlarist eemale ehmatada ka kahtlased ukse taga luusijad, kellel pole häid kavatsusi.

Uksekell helistab videokõnega telefonile niipea, kui keegi uksekella vajutab. Kui aga avastatakse liikumine, saadetakse nutiseadmele alarmiteade, millele saab reageerida. Salvestamine mälukaardile ja FTP-sse või Dropboxi toimub samamoodi, nagu teiste kaameratega, samuti on saadaval hääljuhtimine kõigi enamlevinud virtuaalsete assistentidega.

Uksekella kaamera on Full HD kvaliteediga, sel on infrapunavalgustus öösel ja hämaras nägemiseks ning ilmastikukindel korpus, mis talub õues niiskust, tolmu, kuumust kui ka külma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.