Miterassa blogi

Kolm uut mürasummutavat kõrvaklappi, millega alustada sügist hooaega kõrvaliste segajateta

Kui plaanid selleks sügiseks hankida endale keskendumist nõudvateks töödeks või õppimiseks uued suured kõrvapealsed juhtmevabad klapid, siis hiljuti on välja tulnud kolm uut hea mürasummutusega kõrvaklappi, mille seast endale sobiv leida.

Mürasummutavad Bluetoothiga kõrvaklapid JBL Tune 760NC

Kui otsid soodsama hinnaga mürasummutavaid klappe, siis JBL Tune 760NC on hea valik. Harman esitles neid sel suvel ja nüüd on klapid poes saadaval. Kui igatsed ka võimalikult pikka aku tööaega, siis need mudelid pakuvadki koguni 35 tundi koos mürasummutusega või 50 ilma mürasummutust sisse lülitamata. Täis laadimine kestab kiirlaadijaga kaks tundi. Seega on tegemist ka heade reisiklappidega, mille akude pärast ei pea eriti muretsema.

Bluetooth-ühendus toimib korraga kahe seadmega – kui kuulad arvutist muusikat ning samal ajal tuleb mobiilikõne, ei pea hakkama klappe ümber ühendama.

Kuularielemendid on suured, 40 mm läbimõõduga ja mikrofonide süsteem tagab nii taustamüra eemaldamise kui ka puhta heliga mobiilikõnede tegemise. Toetatakse kõiki enamlevinud virtuaalassistente: Siri, Alexa ja Google. Värvivalikus on must ja valge.

Bowers & Wilkins PX5

Bowers & Wilkinsi klappidel on oluliseks omaduseks mitte lihtsalt aktiivne, vaid ka seadistatav mürasummutus: erinevateks olukordadeks on erinevad mürasummutusrežiimid. Näiteks saab spetsiaalselt vähendada madalsageduslikku lennuki- või laevamüra, linnaliikluse helisid, avatud kontori taustamüra. Iga olukorra jaoks on vaja veidi teistsuguseid algoritme ja lähenemist, mida PX5 pakubki.

Aku kestab klappidel 25 tundi, kiirlaadimine annab 15 minuti laadimisega 5 tundi kasutusaega juurde. Seega sobivad need väga hästi ka reisimiseks, kui näiteks on kahe pika lennu vahel vaid napilt aega seinakontakti lähedusse sattuda.

Kõrvaklapid on varustatud 35 mm kuularielementidega, helikvaliteet ja helivaljus on head ning kui tahad ümbrust kuulata, pead ühe klapi peast korraks eemale tõstma – muusika katkeb seepeale automaatselt.

Bang & Olufsen Beoplay HX

Uued Beoplay HX klapid tulid välja mõned kuud tagasi, kuid on juba saanud päris palju positiivseid ülevaateid audioväljaannetelt. Eksperdid on toonud esile nende kõrvaklappide head kvaliteeti ja rikkalikku heli, mille üheks põhjuseks on kindlasti ka uus heliülekande tehnoloogia. Lisaks aktiivsele mürasummutusele kasutab Bang & Olufsen klappides kõige kõrgtehnoloogilisemat müra eemaldamise lahendust – adaptiivset mürasummutust, mis vastavalt taustahelide iseloomule muudab algoritmi ja eemaldab taustamüra selle olemuse järgi. Samal ajal ei mõjuta see kuulatava muusika helikvaliteeti.

Mürasummutust saab aga ka ise täpsemalt reguleerida vastavast mobiilirakendusest.

Kui tahad ümbrust kuulata, siis ei pea klappe peast võtma. piisab, kui vajutad mürasummutuse nuppu, millel on kolm režiimi: sees, väljas või “läbipaistev”. See viimane tähendab, et välised helid lastakse läbi mikrofonide selgelt läbi ja kuuled, klapid peas, väga hästi ka ümbruses toimuvat.

Beoplay HX aku kestab 35 tundi mürasummutust kasutades ning kuni 40 tundi ilma selleta. Mällu saab salvestada kuni kaheksa viimast ühendust seadmetega. Ning muidugi ei saa lõpus mainimata jätta ka Bang & Olufseni disaini – need klapid näevad välja tõeliselt luksuslikud. Värvivalikust leiab musta, helehalli ja pruuni korpusega mudeli.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.