Miterassa blogi

Konverentsikõne kasvõi elutoast: veebikaameraga ribakõlar kuulugu nüüd kodu ja kontori põhivarustusse

Ehkki eriolukorra lõpp peaaegu paistab, saame me ilmselt ka tulevikus palju rohkem konverentsikõnesid teha, kui seda tegime enne koroonaviiruse levikut.

Sülerite veebikaamerate ja väikeste kõlaritega võib küll hädapäraselt hakkama saada, kuid Acendo Vibe konverentsi-ribakõlar koos JBL-i kõlarite ning hea kaameraga viib virtuaalkoosoleku juba täiesti uuele kvaliteeditasemele.

Lihtsasti teleri alla seinale kinnitataval või laual asuval ribakõlaril ehk soundbaril on tavalisest erinev lisavarustus.

Selles asuvad JBLi võimsad kõlarid oma tuntud headuses ning ka tundlikud mikrofonid, mis püüavad kinni kõik helid 15-20 ruutmeetri suurusest ruumist. Soundbari küljes asub ka hea kvaliteediga lainurk-kaamera ning kaasa tuleb mugav pult, millega saad diivani- või koosolekulaualt konverentsi juhtida.

USB ja Bluetoothi kaudu on võimalik oma konverentsiseadmega ühendada veel täiendavalt seadmeid.

Seade on saadaval nii valge kui musta korpusega.

Kaamera vaatenurk on 110 kraadi, mis aitab peale võtta kõik, kes ruumis viibivad (vaid teleri juures seinapoolsed nurgad jäävad välja). Laud võib asuda üsna ribakõlari ees ja isegi siis mahub kõik kaadrisse. Seade toetab CEC juhtimist – näiteks kui ühendad konverentsiseadmega arvuti, siis etteantud viivitusega lülitub konverentsil sisse automaatselt arvutipilt ning jagatakse heli.

See, mida tehakse erinevate sisendite või väljundite kasutamisel, on seadme menüüst seadistatav. Näiteks võib ära määrata, mida teha, kui kaamera ette keegi ilmub – seade tuvastab aktiivsuse kaamerasse jäävast kaadrist.

Lähemalt leiab ülevaate soundbari seadistamisest siit videost:

Unboxing ehk karbist väljavõtmine ja videokonverentsiseadme lähem tutvustus on näha selles videos:

Ribakõlar on konverentsiseadmena kasutatav pea kõigi enamlevinud tarkvaradega, nagu näiteks Teamsi, Skype´i, Zoomi või Google Meet´iga – ühendatavas arvutis tuleb vaid veebikaameraks määrata AMX Acendo Vibe ja mikrofoniks samuti ribakõlari sisseehitatud laia ulatusega mikrofonid.

Heli on võimalik arvutist suunata ribakõlarisse, valides heliväljundiks USB audio, kui kasutad kaabliühendust või vastava Bluetoothi seadme, kui oled ribakõlari sülearvutiga juhtmevabalt “paaritanud”.

Virtuaalkoosolekuid on hea teha Acendo Vibe´iga nii kodust kui kontorist, sest seade on kergesti paigaldatav ja pole mingit probleemi näiteks mingiks ajaks see töölt koju võtta, kui kontoris kedagi pole. Tagasi koosolekuruumi paigaldamine võtab vaid mõne minuti.

Seadistamiseks on seadmel olemas rakendus nii Windowsile kui Mac OS X-ile.

Praegu saab seadet tellida kuni juuni lõpuni soodushinnaga 1100 € (+km), tavahind on seadmel 1437 € (+km). Huvilistel palume ühendust võtta kaido@miterassa.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.