Miterassa blogi

Kraken X – mängurikõrvaklapid, mis ütlevad täpselt, mis suunast vaenlane läheneb

Mängides on väga oluline teada, mis suunast helid tulevad. Stereost pole alati abi, sest mõnikord võib vaenlane ligi hiilida ka selja tagant. Surround Sound 7.1 annab teada, kas hääl kostab eest, tagant, külgedelt, alt või ülevalt.

Peale efektse filmielamuse on selline ruumiline heli peaaegu et elulise tähtsusega arvutimängude mängimisel. Igale poole vaadata ei jõua ja kui kuskilt kostab mingi kahtlane krõbin, pole aega mängukeskkonnas ringi vaadata, mis suunast see tuleb. Kuulamine aga aitab võita väärtuslikke sekundeid, mille jooksul oled teistest mängijatest kiirem ja sammud kindlamalt võidu suunas.

Razer Kraken X mängurikõrvaklapid (hind praegu kingiostu ajale sobivalt vaid 48,99 eurot ehk -24%) ongi sellised mugavad mängija abimehed, millel sisseehitatud Surround Sound 7.1. Ruumiline kuulmine vajab PC tuge 64-bitise Windows 10-ga. 250 grammi kaaluv peavarustus on kerge ja mugav ning loodud pikaajaliseks kasutamiseks, sest mänguseansid võivad venida tundide pikkuseks. Siia juurde käivad muidugi nahasõbralikud kuularikatted ja mäluga pehmendusmaterjal kõrvapolstrites, üle pea käiva sanga samuti pehme polsterdus ning muud mugavused, mis kõrvaklappidest head mänguriklapid teevad.

Mikrofon, millega saad mängus kaasa rääkida, on kardioidi ehk n-ö südamekujulise tundlikkuskarakteristikuga, mis lahti seletades tähendab, et teised kuulevad vaid sind. Taustamüra külgedelt ja tagant eemaldatakse. Paraku pole sellel odavamal Razeri mudelil võimalik mikrofoni klappidest eraldada. Seega pead klappe näiteks ühistranspordis kasutades leppima, et näed välja nagu telefonimüüja. Samas võid niimoodi mugavalt igal ajal ka mobiilikõnedele vastata.

Mängija põhinuppudeks on helivaljuse reguleerimine ja mikrofoni sisse-välja lülitamine. Helivaljuse füüsiline pöördnupp ja mikrofoni vaigistamise nupp asuvad käepärases kohas vasaku kuulari allservas.

Tegemist on soodsa mängukomplektiga, mille puhul iga mänguhuviline seda kingikotist leides rõõmustaks, sest klapid on kvaliteetsed ka muusika kuulamiseks ning mugavad pikemaks kasutamiseks. Ühendada saab neid klappe pea kõigi seadmetega, sest ühenduseks on traditsiooniline 3,5 mm helipistik. Vaid Surround Soundi jaoks on vaja arvutit.

Erinevaid kõrvaklappe ning laia valiku kõlareid leiab kaubanduskeskuse T1 Mall of Tallinn esimesel korrusel asuvast MySound2Go kauplusest või uuest e-poest.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.