Miterassa blogi

Marshalli uued kõrvaklapid Major IV töötavad juhtmevabalt kolm päeva järjest

Marshall on tuntud oma kvaliteetsete kõrvapealsete juhtmega klappide ja muidugi ka heade kitarrivõimendite poolest, kuid legendaarne tootja on edukalt saanud jala ukse vahele ka Bluetooth-klappide turul. Nende uus mudel Mayor IV asus ründama uusi rekordeid ja pakub näiteks kuulamisaega ühe laadimisega kuni 80 tundi.

Laadida saab nii juhtmevabalt (Qi standardi laadijaga, mis pole komplektis) kui kiirlaadijaga – näiteks 15 minutit kiirlaadimist USB C kaabliga annab 15 tundi kasutusaega.

Stuudiokvaliteediga kõrvapealsed klapid on disainilt selgelt eristuvad teisest juba kasvõi oma kandilise kuju pärast. Selleks, et muusikat lihtsam juhtida oleks, pakutakse vaid üht nuppu, mida saab vajutada mitut moodi ja niimoodi kas eelmist või järgmist lugu valida, pausile panna või jätkata. Tegemist on nagu mini-juhtkangiga, mida saab vajutada ja erinevates suundades liigutada. Ka helivaljust saab nupust üles-alla liigutades reguleerida.

Selleks, et tavalisest veidi väiksemad kõrvapadjad ebamugavust ei tekitaks, on Marshall täiustanud polstrimaterjali ning mitmed kasutajatestid on näidanud, et kompaktsemaid kuulareid kõlbab väga hästi kasutada ka praegustel pikkadel kodutööpäevadel, et end ümbritsevast eraldada. Mürasummutust küll pole, et näiteks tõsisemat taustamüra ja lärmi vaigistada, kuid kõrvapealsed klapid pakuvad mingil määral füüsilist eraldatust vähematest taustahäältest niigi.

Mitmed tuntud artistid on Marshalli ka laval kuulsaks teinud nii kasutatava lavatehnika kui kitarrivõimenditega ja eksperdid omakorda on tõdenud, et need Mayor IV klapid kõlavad kõige paremini just Marshalli ikooniliste staaride muusikažanrite esitamisel, milleks on rock, metal, indie ja punk. Aga muidugi kõlavad 40 mm kõlarielemendiga kuularid hästi ka kõigi muude stiilidega. Eraldi tugevamat bassi pole Marshall esile toonud, bass on pigem normaalsel tasemel.

Kui kolm päeva kestvast akust jääb siiski väheks ja oled nii pika aja peale näiteks unustanud laadida, saab kiirelt võtta vutlarist kaasasoleva 3,5 mm helijuhtme ja kuulata edasi juba traditsiooniliselt, juhtmega. Lisaks on klappidel endal veel üks 3,5 mm pesa, kuhu saab ühendada teised juhtmega klapid. Kui tahad kellegagi oma muusikat jagada, siis nii saab seda kõige lihtsamalt teha. Kaabel on isegi piisavalt pikk, et hoida praegu vajalikku kahemeetrist distantsi teise kuulajaga.

Marshall Mayor IV klapid on saadaval Miterassa e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.