Miterassa blogi

Millised on head kõrvaklapid koduõppeks ja kodutööks?

Nüüd, kui nii õpilased kui kontoritöötajad teevad oma asju kodus, on vaja korralikke mikrofoniga kõrvaklappe, et konverentsikõnesid või videokoosolekuid pidada. Siin on mõned head klapid, mis sobivad erinevateks vajadusteks.

Mängurikõrvaklapid – hea heli ja korralik mikrofon

Paljudel mängurikõrvaklappidel on võimas heli, mida kuuleb mugava polstriga üle kõrvade käivatest klappidest. Sellega saab samahästi nii muusikat kuulata, mängida kui ka tööd teha, näiteks mõnel veebikoosolekul või kaugõppes osaleda.

Hea mikrofon on mänguriklappidel samuti pigem reegliks: see on varre otsas ja asub suu juures, eemaldades taustamüra ja aidates teistel kuulda vaid sind ennast. Kui oled lastega kodus, siis taustahääled niiväga ei häiri.

Mänguriklappidest on kodutööks väga head näiteks sellised:

Razer Kraken x peakomplekt – 7.1 ruumilise heliga, juhtmega ühendusega, kerged ja tundliku mikrofoniga klapid pikemaks kasutamiseks, sest pehmed äärepolstrid on mugavad kanda.

Sennheiser Stereo peakomplekt GSP 300 – samuti mugav ka pikemaks kasutamiseks, kuna Memory Foam polstriga klappide pehmed servad kohendavad end täpselt sinu pea kujuga.

SteelSeries Arctis 5 – väga hea mikrofoniga kõrvaklapid, millega saad ise rääkida teistega hästi kuuldavalt ja ka pikk mikrofoni vars pole segav sel ajal, kui sa mikrofoni ei vaja ning näiteks muusikat kuulad. Mikrofoni saab kuulari sisse koos varrega ära peita. Nii kuuldavat heli kui mikrofoni saad ise mugavalt seadistada.

Mürasummutavad juhtmevabad kõrvaklapid – liigu ja tööta vabalt

Kui ümbruses valitseb liigne lärm, mis segab keskendumist, siis aitavad mürasummutavad kõrvaklapid seda välja lülitada. Juhtmevabadus on mürasummutavate klappide juures ka hea boonus – juhe ei takista kiiresti teise tuppa ümberasumist või mõne kõne tegemisel toas ringiliikumist.

Lisaks on paljudel klappidel võimalus ühe liigutusega ümbruse helid kättesaadavaks teha, et teada saada, mida ümbrusest kostab.

Head juhtmevabad mürasummutavad kõrvaklapid koju on järgmised:

JBL TUNE 750BTNC – 40 mm suure kõlarielemendiga mürasummutavad kõrvaklapid on väga head muusika kuulamiseks, aga nendega saab ka videokonverentsi teha või mobiilikõnesid pidada. Lisaks on olemas tugi ka Google Assistantile ja Sirile, seega saad tarka kodu klapid peas juhtida. Kui sul on Chromecasti toega teler (kõik Android TV-ga mudelid on selle toega, seega kõik Sony nutitelerid) või muusikakeskus, siis saad tööd tehes arvuti tagant tõusmata kõike juhtida. Aku kestab 22 tundi, seega jätkub terveks kooli- või tööpäevaks.

Sony WH-CH700N – digitaalse efektiivse mürasummutusega Sony klapid, mis hinnatud nii kvaliteedi kui väga pika aku tööaja poolest. 35 tundi kestvate klappidega võid mitu päeva muretu olla. Ühe puudutusega saad vastu võtta ka kõnesid või neist keelduda.

Sony WH-1000XM3 – paljudes testides maailma parimaks tunnistatud mürasummutavad kõrvaklapid, millega saab teha ka kõnesid. Nii nagu kõik teisedki siin mainitud juhtmevabad mürasummutavad klapid, nii pakub ka see mudel kompaktset sisseehitatud mikrofoni, mis pole varre otsas, kuid suudab siiski tänu ümbruse müra summutamisele üsna hästi vastu võtta sinu kõnet ja tõrjuda taustahelisid. Helikvaliteedilt ja 38-tunnise aku tööaja poolest on need klapid sobivad ka pikemaks muusikaelamuseks.

Kõrvaklapid lastele

Kui kodus peavad hakkama saama väiksemad lapsed kas iseseisvalt õppimisega või videoloengute kuulamisega, siis võib neile osta eakohased pisemad kõrvaklapid koos mikrofoniga.

Sony mikrofoniga kõrvaklapid MDR-ZX110AP on väiksemate kuularitega ja seega lapse pea jaoks parajad, mikrofon on juhtme küljes ja varustatud vaigistusnupuga. Soodsa hinnaga klapid on ideaalsed lapse kaugõppeks kodus.

JLab´i laste kõrvaklapid JBuddies Studio Kids on varustatud laste kuulmiskaitsega, mis ei lase heli liiga valjuks keerata. Mikrofon on samuti juhtme küljes, seega pole ohtu, et see ära murduks. Üle pea käiva sanga pikkus on reguleeritav. Kui vaja klapid ära pakkida, saab need üsna väikeseks kokku keerata.

Buddyphones Inflight – spetsiaalselt väga vastupidava konstruktsiooniga kõrvaklapid lastele, mis kannatavad väänamist ja muljumist, on kleebiste abil muudetava välimusega ning töötavad ka omavahel ühendades mitme kõrvaklapipaariga (kuni neljaga) sama muusikat või loengut kuulates. Mikrofoniga ühenduskaabel on eemaldatav.

Suurima valiku kõrvaklappe leiab Miterassa e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.