Mis on Multiroom ja milliseid kõlareid selleks kasutama peaks?

Foto: Loewe.

Kui sul on vähemalt rohkem kui üks tuba ning meeldib igas ruumis muusikat kuulata, siis võib Multiroom olla sulle sobiv helilahendus. Veel sobivamaks muutub see siis, kui korteris või majas elab mitu inimest ja igaüks neist tahaks oma toas kuulata just seda, mis talle meeldib, või jagada oma lugusid teistega.

Kuidas Multiroom ikkagi töötab?

Multiroom on sisuliselt selline lihtne lahendus, mis lubab muusikat juhtida üle koduse võrgu. Selleks on vaja aga seadmeid, mis mängivad muusikat võrku ühendatuna vastavalt sellele, kuidas neid juhitakse. Juhtimiseks sobib mobiiliäpp, samuti on võimalik virtuaalsetele assistentidele häälkäsklusi jagades panna mängima just nende artistid need lood, mida ise tahad.

Kui aastaid tagasi võis Multiroomi lahendusi kohata ainult luksuslikes elamistes, siis tänaseks saab selle oma koju paigaldada igaüks. Enam pole vaja üle maja ohtralt juhtmeid vedada ning võrku ühendatavad Multiroomi seadmed ei maksagi enam tervet varandust, vaid on täiesti mõistliku hinnaga.

Ka paigaldamine ei nõua spetsialisti kätt. Tuleb osta üks või mitu (mõistlik on osta mitu) Multiroomi kõlarit, ühendada need võrku ning ongi valmis. Heli saab tuua igasse ruumi, kuhu soovid ning juhtida heli igas toas mugavalt üle WiFi ühest äpist.

Äpiga on võimalik ühendada ka näiteks teleri soundbar ehk ribakõlar, kui sellel on WiFi tugi olemas. Äppi saavad kasutada kõik pereliikmed oma nutiseadmetest. Millist rakendust kasutada, see sõltub konkreetsest tootjast — seadme kasutusjuhendis on tavaliselt kirjas, kas vaja läheb tootja enda rakendust või sobib mõni universaalne tarkvara.

Milline seade valida?

Kuna Multiroom kõlarite valik on üha enam laienemas, võib sobiva seadme leidmine olla mõnevõrra keerulisem kui seda oli varem. Näiteks praegu on võimalik Miterassast soetada allahindlusega Loewe Multiroom kõlareid.

Loewe nimi aga ei pruugi osadele väga palju öelda. Tegu on siis maineka Saksa ettevõttega, kes alustas oma tegevust 80 aastat tagasi telerite tootmisega. Kuigi Loewe pole telereid enda tootmisest eemaldanud, on nad nüüdseks fookuse suunanud hoopiski kõlaritele. 

Mullu lõpus esitles Loewe uhiuut Multiroom kõlarite perekonda – klang mr1, klang mr3 ja klang mr5. Tänu koostööle DTS Play-Fi-ga pakuvad Loewe pikaajalise kogemusega ja stabiilset platvormi, mis võimaldab erakordselt palju funktsionaalsust ning voogedastusteenuseid. Samuti on kõlaritel sisseehitatud Apple AirPlay 2 ja Chromecast, et võimaldada Loewe klang mr kõlari sujuvat integreerimist olemasolevasse Multiroomi keskkonda.

Pere väikseima liikme – klang mr1 – väljundvõimsus on 30 W ja seda nimetatakse oma kaasasoleva seinakinnituse ja kompaktse disaini tõttu suurepäraseks kaaslaseks Loewe klang bar 5 soundbari jaoks.

Loewe klang mr1Foto: Loewe.

Järgmisena tuleb suurem ja häälekam Loewe klang mr3, mida kutsutakse ka “raamaturiiuli” kõlariks. Ühe bassikõlariga varustatud klang mr3 võimsus on koguni 150 W. Viimaks on 180 W väljundvõimsusega klang mr5, mis on selle valiku suurim seade. Kõlaril on kolm kõrgsageduselementi ehk tweeter’it, üks bassivaljuhääldi.

Loewe suurim ja võimsam kõlar klang mr5.Foto: Loewe.

Kõiki kolme kõlarit saab ühendada nii nutitelefoni või mõne Bluetooth-seadmega. Kõlarite korpused on kaetud esmaklassilise akustilise kiuga. Samuti on kolm kõlarit pälvinud ka nii Red Doti kui ka IF-i disainiauhinnad.

Loewe Multiroom kõlareid saab proovida Miterassa kauplustes, kus asjatundjad annavad lähemalt ka nõu Multiroomi kasutusvõimaluste kohta. Võimalik on seadmed mugavalt osta ka kodust lahkumata, kasutades Miterassa e-poodi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.