Miterassa blogi

Multiroom – juhi heli igas ruumis juhtmevabalt ühest äpist

Kui sul on vähemalt kaks tuba või kui sulle meeldib vannitoas või rõdul muusikat kuulata, siis võib Multiroom olla just sulle sobiv helilahendus. Veel sobivamaks muutub see siis, kui korteris või majas elab mitu inimest ja igaüks neist tahaks oma toas kuulata just seda, mis talle meeldib, või jagada oma lugusid teistega.

Kõik, mida alguses vaja teada Multiroomist

Multiroom on lihtne lahendus, mis lubab muusikat juhtida üle koduse võrgu ning vajab selleks seadmeid, mis mängivad muusikat võrku ühendatuna vastavalt sellele, kuidas neid juhitakse. Juhtimiseks sobib mobiiliäpp, samuti on võimalik virtuaalsetele assistentidele häälkäsklusi jagades panna mängima just nende artistid need lood, mida ise tahad.

Kui aastaid tagasi võis Multiroomi lahendusi kohata ainult luksuslikes villades ja suurtes korterites, siis nüüd saab selle oma koju paigaldada igaüks. Enam pole vaja üle maja ohtralt juhtmeid vedada ning võrku ühendatavad Multiroomi seadmed ei maksagi enam tervet varandust, vaid on täiesti mõistliku hinnaga.

Paigaldamisega saab igaüks hakkama. Tuleb osta üks või mitu (mõistlik on osta juba mitu) Multiroomi kõlarit, ühendada need võrku (sellega saab tavaliselt hakkama mobiiliäpp) ning ongi valmis. Heli saab tuua igasse ruumi, kuhu soovid, kasvõi vannituppa, ning juhtida heli igas toas mugavalt üle WiFi ühest äpist ilma keerulist süsteemi ehitamata ning juhtmeid vedamata.

Äpiga on võimalik ühendada ka näiteks teleri soundbar ehk ribakõlar, kui sellel on WiFi tugi olemas. Äppi saavad kasutada kõik pereliikmed oma nutiseadmetest. Millist rakendust kasutada, see sõltub konkreetsest tootjast — seadme kasutusjuhendis on tavaliselt kirjas, kas vaja läheb tootja enda rakendust või sobib mõni universaalne tarkvara.

Seadmed, mis sobivad hästi Multiroomi lahendusse

Multiroomi võrku saab ühendada juhtmevabasid kõlareid, nutikõlareid, teleri ribakõlareid, resiivereid, stereovõimendeid ja võrgustriimereid. On ka lahendusi, mis teevad tavalisest kõlarist võrguvõimekusega seadme, näiteks Bose SoundTouch. Sel juhul ei pea olemasolevat kvaliteetset helitehnikat välja vahetama, vaid selle saab lisada uude süsteemi.

Siin on viis vingemat seadet, mis sobivad hästi kodusesse Multiroomi lahendusse.

Pilt, millel on kujutatud siseruumis, laud, elab, tuba

Kirjeldus on genereeritud automaatselt

Sonos One on Google Assistant’iga ühilduv nutikõlar, mis töötab üle WiFi ja mida saab juhtida häälkäsklustega. Kui alustad lauset sõnadega “Hey Google”, saad juhtida muusikat kõigis ruumides — kas panna loo mängima, peatada, minna edasi järgmise loo peale või valida, millisest allikast muusika tuleb.

Sonos One on mõistlikult väike ja oma suuruse kohta väga hea heliga, mis virtuaalassistente toetavate pisikeste kõlarite juures pole just sage nähtus. Üle WiFi on võimalik ühendada ka teisi kõlareid ning neid juhtida. Lisaks on kõlar niiskuskindla korpusega, seega võib selle paigutada ka vannituppa või sauna eesruumi. Muusikat võid mängida kõigist levinud striiminguteenustest: Spotifyst, Youtube Music’ust, Pandorast, TuneINist jne.

Pilt, millel on kujutatud siseruumis, aken, elab, raamat

Kirjeldus on genereeritud automaatselt

Sonos Play 5 pakub võimsamat heli ja sobib kodus näiteks põhikõlariks suuremasse tuppa. Seadmes on kolm eraldi bassikõlarit, mis annavad sügava ja tugeva bassi. Kui soovid ruumilist heli, pane teine samasugune kõlar toa teise nurka. Kõik seadmed ei peagi WiFi võrgus olema, et Multiroomi võrgus töötada — sobib ka traditsiooniline kaabliga LAN-võrk. Ja mõnikord WiFi igale poole ei ulatugi. Kui parem on kasutada kaablit, siis Sonos Play 5 toetab ka LANi.

Pilt, millel on kujutatud siseruumis, elab, tuba, kamin

Kirjeldus on genereeritud automaatselt

Sonos Soundbar ARC võib töötada nii teleri võimsa ribakõlarina kui koduses Multiroomi võrgus juhituna. Tegemist on Apple Airplay, Google Assistanti ja Amazon Alexa toega nutika kõlariga, mida saab ka häälkäsklustega juhtida. Soundbari kvaliteet on hea nii filmide, muusika kui mängude jaoks, toetades muuhulgas ka Dolby Atmose 3D heli (selleks on vaja eARC toega telerit). Soundbar ARC on võimsa bassiga ning võimendab inimkõne selgeks ja arusaadavaks. Kui teler on välja lülitatud, ei pea nutikas ribakõlar niisama seisma, vaid seda saab kasutada muusika kuulamiseks teistest allikatest, näiteks tuntud teenustest striimimiseks.

Pilt, millel on kujutatud aken, siseruumis, elab, tuba

Kirjeldus on genereeritud automaatselt

Bowers & Wilkins  Formation Flex on maailma kiireim Multiroomi kõlar. Paljude kõlaritega võrgus tekivad paratamatult viited ning kui need on liiga pikad, hakkab kostma ebameeldiv kaja. Formation Flex hoiab viite ühe millisekundi piires — seda inimkõrv enam ei taju. Seega pole muret, et viivitusest tekiks ebameeldivad moonutused.

Bowers & Wilkinsi kõlarid on stiilsed ja omapärase reljeefiga, Formation Flex lisaks ka silindrilise kujuga, levitades heli ühtlaselt igas suunas. Oma välimuse ja heliomaduste poolest sobib see kõlar seega silmatorkavale kohale kodus. 96- või 24-bitist kvaliteetset heli saab striimida nii üksikusse, stereopaari ühendatud kui Multiroomi süsteemis töötavasse kõlarisse või kõlaritesse. Klaasfiiberkoonus tagab kõrgemate sageduste selge esituse ja bassielement madalamate sageduste sügava esiletoomise.

Formation Flex toetab Apple AirPlay 2, Spotify Connecti ja Rooni teenuseid ning on ka Bluetoothiga ühendatav kasvõi otse mobiiliga.

Pilt, millel on kujutatud istub, toit

Kirjeldus on genereeritud automaatselt

Bose Homespeaker 300 on Multiroomi kõlar, mille võib samuti panna kodus kesksele kohale, sest tänu oma ümarale kujule levitab ta heli 360 kraadi ulatuses. Võid oma lemmikmuusika kiirelt mängima panna häälkäsklustega (toetatud on Google Assistant ja Amazon Alexa), juhtida mobiiliäpist või kõlari peal asuvate puutenuppudega. Bose kõlar toetab Spotify, Amazoni ja Apple’i, Deezeri, Pandora jt striiminguteenuseid, muidugi saab üle võrgu mängida ka ükskõik mida oma nutiseadmetest.

Kõlarit (ja kõlareid) saab juhtida mobiiliäpiga ning lisada võib erinevaid kasutajaid, kellest igaüks saab muusika suunata just talle sobivasse tuppa.

Kus saab proovida?

Kõiki neid seadmeid saab proovida Endla 16 kaupluses, kus asjatundjad annavad lähemalt nõu Multiroomi kasutamisvõimaluste kohta. Võimalik on seadmed mugavalt osta ka kodust lahkumata, kasutades Miterassa e-poodi. Kaup tuuakse üle Eesti kohale tasuta. Kui vajad spetsialisti abi, võta ühendust kaido@miterassa.ee, et saaks konkreetsemalt lahendusi soovitada ning teha pakkumise. Soovi korral tuleb spetsialist paigaldama, ühendades kõlarid äpiga.

Miterassa pakub erinevaid audio- ja videolahendusi nii era- kui ärikliendile. Kauaaegsed kogemused on olemas üldheli, ekraanide ning ka audio-video erilahenduste vallas, näiteks spaades, restoranides, hotellides, samuti eramajades ja -saunades. Vaata lisa teenuste alt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.