Miterassa blogi

Multiroom – võimalus tuua muusika igasse tuppa

Praegu, kui enamus inimesi veedavad nii töö- kui puhkeaja kodus, on olemas üks hea lahendus, mis aitab ära hoida muusika ja kõlarite kaasavedamist või ümbertõstmist töö-, puhke- või söögiajal. See on multiroom, mis lubab sama muusika viia korraga igasse tuppa või juhtida seda mugavalt igas ruumis eraldi.

Multiroom eeldab kõlareid, mis seda lahendust toetavad ning kodust arvutivõrku, kuhu need ühendada. Midagi muud polegi vaja. WiFi on veel eriti mugav, sest kõlaritele pole sel juhul vaja ka võrgukaablit, piisab ainult toitekaablist.

Multiroomi saab juhtida kõlariäpiga – tootjatel on neid erinevaid, kuid näiteks Google Home´i või Apple´i toega võib neid juhtida ka ühisest äpist.

Vaatame, millised kõlarid võiksid sobida mitme toaga koju.

Bose SoundTouch 10

Bose Soundtouch 10 kõlaritel on äpp, pult ja füüsilised nupud, seega saad heli juhtida kolmel erineval viisil. Väga mugav multiroom lahendusega on muidugi juhtimine äpiga, kuid on veel üks võimalus. Soundtouch 10 toetab ka virtuaalseid assistente Amazon Alexat ja Google Assistanti. Kui ühendad kõlarid targa kodu võrku, võid neid ka häälkäsklustega juhtida.

Lisaks mängib see kõlar üle võrgu paljusid erinevaid formaate: MP3, WMA, AAC, FLAC, Apple Lossless jm.

JBL Playlist 150

See kõlar sobib nähtavale kohale – näiteks elutuppa või köögilauale oma stiilse välimuse tõttu. Ümara kujuga kõlar ühendub üle WiFi kodusesse võrku ja mängimiseks saab seda juhtida mobiiliäpist. Kõlar toetab Spotify Connecti ja vajadusel saab ka üle Bluetoothi näiteks nutitelefonist või sülearvutist muusikat kõlarisse suunata.

Muusikaedastus on kvaliteetne – kuni 24 kbit HD toega. Kõlar toetab Chromecasti ehk juhtmevaba muusikaedastust üle võrgu kõigist seadmetest, mis seda lubavad.

Sonos ONE SL

Sonose multiroom kõlar on juhitav nii äpi kui häälega. Lisaks on sel ka füüsilised nupud.

Kõlaril pole küll Bluetoothi tuge, kuid seda saab ühendada ka AirPlay 2 juhtmevabasse süsteemi ja oma Apple´i seadmetega juhtida. Sonos One SL on kompaktne ja kerge, nii et sobib hästi ka väiksematesse ruumidesse, miks mitte näiteks vannituppa, verandale ja kööginurka.

Kõlar allub Siri häälkäsklustele, ühendada saab nii LAN-võrku kui WiFisse, korpus kannatab ka kerget niiskust, mis võib esineda näiteks vannitoas. Lausa vett peale pritsida siiski ei soovitata. Kui ostad kaks kõlarit, siis saad need mängima panna ka stereopaarina.

Suurima valiku multiroom kõlareid leiab Miterassa e-poest. Kohaletoomine üle Eesti on tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.