Miterassa blogi

Muusika igasse tuppa – põhjused, miks Sonose kõlareid peetakse parimaks multiroomiks

Sonos on tuntud tegija multiroom-kõlarite vallas ning valiti portaali What Hi-Fi? poolt 2019. aasta parimaks multiroom-helisüsteemi pakkujaks. Ka Gear Patrol mainib neid kui parimaid. Sonos One SL, One ja Play:5 on nüüd saadaval ka Eestis. Vaatame järgi, miks selliseid kõlareid parimaks peetakse.

Kui otsid endale paljude võimalustega kodust helisüsteemi, kuhu saaks ühendada erinevaid kõlareid ning neid mugavalt juhtida nii koos kui eraldi, siis varem või hiljem puutud sa kokku Sonose nimega. Muidugi on konkurents selles valdkonnas tihe, kuid Sonos on oma süsteemi võimalusterohkuse ja helikvaliteediga tõestanud, et kui vajad midagi erilist, siis leidub neil peaaegu alati sulle lahendus. Samas võivad alternatiivid olla lihtsamad ja mõnikord ka odavamad, kui tahad vaid paari kõlarit ning muudest omadustest peale helivaljuse juhtimise pole huvitatud.

Sonos pole siiski keeruline kasutada, põhiomadusteks on seadmetel pikaealisus, hea helikvaliteet ja võimalusterohkus. Tarkvarauuendused käivad sama lihtsalt, nagu mobiiliäpil ning esmane seadistamine vastavalt ruumile, kus seadet kasutama hakatakse, tehakse samuti automaatselt.

Muusika kvaliteedi tagab ühendumine üle WiFi või LAN-võrgu, mis lubab edastada kõrgema kvaliteediga ja kokkupakkimata striime. Kuulata saad kvaliteedikaduteta selliseid teenuseid, mis parema kvaliteediga heli edastavad, näiteks Tidal´it.

Vaatame lähemalt, mida kolm Sonose multiroom-kõlarit võimaldavad.

Sonos One SL – lihtsaim viis multiroom tubadesse saada

Sonos One SL on kõlar, mis varustatud ühe kõrgemate sageduste kõlarielemendiga ning keskmiste sageduste ja bassi jaoks on teine, suurem kõlarielement. Kaks D-klassi võimendit tagavad korraliku helikvaliteedi ja keskmise toa jaoks sobiva helivaljuse.

Tegemist on ilma mikrofonita multiroom-kõlariga, mida saab seadistada mobiiliäpist. Kui sul on kaks sellist kõlarit, võid panna need mängima stereopaarina, nii et ühest kostab vasaku, teisest parema kanali heli. Saad ka kahe või enama kõlariga luua juba keerulisema koduse helisüsteemi, mida mobiiliäpist juhtida kas igas toas eraldi või ühiselt. Rohkemate kõlaritega saab moodustada gruppe, mida sünkroonis juhtida näiteks tubade või korruste kaupa.

Sonos One SL töötab nii kaabliga kui juhtmevabas võrgus – võrgukaabliga ühendada saab otse ruuteri külge Etherneti porti kiirusega 10/100 Mbit/s. See on kasulik siis, kui kõlar asub kohas, kus WiFi pole piisavalt stabiilne. Mujal aga, kus levi korralik, pole eraldi võrgukaablit vaja ning Sonos One SL mängib üle WiFi.

Seade toetab Apple AirPlay 2 ja on ühilduv Apple´i seadmetega, mille operatsioonisüsteemiks on iOS 11.4 või uuem versioon. Striiminguteenustest on toetatud nii sellel kui järgmistel siin mainitud seadmetel Apple Music, Spotify, Amazon Music, Audible, Deezer, TuneIn, iHeartRadio, Google Play Music, YouTube Music jt.

Võid kõlari paigutada kasvõi vannituppa, sest sel on niiskuskindel korpus. Niisketes oludes kasutamiseks sobivad väga hästi puutepaneeli nupud, mis ei kogu mustust ja töötavad isegi märja sõrmega.

Sonos One – hääljuhtimine on sisse ehitatud

Kui tahad vahetult kõlari mikrofoni vahendusel virtuaalassistentidele häälkäsklusi jagada, siis Sonos One on selleks sobiv võrku ühendatav kõlar. Toetatud on Amazon Alexa ja Google Assistant. Võid käivitada eelmise või järgmise muusikapala nimekirjast, küsida uudiste kohta, lasta ette lugeda ilmateadet ja palju muud, kui oled harjunud ingliskeelseid häälkäsklusi jagama. Kui ei ole, siis see on praeguse aja virtuaalsete assistentidega juba üsna lihtne – need saavad aina paremini aru ka sõnadest, mida ütlevad välja inglise keelt mitte oma emakeelena rääkivad inimesed.

Sonos One´i kõlaripaar töötab samuti vajadusel stereopaarina, mängides ühest kõlarist vasaku kõlari ja teisest parema kõlari heli, kui nii seadistad Sonose mobiiliäpist.

Muidugi saad enam kui ühest kõlarist koosnevaid gruppe juhtida äpist ka koos või eraldi, lastes igas toas mängida kas ühte ja sama või hoopis erinevat lugu ning reguleerides helivaljust iga toa jaoks eraldi.

Kahe D-klassi võimendi ning kõrgete ja madalate sageduste kõlarielementidega Sonos One on niiskuskindel, mikrofoni saab vajadusel välja lülitada, hääle paremaks kuulmiseks on sisse ehitatud mürasummutus.

Ühendusvõimalusteks on samuti nii WiFi kui LAN-võrk.

Sonos Play:5 – Kõik, mis koduse helisüsteemi põhikõlari juures vaja

Play:5 on võimsaim Sonose multiroom-kõlar, mida saad kasutada kas toa põhikõlari või kõlaripaarina ning võimsust peaks jätkuma ka suurema elutoa jaoks piisavalt.

Tegemist on stuudiokvaliteediga seadmega, mis sobib neile, kellel on helikvaliteedi osas tavalisest oluliselt kõrgemad nõudmised.

Lisaks WiFi- ja LAN-ühendustele leidub sel kõlaril klassikaline 3,5 mm pistikupesaga sisend, et saaksid kaabliga ühendada mõne lisaseadme, näiteks plaadimängija või CD-seadme.

Kokku on kõlaril kuus D-klassi võimendit – kolm kõrgemate sageduste ja kolm basside jaoks, kõlarielemendid on suunatud nii, et need esitavad isegi ühest kõlarist ruumilist stereoheli. Samas võid veelgi avarama helipildi jaoks ühendada kaks kõlarit ka stereopaariks.

Play:5 on niiskuskindel ning puutetundlike nuppudega.

Erinevaid kõlareid ning laia valiku kõrvaklappe leiab MySound2Go kaubanduskeskuse T1 Mall of Tallinn esimesel korrusel asuvast kauplusest või uuest e-poest.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.