Miterassa blogi

Netatmo nutikas kodukeskus mõõdab ilma nii õues kui toas

Netatmo kodukeskust peetakse targa kodu lahenduste Apple´iks – tegemist on hea disainiga, väga lihtsate ja täpsete seadmetega, millega igaüks saab oma kodus mõõta nii sisekliima olukorda kui akna taga valitsevaid ilmaolusid. Miterassal on nüüd targa kodu ja kontori tootevalikus olemas terve hulk andureid, mida Netatmo nutika keskusega ühendada.

Siin on kolm Netatmo toodet, millega võiksid kohe alustada end ümbritseva keskkonna kvaliteedi jälgimiseks ja vajadusel ka parandamiseks.

Netatmo nutikas ilmajaam koos siseõhu kvaliteedi anduriga

See stardikomplekt sisaldab kahte silindrikujulist seadet, mis oma disainilt sobivad väga hästi paigutamiseks ka kodus nähtavasse kohta ja neid ei pea silma alt ära peitma. Suurem ilmajaama sisaldav siseandur mõõdab toatemperatuuri, õhuniiskust, süsihappegaasi taset ja mürataset. Väiksema korpusega välis-andur salvestab temperatuuri, õhuniiskust, õhukvaliteeti ja õhurõhku. Lisaks õueandurile võib lisada ilmajaamale ka sademete ning tuulekiiruse mõõtmise mooduleid.

Kogutud ilma-andmeid ning isegi ilmaennustust saad jälgida mobiiliäpist, mis kuvab kaarte ja graafikuid viimaste päevade vaatlusandmetega. Võid anda loa oma andmeid ka Netatmo pilve salvestada. Siis saab vaadata kaardilt oma ilmajaama ennustust koos teiste Netatmo kasutajate ilmajaamade näitudega – saad näiteks teada, milline ilm valitseb sihtkohas, kuhu tahad minna.

Toaseade töötab üle WiFi ja on akutoitel, ühildub Apple HomeKit´iga (selle abil saad näiteks koduseid nutiseadmeid ilma-andmete põhjal juhtida) ja küsida saab ilma kohta ka häälkäsklusega, kui ei soovi mobiiliäppi avada. Näiteks võid hommikul ärgates Alexalt küsida, milline ilm täna ees ootab ja kas öösel sadas.

Õueandur kasutab toiteks kahte AAA patareid ja neist jätkub tavaliselt paariks aastaks.

Kui tahad mitmes toas siseõhu kvaliteeti mõõta, siis on mõistlik juurde hankida veel mõni Netatmo siseõhu lisa-andur. Nii saad näiteks teada, kui laste- või magamistoas on õhk umbseks läinud ja tuba vajab tuulutamist.

Netatmo ilmajaama tuuleandur

Kui tavaliselt näevad ilmajaamade tuulemõõtjad välja kui väikesed tuulikud, millel tiivik pöörleb, siis Netatmo tuuleandur on ilma liikuvate osadeta ja mõõdab tuult ultraheliga. See tähendab, et puuduvad kuluvad osad ning tuulemõõtja on väga töökindel igas olukorras.

Netatmo kodukeskusega ühendades annab tuuleandur teada tuule suunast ja tugevusest ning võib hoiatada ka liiga tugeva tuule eest. Tuuleinfo salvestatakse, äpist saab seda hiljem graafikutelt vaadata.

Netatmo vihma-andur

Kui oled aednik, siis on loomulikult hea teada, milline on olnud viimaste päevade sademetehulk, et teaks peenraid kasta. Aga ka lihtsalt suuremas korteris või ridamajas on mõnikord oluline, et vihma puhul saaksid sellest kiiresti teada – et näiteks terrassilt riided ja vihmakartlikud asjad kohe ära korjata, kui sadama hakkab.

Vihma-andur salvestab sademete koguse ja annab mobiiliäpi kaudu vajadusel märku, kui esimesed piisad langevad. Võid seda kasutada ka suvilas, et teada saada, kas tuleb peenraid kastma minna või vajab muru niisutamist.

Nii vihma- kui tuuleanduri saab kinnitada vastava kinnitusega mõne posti või masti külge.

Lisaks audio- ja videoseadmete müügile alustas Miterassa nutika kodu ja kontori lahenduste pakkumisega. Netatmo ja Airthingsi seadmed aitavad mõõta nii sise- kui välisõhu olukorda ning neid on lihtne ühendada oma targa kodu süsteemiga – Netatmo toetab näiteks Apple Homekit´i ja Google Home´i, Airthingsi saab aga siduda Google Home´iga. Vaata kõiki targa kodu ja kontori seadmeid siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.