Miterassa blogi

Päikeseprillid ja muusika ühes – kuidas need aga täpsemalt töötavad?

Foto: Bose.

Sügise saabumisega kohtab päikest nüüd küll mõnevõrra vähem, kuid aeg-ajalt ta siiski pilve tagant väljas käib. Selleks juhuks on vaja päikeseprille, aga kui tahaks samal ajal ka muusikat kuulata, käed-vabad seadmega mobiilikõnedele vastata ning häälkäsklusi virtuaalassistendile saata? Bose “päikeseprillid” aitavad aga kõik need erinevad tegevused ühe seadmega ära teha. 

Bose kõlari ja mikrofoniga prillid on pakuvad mugavust ka näiteks autot juhtides – lisaks päikesekaitsele saab nendega ka tähelepanu hajutamata hõlpsasti mobiilikõnedele vastata. Samuti sobivad need tänaval kõndides või sellist tööd tehes, mis nõuab käte abi ja sellepärast pole võimalik alati telefoni haarata, kui keegi helistab.

Vajadusel ka optilised klaasid

Bose kasutab prillide puhul sellist kõlaritehnoloogiat, mis suunab heli täpselt sinna, kuhu vaja. Prillide sangapaksendustesse on mõlemale poole paigutatud väikesed kõlarid, mis suunavadki muusika otse kuulaja kõrva. 

Foto: Bose.

Pisut heli kostab ka väljapoole – ümbritsevasse keskkonda – mistõttu pole need täielikult privaatsed kõrvaklapid. Kuid sellevõrra on prille mugavam kanda, sest miski ei suru kõrvadele ning kuuled alati, mis ümberringi toimub. 

Prilliklaasid on põhimudelil hallikad, kriimustuskindlast klaasist ning kaitsevad silmi, blokeerides 99% UV kiirgusest. Valida on kahe kuju vahel – kas retrolt ümarad Rondod, mis on praegu jälle väga moes, või kandilisemad Altod.

Mullu suvel tõi Bose turule veel kolm uut mudelit: Tempo, Soprano ja Tenor. Nimi Tempo vihjab sportimisele ja selle ülalt kinnituvaid klaase saab lihtsamini vahetada. Soprano võiks meeldida eelkõige neile, kellele meeldivad moekalt suured päikeseprillid. Kandiline Tenor on ilmselt rohkem sihitud meestele. Toonklaaside asemele saab kõikidesse raamidesse panna ka optilised klaasid.

Mugav juhtimine

Prillidega sanga all on üks kuldne nupp, millega saab teha kõike: sisse-välja lülitada, virtuaalsele assistendile häälkäskluse andmise aktiveerida ( nii Siri kui Google Assistant) ning kõnesid vastu võtta. Mõistagi juhib see nupp ka muusikat – paneb pausile või jätkab sealt, kus parasjagu pooleli jäi.

Ühe nupuga saab igat tegevust juhtida.Foto: Bose.

Samuti saab prille juhtida ka Bose mobiiliäpist, kui ühe nupuga kõige tegemine liiga keeruline tundub ja vajutused meelest lähevad.

Nutiseadmetega ühenduvad Bose prillid üle Bluetoothi. Aku kestab muusika mängimisel 3,5 tundi, laadimiseks kulub kaks tundi ja selleks sobib tavaline USB kaabel. Kõikide Bose prillidega on võimalik lähemalt tutvuda Miterassa e-poes või T1 Mall of Tallinn salongis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.