Miterassa blogi

Sonos Five – stuudiokvaliteet tuleb juhtmevabalt elutuppa

Sonose kõlar Five on uus multiroom kõlar, mis sobib peaaegu igasse olukorda, kus vaja stuudiokvaliteediga muusikat kuulata. Võid selle kõlari paigutada üksikuna oma elutuppa, osta kõlaripaari ja ühendada stereokõlariteks, paigutada püsti- või pikali-asendisse, aga samuti ka multiroom-lahendusena igasse tuppa oma kodus.

Ühe kõlarina kasutades tagavad ruumilise heli omapärased külgedele suunatud ülemised kõlarielemendid. Kui paigutad kõlari horisontaalselt, siis saabki ühest kõlarist 3D heliga stereoseade, mis parema ja vasaku kanali kenasti eraldab ning suunab helid nurga all paigutatud kõlarielementidega ruumiliselt laiali. Kui aga kõlar on püsti, siis soovitatakse see ühendada teise samasugusega ning saab võimsa stereopaari.

Ühendada võib Sonose ka otse 3,5 mm kaabliga muusikakeskuse, plaadimängija või projektori külge, üle WiFi (või LAN kaabliga) saab aga nautida Hi-Fi helikvaliteeti kõigist nutiseadmetest, mis toetavad multiroomi ja vastavat äppi.

Multiroom ühendusega on võimalik Sonose kõlareid paigutada erinevatesse ruumidesse ja mängida kas kõigist neist sama muusikat või igaühest eraldi. Seda, mida mängida, on võimalik äpist juhtida.

Kõlar sobib kõigi tuntud striiminguplatvormide jaoks ning on Apple AirPlay 2 toega. Uues kõlaris pole mikrofoni, seega ei ole see Amazon Alexa ega Google Assistanti häälkäskluste toega, nagu oli varasem mudel. Tootja põhjendab seda valikut keskendumisega antud uue mudeli puhul vaid parimale helikvaliteedile ning ei millelegi muule.

Uus Sonos Five on saadaval Miterassa e-poest ja esinduspoodidest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.