Miterassa blogi

Täiesti ikooniline: Marshalli Bluetooth-kõlar on nagu otse mõne rokk-kontserdi lavalt maha astunud

Kui oled otsustanud valida omale uue Bluetooth-kõlari kvaliteetse ja võimsa heli ning stiilse välimuse järgi, siis nimekirja etteotsa satub kindlasti see Marshalli kõlar – tegemist on ülimalt stiilse seadmega, mis jätab antiikse mulje, kuid üllatab seda enam moodsate lisavõimalustega ning väga hea heliga.

Antiikne tähendab siin möödunud sajandi teise poole rokkstaaride ja elektrikitarristidega kaasas käinud kõigile tuntud Marshalli kõlareid – just ühe sellise väike koopia Marshall Action ongi.

Esimene asi, mille üle üllatud, on kiire Bluetoothi-ühenduse loomine. Selleks on kõlaril omaette nupp ja põhimõtteliselt mõne nupuvajutusega see käibki.

Teine hea üllatus on loomulikult vali heli ja eriti just basside osas, mida selline väike kõlar pakub. Väike on siin siiski suhteline mõiste, sest Marshall Action pole just taskus kandmiseks. Kaaludes ligi 3 kg, on sellel aga sees suured korralikud kõlarielemendid koguvõimsusega 41 W. Oma valjuse kohta on kõlar väike tänu sellele, et kasutatakse D-klassi võimendit. Selle eeliseks on väga suur kasutegur ja väiksem vajadus jahutuse järele. Just sellepärast saabki kõlari väiksema teha.

Kolm pööratavat analoognuppu toovad näppude alla tagasi selle mõnusa tunde, kui kõik on selgelt tajutav – ei mingit puutetundlikkust ega digitaalseid reguleerijaid, keerad nuppu just täpselt nii palju kui tunned. Sealhulgas saab ka bassi reguleerida eraldi nupust, mis on Bluetooth-kõlarite juures üsna haruldane lisavõimalus.

Lisaks Bluetoothile saab kõlariga ühendada heliallika ka traditsioonilise 3,5 mm kaabli abil. Sel puhul tuleb spetsiaalsest sisendilülitist valida, millisest allikast muusika tuleb.

Isegi kaabel, millega kõlari külge oma heliallikas ühendada, on stiilne ja sarnaneb kitarri ühenduskaabliga või retrotelefoni toru vedrukujulise kaabliga.

Kõlaril pole akusid, seda saab kasutada pigem koduse põhikõlarina muusika kuulamisel kui piknikule kaasavõtmiseks. Samas võib kolmekilose Marshalli vajadusel sõbra juurde või peole ühes võtta, sest enamus aastast ning eriti just praegu on meil väljas selline ilm, et peod ongi pigem tubased ja elekter on siis alati käepärast.

Kust seda saada?

Marshalli kõlarid on olemas uhiuues T1 Mall of Tallinna kaubanduskeskuses, kus avati eelmisel nädalal Sony Centeri pinnal uudse kontseptsiooniga kõrvaklapi- ja kõlaripood MySound2Go. Seal saab tooteid ise oma lemmikmuusikaga järgi proovida ja veenduda, kui hästi need sulle sobivad.

Marshalli kõlarid on müügil ka www.miterassa.ee e-poes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.