Miterassa blogi

Teisalda heli sinna, kuhu vaja! Sonos Move ja Sonos Roam on selle suve parimad valikud

Foto: Sonos.

Ilmad on minemas üha soojemaks ja enam pole põhjust tuppa jääda. Üks vägagi oluline komponent koosviibimistel on mõistagi kvaliteetne muusika, mille saab tänu Sonose Bluetooth kõlarite – Move’i ja Roami – abil hõlpsasti endaga igale poole kaasa võtta. 

Sonos Roam: auhinnatud kompaktne kõlar igale poole kaasa

Mullu maineka tehnoloogiaportaali Techradari poolt parimaks Bluetooth-kõlariks valitud Sonos Roami näol on tegu on mõnusa ja kompaktse seadmega, mis kaalub kõigest 430 grammi. Seega on kõlarit kahtlemata mugavam õues viibides kaasas kanda. Lisaks klassikalisele Bluetoothile on Roamil olemas veel mõistagi multiroom-funktsionaalsus.

Korpus pole päris ümmargune, vaid kergelt kolmnurkse kujuga ning metall ja muud tugevad materjalid teevad seadme löögi- ja niiskuskindlaks. Kolmnurkne kuju lubab kõlarit ka vabalt külili paigutada, ilma et see minema veerema hakkaks.

Vastupidavuse tasemele IP67 vastav seade talub ka vihma kätte jäämist ning isegi madalasse vette uppumist 30 minutiks.

Foto: Sonos.

Aku peab vastu kuni 10 tundi. Laadida saab USB-C kaabliga ja see võtab aega paar tundi, toetatud on kuni 15 W kiirlaadijad. Eraldi on olemas ka juhtmevaba laadimisalus, mis ühildub Qi standardiga. Kui tahad kõlarit hoida mugavalt laadimisalusel ja vajadusel sealt iga hetk seda kaasa haarata, siis on see lahendus vägagi mugav. Laadimisalus kinnitub Roami põhja külge magnetiga.

Sonos Roam toetab ka Google´i ja Alexa virtuaalassistente, neile saab kõlari mikrofoni kaudu häälkäsklusi jagada, kuna seade võib üle WiFi kogu aeg võrgus olla.

Foto: Sonos.

Sonos Move: võimas kaaslane aiapeole ja suvilasse

Sonos Move on võimas juhtmevaba kõlar, mida on võimalik ühendada nii Bluetoothi kui ka vajadusel kodus kuulamiseks WiFi kaudu. Kõlaril on IP56 ilmastikukindlus, mis tähendab, et vihm ja tolm talle liiga ei tee. Tänu tugevale ja vastupidavale kestale on Move ka muuhulgas põrutuskindel, seega saab seda mugavalt välitingimustes kasutada.

Foto: Sonos.

Heli osas kasutab Sonos Move kahte D-klassi digitaalset võimendit, ühte allapoole suunatud tweeter’it kõrgete helide jaoks ja ühte korpusesse integreeritud kesksageduskõlarit kesksageduste ja bassi jaoks.

Kuigi Move on kaasaskantav audioseade, pole see just kõige väiksem. Kolm kilo kaaluvat kõlarit saab küll lihtsalt tõsta ja käes hoida, ent mitte küll väga kaua endaga kaasas kanda. Niisiis sobib Move rohkem aias või suvilas kasutamiseks, kus ei pea kõlariga pidevalt ringi liikuma. Samas on korpuse tagaküljel nõgus käepide, mis hõlbustab selle kandmist.

Kuigi Move on tavapärasest kõlarist mõnevõrra suurem, saab seda vajadusel mugavalt ka kaasas kanda.Foto: Sonos.

Sarnaselt teistele Sonose kõlaritele saab ka Move’i ühendada ühendada stereopaariks ja kuulata kahest kõlarist muusikat ruumiliselt. Samuti on olemas võimalus, et Move mängiks näiteks aias samu lugusid, mida mängitakse mujal sinu kodus Sonose süsteemi kaudu.

Laadimiseks pole vaja mingit kaablit kuhugi külge ühendada. Tuleb kõigest kõlar asetada spetsiaalsele laadimisalusele ja ongi korras. Täislaetuna saab muusikat nautida kuni 10 tundi. Kõlarit on võimalik juhtida ka häälkäsklustega kasutades Alexat või Google Assistanti.

Move ja Roam on saadaval Miterassas nii musta kui ka valgena, ent peagi saabub valikusse veelgi rohkem värve. Miterassa poest leiad suurima valiku Sonose tooteid Eestis. Tutvu kogu tootevalikuga siin või mine ja veendu Sonose võrratus helis ise Miterassa esindustes!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.