TOP5: parimad mürasummutavad kõrvaklapid, mis lärmaka lennureisi haudvaikseks muudavad

Foto: Sony.

Lennukid on pea alati väga mürarikkad. Kõvasti undavad mootorid või esimest korda lennureisil osalevad lapsed võivad terve teekonna teha üsnagi piinaliseks. Küll aga nauditavama kogemuse saab tagada näiteks mürasummutavate kõrvaklappidega. Kuid millised valida?

Tunnustatud tehnoloogiaportaal Techradar on välja toonud viis kõige paremat mürasummutavat kõrvaklappi, mis Miterassa meeskonna kogemuse põhjal saavad suurepäraselt hakkama ka lennukimüraga. 

1. Sony WH-1000XM5

Tänavu mais avalikustas Sony oma ülikõrgelt hinnatud WH-1000X kõrvaklappide seeria viienda põlvkonna, mida nimetati vahetult pärast nende väljatulekut ka maailma parimateks mürasummutavateks kõrvklappideks. XM5 pakub kõike seda, mida pakkusid eelkäijad, ent taaskord pisut rohkem.

WH-1000XM5 klapid on varustatud kahe protsessori ja kaheksa mikrofoniga, millega eemaldatakse suurem osa taustamürast ja tõstetakse esile elemendid, mida kasutaja enim  kuulda soovib. Mürasummutuse efekt muutub automaatselt vastavalt kasutajat ümbritsevatele taustahelidele. Lisaks tuvastavad kõrvaklapid, kui oled mootorimüraga ümbritsetud lennukis ning korrigeerivad automaatselt mürasummutust vastavalt vajadusele. 

Üks on kindel: Sony on uusima WH-1000XM5 mudeliga taas tõestanud, et nemad teevad parimaid mürasummutavaid kõrvaklappe. 

2. Sony WH-1000XM4

Ei tule ilmselt üllatusena, et teiselt kohalt leiab jällegi Sony toodangu – sedapuhku ülalmainitud mudeli eelkäija WH-1000XM4. What Hi-Fi? ja mitmed teised tunnustatud tehnikaportaalid tõid välja, et enne 1000XM5 väljatulekut olid Sony WH-1000XM4-d vaieldamatult turu kõige paremad mürasummutavad kõrvaklapid.

Sony WH-1000XM4 pakuvad suurepärast mürasummutust ja vägagi kvaliteetset heli – seda kõike kerge ja mugava disainiga. Kasutamist hõlpsustab lähedussensor, mis paneb automaatselt heli pausile, kui klapid peast võtta ning tagasi pähe pannes jätkavad taas mängimist.

Kasutajakogemusele annab juurde veel speak-to-chat funktsioon, mis võimaldab heli pausile panna siis, kui klapid on veel peas ja kasutaja rääkima hakkab. Olemas on ka Multi-Point ühendus, mis võimaldab klappe korraga ühendada kahe seadmega.

3. Bose 700

Sony’ile lisaks teeb audiomaailmas suuri tegusid ka Bose, kelle mürasummutavad kõrvaklapid 700 on Techradar hinnanud kolmandale kohale. 

Bose 700 rakendavad mürasummutust nii telefonikõnedele kui ka muusikale, mis on vägagi kasulik funktsioon. Seetõttu on need parimad mürasummutavad kõrvaklapid just kõnede tegemiseks. 

Bose mürasummutavad klapid on selles osas Sony omadest isegi veidi paremad — nende mikrofonid saavad eemalt kostvate häälte summutamisega paremini hakkama ning heli on mobiilikõne ajal puhtam. Selle töö teeb ära neljast mikrofonist koosnev mürasummutussüsteem.

4. Sony WH-1000XM3

Pole midagi teha – Sony teab saladust, kuidas teha parimaid mürasummutavaid kõrvaklappe. Kuigi WH-1000XM3 pole enam Sony kõige uuem ja parem mudel, siis sellest hoolimata tegemist endiselt väga heade klappidega, mis sobivad natuke hinnatundlikumale kasutajale. 

Sony WH-1000XM3 kasutab mitmetasandilist mürasummutust. See tähendab, et kuulata saab just neid helisid, mida Sina soovid. Kui tahad muusikat kuulata, siis tuleb heliseinaga eemaldada kogu taustamüra ja kõrva jõuabki ainult muusika.

Mürasummutuse läbipaistev režiim laseb puutetundlikul pinnal viibates inimkõne läbi. Paremal klapil asuva puutetundliku pinna kaudu antavaid käske saab Sony mobiiliäpist seadistada, mida täpselt üks või teine liigutus teeb.

5. Bose QuietComfort Earbuds

Kes ütles, et head mürasummutavad kõrvaklapid peavad ilmtingimata olema suured kõrvapealsed? Ei peagi ning seda kõrvasisesed Bose QuietComfort Earbuds klapid ka tõestavad. 

Mürasummutuseks kasutab Bose nii passiivset summutust tihedate silikoon-otsikutega, aga lisaks eemaldab taustahääli veel aktiivne mürasummutus, mis välismikrofonist kuuldud taustahelid sinu lemmikpalast “maha lahutab”.

Klappidel on olemas ka läbipaistev helirežiim, mis aitab näiteks mõnda tähtsat teadaannet lennukis muusikat kuulates korraks välised helid läbi lasta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.