Miterassa blogi

Uued, tipptasemel mürasummutusega WF-1000XM3-d on kohal

Kas poleks mõnus kasutada selliseid kõrvaklappe, mis lasevad kõrva ainult selle, mis on meeldiv ja tuju tõstev ning kõik muu summutatakse vaikuseks?

Sony uued mürasummutavad juhtmevabad kõrvaklapid püüdlevadki just selles suunas, sest me ei taha ju kuulda meisse mittepuutuvat tühja juttu, mootori- ja tänavamüra. Samas võib aga Sony uute kõrvaklappidega kuulata täiesti uues kvaliteedis puhast muusikat, mida müra ei moonuta.

Uued Sony mürasummutuavad, kõrvasisesed ja juhtmevabad laadimiskapsliga klapid WF-1000XM3 on uus põlvkond, mis tuli välja alles äsja, sel suvel. Võrreldes eelkäijaga on muutunud palju.

Esiteks, kõrva istuvad need mugavamalt, sest Sony kohendas disaini ja tegi uued tooted mugavaimaks. Teiseks – mürasummutus nii pisikestes klappides ei küündinud enne suurte Sony tuntud mürasummutusega kõrvaklappide tasemele, kuid nüüd on sedagi vahet oluliselt vähendatud. Kuna tegemist on kõrvasiseste seadmetega, siis pole abiks paksud polstrid kuularite ümber, mis teevad suurtel klappidel lisaks ka mehaanilist summutust. Kõik tuleb ära teha seadme sisese tarkusega.

WF-1000XM3 on seda tarkust nüüd oluliselt juurde saanud ja suudab eristada välist müra veel paremini tänu kõrglahutusega mikrofonidele, mis aitavad väljast tulevaid hääli tõhusalt eemaldada. Audioseadmete portaal What HiFi? nimetas neid klappe testides Sony koguni uueks pisikeste kõrvasiseste klappide mürasummutuse kvaliteeditaseme suunanäitajaks – enam ei pea väikeste kuularitega tegema suuri kompromisse kvaliteedis.

Kõrvas püsimise ja mugavuse osas on samuti tegemist erilise tootega. Kaasa tuleb mitu paari erineva suurusega otsikut, mis tähendab, et igaüks peaks leidma endale sobiva suuruse, et need klapid kõige paremini kõrvas püsiks.

Aku kestab uutel kõrvasisestel klappidel rekordihõnguliselt kaua – kuni 6 tundi (laadimiskarp lisab veel 18 tundi). Laadimine käib, nagu selliste kapsiga toodete puhul ikka, ülilihtsalt – asetad kuularid vaid kapslisse, milles need kinnituvad magnetiga laadimiskontaktide külge ning saadki ringi liikudes oma kuuetunnist kuulamisaega mitmekordistada.

Kui aga eesmärgiks on veel kauem vastu pidada pistikupesa lähedusse sattumata, näiteks matkal, kus peale loodushäälte muud heli pole, siis ilma mürasummutuseta kestavad klapid kuni 8 tundi. Koos laadimiskapsliga teeb see juba 32 tundi puhast kuulamisaega.

Juhtida saab kõrvaklappe puutetundliku pinnaga või mobiiliäpiga Sony Headphones Connect. Seade toetab Google Assistanti. Kui helikvaliteedi osas ei leia ilmselt keegi midagi ette heita nii pisikestele juhtmevabadele klappidele, siis harjumist vajab puutetundlik juhtimine. Kui näiteks Sony suured kõrvapealsed klapid, mida saab samuti puutega juhtida, on suure puutepinnaga, siis kõrvasiseste klappidega on selle pinna tabamine veidi ebamugavam. Kuid siis saab muidugi ka mobiiliäppi kasutada.

Sony mürasummutavad kõrvaklapid on praegu ettetellitavad Sony Centeri poest. Müügile jõuavad need augustis ja toimetatatakse tellijatele kohale esimeses järjekorras. Valida saab kas musta või hõbedase mudeli.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.