Miterassa blogi

Uus kõlar Sonos Roam pakub Multiroomi igasse koju ja selle saab kaasa võtta isegi õue

Mugavalt kompaktne ja kaasaskantav Sonose Bluetooth-kõlar on tegelikult midagi enamat – sellel on lisaks WiFi ühenduse ja Multiroomi tugi. Seega ei pea sa enam oma kõlarisüsteemi ainult kodus kuulama, Sonose uue kõlari Roam saab vahepeal ka igale poole kaasa võtta ja kodusest võrgust väljas käies lahti ühendada.

Sonos Roam toetab nii Google´i kui Alexa virtuaalassistente, neile saab kõlari mikrofoni kaudu häälkäsklusi jagada, kuna seade võib üle WiFi kogu aeg võrgus olla.

Korpus pole päris ümmargune, vaid kergelt kolmnurkse kujuga, metall ja muud tugevad materjalid nagu kummised otsad teevad seadme löögi- ja niiskuskindlaks. Kolmnurkne kuju lubab kõlarit ka kuhugi külili paigutada, ilma et see minema veerema hakkaks.

Vastupidavuse tasemele IP67 vastav seade talub ka vihma kätte jäämist ning isegi madalasse vette uppumist 30 minutiks, kuid paraku ei jää veepinnale ujuma.

Ühendustest on esindatud WiFi ac, Bluetooth 5, AirPlay 2, Spotify Connect.

Enne kasutamist tuleb alla laadida Sonose äpp ja kõlar nutiseadmega ühendada. Siis saab ära teha ka kõik muud seadistused, sealhulgas Multiroomi koduse kõlarite juhtmevaba võrguga ühendamise ning ekvalaiseriga helitämbri häälestuse. Üle WiFi oskab kõlar mängida pea kõiki levinud striiminguteenuseid.

Kui aga lähed kodust välja, võid Multiroom kõlari kaasa võtta ja kasutada selle Bluetoothi ühendust. Siis on tegemist tavalise, kuid üsna valju heliga kaasaskantava kõlariga, mille aku kestab kuni kümme tundi. Laadida saab USB C kaabliga ja see võtab aega paar tundi, toetatud on kuni 15 W kiirlaadijad. Eraldi on Sonosel selle kõlari jaoks olemas ka juhtmevaba laadimisalus, mis ühildub Qi standardiga. Kui tahad kõlarit hoida mugavalt laadimisalusel ja sealt iga hetk kaasa haarata, kui välja lähed, siis see lahendus on vägagi mugav. Laadimisalus kinnitub Roami põhja külge magnetiga.

Kahte sellist kõlarit saab omavahel ühendada veel stereopaariks, kui soovid juhtmevabasid stereokõlareid.

Sonos Roam on juba e-poest tellitav, poodi jõuab lähiajal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.