Miterassa blogi

Uxbridge Voice – ajaloolise kitarrivõimendi välimusega kõlar uusimate võimalustega

Marshall alustas kitarrivõimendite müümisega juba üle viiekümne aasta tagasi Uxbridge´i tänaval Londonis. Just selle järgi on nimetatud ka see uusim kõlar. Mida aga tähendab Voice nime lõpus? See tähendaba, et klassikaline bränd on omaks võtnud uusimad tehnoloogilised lahendused ehk et endiselt kitarrivõimendit meenutavat kõlarit saab nüüd juhtida häälega. Virtuaalseks assistendiks, mis häälkäsklustele reageerib, on selle mudeli puhul Google Assistant.

Marshall Uxbridge Voice on ühtlasi ka väikseim kõlar legendaarse briti tootja portfellis, olles 16,8 cm kõrgune ja kaaludes 1,39 kg. Paljudele see sobib, sest kitsastes korterioludes või näiteks köögis või muus väiksemas ruumis kasutades tuleb kompaktsus aina kasuks.

Virtuaalne assistent lubab häälkäsklustega käivitada ükskõik millise muusikapala, kuna striimimistoega WiFi kõlar toetab kõiki enamlevinud striimimisplatvorme alates Spotifyst ja lõpetades internetiraadiote suurima keskkonna TuneIn-iga. Ka Airplay 2 on toetatud, seega saab kõlari ühendada ka oma Apple´i nutiseadmetega.

Multiroom kõlar on ühendatav kodusesse kõlarisüsteemi ja seda saab juhtida ühest nutiseadmest, valides äpist, milline muusika millistes kõlarites mängib. Marshalli kõlar on ühilduv teiste multiroom-kõlaritega, mida saab ühes võrgus juhtida.

Lisaks digitaalsele sisule on aga endiselt kitarrivõimendit meenutaval seadmel säilinud kolm füüsilist nuppu, millega heli reguleerida. Sisseehitatud mikrofon on aga sellise ehitusega, et registreerib ka kaugemalt kostvad hääled, nii et ei pea Google Assistantile käskluste andmiseks kõlari ette minema.

Monokõlaril on 30-vatine D-klassi võimendi, bassielement ja kõrgemate sageduste kõlarielement. Ühenduseks pole küll juhtmega sisendit, kuid kasutada saab WiFit või Bluetoothi. WiFi toetab nii 2,4 GHz kui 5 GHz sagedusala.

Mobiiliga võib kõlarit samuti juhtida. Google Home´i rakendusest on võimalik see targa kodu süsteemiga ühendada, Google Assistantiga aga ka nutiseadmest häälkäsklusi jagada. Kuid lisaks saab teistest nutiseadmetest kõlarisse muusikat striimida, samuti Podcast´e, netiraadiot või muud striimitavat sisu.

Marshalli multiroom kõlar Uxbridge Voice with Google Assistant on saadaval Miterassa e-poest või Miterassa müügisalongidest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.