Mürasummutavaid kõrvaklappe tuleb turule aina rohkem ja nende hulgast sobivate leidmine on muutunud parajalt keerukaks ülesandeks. Õnneks on selle töö meile lihtsamaks teinud kõrgelt tunnustatud audioportaal What Hi-Fi?, mis on välja valinud hetkel saadaval olevad parimad mürasummutavad kõrvaklapid.
Kui oled parasjagu uute mürasummutavate kõrvaklappide otsingul, siis vali nende seast.
1. Sony WH-1000XM4
Sony WH-1000XM4 juhtmevabad mürasummutavad kõrvaklapid jõudsid turule mullu augustis, asendades seni tipus trooninud WH-1000XM3 mudelit. What Hi-Fi? ja mitmed teised tunnustatud tehnikaportaalid on välja toonud, et WH-1000XM4-d on vaieldamatult turu kõige paremad mürasummutavad kõrvaklapid.
Klappidel on võrreldes oma eelkäijaga õige mitu uut omadust. Suurimaks uuenduseks on lähedussensor, mis paneb automaatselt heli pausile, kui klapid peast võtta ning tagasi pähe pannes jätkavad mängimist.
Kasutajakogemusele annab juurde veel speak-to-chat funktsioon, mis võimaldab heli pausile panna siis, kui klapid on veel peas ja kasutaja rääkima hakkab. Olemas on ka Multi-Point ühendus, mis võimaldab klappe korraga ühendada kahe seadmega.
2. Sony WF-1000XM4
Paremuselt teisele kohale on What Hi-Fi? hinnanud Sony kõrvasisesed klapid WF-1000XM4, mida muuseas peetakse ka oma klassi parimateks mürasummutust pakkuvateks klappideks.
Klappide aku tööaeg on üks pikimatest – 12 tundi (laadimiskarp annab veel juurde 24 tundi). Seega saab neid rahumeeli mitu päeva järjest ilma laadimata kasutada. Korpus vastab kestvusstandardile IPx4, mis tähendab, et higi või vihmapiisad klappide mingisugust ohtu ei kujuta.
Tõhus mürasummutus on saavutatud tänu V1 protsessorile ja erinevatele polüuretaanvahust otsikutele. Aktiivsele mürasummutusele lisaks pakuvad klapid ka adaptiivset müraeemaldust, mis analüüsib ümbritsevaid hääli ja valib selle põhjal parima algoritmi taustahelide eemaldamiseks.
3. Sony WF-1000XM3
Tahad kvaliteetseid kõrvasiseseid klappe, aga Sony WF-1000X4 ületab eelarve? Siis tasub pilk suunata ehk eelmise põlvkonna WF-1000XM3 mudeli poole, mida pidasid mitmed audioportaalid ka 2020. aasta parimateks oma klassi klappideks.
Kõrvaklapiotsikud on disainitud nii, et need alati korralikult kuulareid paigal hoiaks, ükskõik millega kasutaja ka parasjagu ei tegeleks. Akud kestavad väikestel klappidel iseseisvalt 6 tundi ning laadimiskarp lisab omakorda veel 18 tundi.
Mürasummutust ja helivaljust saab juhtida väliselt puutepinnalt puudutuste ja viibetega.
4. Apple AirPods Max
Apple’i ülepea kõrvaklappide turule jõudmine ei tulnud kellelegi üllatusena. AirPods Maxid olid juba mitu kuud enne nende väljatulekut üks tehnikamaailma kehvemini hoitud saladusi. Mõnevõrra ootamatuks osutus aga klappide hinnalipik, mis on omajagu kopsakam kui teiste tippklassi mürasummutavate klappide oma.
Kas selline hind on ka õigustatud? What Hi-Fi? hinnangul on küll.
Erinevalt konkurentidest on Maxide padjad riidekattega ja kinnituvad kopsikute külge magnetiga. Klappidel on kasutusel 40 mm draiverid ja Apple H1 protsessor. Nende kahe koostöö tulemusena pakutakse kuulajatele sügavat bassi, tõepäraseid kesksagedusel helisid ning puhtaid kõrgsagedusel helisid.
Kui hind pole takistavaks teguriks ja mõni Apple’i toode juba kasutuses on, siis võiks mõelda ka Airpods Maxide peale.
5. Sony WH-1000XM3
WH-1000XM3 pole enam Sony kõige uuem ja parem mudel – see tiitel kuulub nüüd WH-1000XM4. Sellest hoolimata on tegemist endiselt suurepäraste klappidega, mille saab soetada mõnevõrra väiksema summa eest.
WH-1000XM3 kasutab mitmetasandilist mürasummutust ehk kuulata saab just neid helisid, mida soovid. Kui tahad muusikat kuulata, siis tuleb heliseinaga eemaldada kogu taustamüra ja kõrva jõuabki ainult muusika.
Mürasummutuse läbipaistev režiim laseb puutetundlikul pinnal viibates inimkõne läbi. Paremal klapil asuva puutetundliku pinna kaudu antavaid käske saab ka ise mobiiliäpist seadistada, mida täpselt üks või teine liigutus teeb.