Ridango blogi

Ridango personalijuht: “Ettevõtte kultuur tähendab muuhulgas seda, et eesmärkidest ja visioonist räägitakse ka töötajatega.”

“Minu meelest on ettevõtte kultuuris oluline läbipaistvus ja töötajate motiveeritus, sest õnnestumiseks peame ise uskuma nii sellesse, mida me teeme, kui ka tulemusse. Ettevõtte kultuur tähendab muuhulgas seda, et eesmärkidest ja visioonist räägitakse ka töötajatega, et nad tunneksid end osana ühtsest tiimist.”

Ridango pärjati hiljuti Kaugtöö Tegija 2020 märgisega, mida annab välja Targa Töö Ühing. Aastal 2020 said selle tiitli esimest korda 44 ettevõtet, Ridango nende hulgas. See on juba neljas aasta, kui Targa Töö Ühing  tunnustab Eesti ettevõtteid, kus võimaldatakse töötajatel tööd teha kaugtööna.

Nagu Covid-19 epideemia tõestas, on paljudes ettevõtetes võimalik täita suurt osa tööülesandeid distantsilt, kaugtööna, ja jätkata tegutsemist, ilma et midagi märkimisväärselt muutuks. Kui aastaid tagasi pakuti kaugtöö tegemist kui lisaboonust, siis nüüd peaks see olema uus normaalsus.

Ridango personalijuhti Susanna Rõigast intervjueeris ettevõtte turundus- ja kommunikatsioonijuht Rene Rumberg. Selles vestluses tuli lisaks Kaugtöö Tegija märgisele juttu ka hea ettevõtluskultuuri ja töökeskkonna loomisest.

Kõigepealt, palju õnne Kaugtöö Tegija 2020 märgise pälvimise eest! Mida tähendab sulle kui värbajale see, et Ridangot on tunnustatud kui üht parimat kaugtööd võimaldavat ettevõtet? Kas see tähendab paremaid võimalusi tipptalente värvata?

Aitäh! Arvan, et praegu, eriti arvestades hiljutisi sündmusi, on väga oluline  pakkuda kaugtöö mugavust ja ohutust. Usume sellesse, et inimestel peab olema võimalus töötada seal, kus nad on kõige produktiivsemad, tunnevad end mugavalt ja on loovad, ning usun, et Kaugtöö Tegija märgis toetab sellist mõtteviisi.

Ridango personalijuht Susanna Rõigas.

“Usume sellesse, et inimestel peab olema võimalus töötada seal, kus nad on kõige produktiivsemad, tunnevad end mugavalt ja on kõige loovamad.”

Kaugtöö võimalus peaks tänapäeval, eriti IT valdkonnas, olema juba täiesti tavaline. See ei peaks enam olema töölevärbamise juures eelis, vaid miski, mis näitab, et me hoolime inimese isiklikest eelistustest ja mõistame, et inimesed töötavad ja sooritavad oma tööülesandeid erinevalt. 

Räägime tipptalendi värbamisest. Millised on põhioskused, mida sa töötajalt ootad? 

See on keeruline küsimus, sest vajalikud oskused on iga ametikoha puhul erinevad. Rääkides pehmetest oskustest, on meile oluline, et inimesed, kelle tööle võtame, oleksid toredad, väärtustaksid meeskonnatööd ja näeksid iseendast kaugemale. 

Väärtustame inimesi, kes on ambitsioonikad, töökad ja tahavad areneda ka siis, kui nad on juba oma valdkonna spetsialistid. Kuna tehnoloogiamaastik on pidevas muutumises, siis peab selleks valmis olema. Võib tunduda, et seda on pisut palju tahta, aga minu arvates on Ridangos nii palju toetavaid inimesi, et kiirele kohanemisele muutustega me ei pea siin enam isegi mõtlema. 

“Väärtustame inimesi, kes on ambitsioonikad, töökad ja tahavad areneda ka siis, kui nad on juba oma valdkonna spetsialistid.”

Deloitte’i uuring näitas, et 94% juhtidest ja 88% alluvatest usuvad, et ettevõtte edu aluseks on ettevõtte kultuur. Mis on sinu meelest kõige olulisem osa ettevõtte kultuurist?

Minu jaoks kuuluvad eduka ettevõtte kultuuri läbipaistvus ja motiveeritud inimesed. Selleks, et õnnestuda, pead sa oma töösse ja selle tulemusse uskuma. Ettevõtte kultuuri juurde käib ka töötajatega eesmärgist ja visioonist rääkimine nii, et nad hakkavad tundma, et on osa tiimist. 

“Ettevõtte kultuuri juurde käib ka töötajatega eesmärgist ja visioonist rääkimine.”

Paljud personalijuhid nõustuvad, et tugev organisatsioonikultuur on parim viis, kuidas meelitada ligi uusi talente. Nüüd on sinu võimalus müüa Ridangot ja meie ettevõtte kultuuri. Räägi kõigile tööle kandideerijatele, mis teeb Ridango kultuuri sedavõrd heaks?

Meie kultuur on üsna vaba, aga samas on tunda, et inimesed tahavad tegutseda tiimina ja ka iseseisvalt.

Inimesed on väga toetavad ning neid iseloomustab hea huumorimeel. Igaühel on vabadus leida ülesannete lahendamiseks oma lähenemine ja seada endale isiklikud eesmärgid. Meie keskkond on väga sõbralik, paindlik ja see tekitab ühtekuuluvustunnet

“Igaühel on vabadus leida ülesannete lahendamiseks oma lähenemine ja seada endale isiklikud eesmärgid.”

Peale töö enda on ka töökeskkonnal oluline osa selles, kuidas inimestele firmas meeldib. Töökeskkond on see, mis kujundab kolleegide seotust tööga: suhted omavahel ja juhtidega, organisatsiooni kultuur jne. Mis on sinu arvates positiivse töökeskkonna tunnused?

Ütleks, et töökeskkond sõltub kõige rohkem inimestest. Kui sul on kolleegidega head suhted, siis lõbusad vestlused koridoris üksteisest möödudes teevad kõigi päeva paremaks ja ergutavad töötama. 

Mul on olnud minevikus töökohti, kus füüsiline keskkond polnud midagi erilist, kuid mäletan siiani, kui lõbus meil oli, sest kollektiiv lõi hea atmosfääri.

Ridangos on meil mõlemad olemas, nii mugavad kontoriruumid kui suurepärased inimesed. Tulen alati hea meelega tööle, ka Covid-19 tõttu kehtestatud eriolukorras igatsesin kontorielu.

“Ütleks, et töökeskkond sõltub kõige rohkem inimestest.”

P.S Susanna otsib praegu uusi töötajaid. Mine Ridango kodulehel  “Join Ridango” alamlehele  ja vaata tööpakkumisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.