Ridango blogi

Ridango pikendas lepingut Klaipeda Transpordiametiga veel viieks aastaks

Ridango ja Klaipeda Transpordiameti koostöö sai alguse 2017. aasta oktoobris, mil Ridango võitis avaliku hanke, mille tulemusel rakendus Klaipedas uus piletisüsteem.

2018. aastal käivitunud piletisüsteem on kontopõhine ja sisaldab ka reaalajas reisijatele kuvatavat busside liikumisinfot. Ühes kesksüsteemiga tarniti ka kogu riistvara, mida oli vaja 231 bussi ja tugisüsteemide tarbeks.  

Kuna algselt kolmeks aastaks sõlmitud lepingu lõpptähtaeg hakkas lähenema, kuulutas Klaipeda septembris välja hanke, et sõlmida uus leping. Ridango osutus taaskord edukaimaks pakkujaks ning uus leping sõlmiti seekord 60 kuuks.  

Lisaks tugiteenustele ja süsteemi haldamisele tarnib Ridango uue lepingu raames ka lisaarendusi, mis aitavad Klaipeda piletisüsteemi veelgi edasi arendada ja kasutajasõbralikumaks muuta.  

“2017. aastal kontopõhisele piletisüsteemile ülemineminek (süsteem käivitus 2018) aitas meil kui ühistranspordiorganisatsioonil 2020. aasta Covid-19 pandeemiaga paremini toime tulla. Jätkame hea meelega Ridangoga koostööd, et tagada reisijatele lihtne, arusaadav ja usaldusväärne e-piletisüsteem. Loodame süsteemi tulevikus veelgi edasi arendada ning kasutusele võtta kontaktivaba pangakaardimakse,” rääkis Klaipėdos Keleivinis Transportas juht Andrius Samuilovas.  

Ridango müügidirektor Argo Verk lisas: “Klaipeda Transpordiametist sai meie esimene klient Leedus ning suhe ja koostöö on olnud väga hea. Oleme ühistranspordi toimise kohta Leedus palju õppinud ning aidanud Klaipedal edasi arendada piletimüüki ja reaal-aja infolahendusi. Jääme põnevusega ootama uusi väljakutseid, sealhulgas kontaktivaba pangakaardiga toimiva makselahenduse kasutusele võtmist.” 

Ridango on rahvusvaheliselt tunnustatud tehnoloogiaettevõte, mis on keskendunud ühistranspordi pileti-, makse- ja reaalajasüsteemide arendamisele. Lisaks Eestile osutab Ridango teenust veel kuues Euroopa riigis, pakkudes omavalitsustele ja ettevõtetele „võtmed-kätte“ lahendusi, toimides nii kompleksse teenusepakkujana.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.