Kust leida 8K sisu, mida telerist vaadata?

Foto: Samsung.

Kuigi 8K teleri saab endale igaüks soetada ja Samsung pakub 8K resolutsiooniga QLED-telereid juba 2018. aastast, pole samas formaadis sisu leidmine kõige lihtsam ülesanne. Kuidas ja kust leida videoid, et oma teleri kogu potentsiaal ära kasutada?

YouTube ja Vimeo

Tuntuimad platvormid 8K resolutsioonis videote vaatamiseks on videokeskkonnad YouTube ja Vimeo. Esimene on juba pikemat aega võimaldanud 8K formaadis sisu üles laadida ning selliseid videoid tuleb aina juurde.

Selleks, et teada, kas videot saab antud formaadis vaadata, tuleb alumises servas paiknevate valikute alt see kindlaks teha. Kuigi YouTube ei võimalda eraldi kategooriana 8K formaadis videoid kuvada, saab seda siiski otsinguga teha. Vimeo videoplatvormil on õnneks selline valik olemas.

Nutitelefonid ja kaamerad

8K sisu on võimalik ka ise filmida. Seda võimaldavaid telefon ei leia turult just palju, kuid mõned siiski on. Samsung pakub lausa kolme 8K video filmimisvõimekusega telefoni.

Tegu on uusima S20 seeriaga, kus nii S20, S20+ kui S20 Ultra võimaldavad 8K formaadis filmida. Lisaks sellele võimaldavad uusimad Samsungi tippmudelid 8K resolutsiooniga videost salvestada erinevaid kaadreid kõrge kvaliteediga fotodena, mida on võimalik teleri vahendusel hiljem vaadata.

Sarnaselt nutitelefonidele saab 8K sisu jäädvustada ka erinevate tootjate kaameratega. Juba on sellise resolutsiooniga kaamera turule toonud Canon, kuid õige pea on ka teised tootjad sama tegemas.

Tulevikus ka striimimisteenused

Erinevad striimise platvormid näevad kõvasti vaeva, et ka nende sisu jõuaks 8K teleri soetanud vaatajate ekraanile. Hetkel võimaldavad tuntuimad teenusepakkujad nagu Netflix ja Amazon 4K sisu.

Suurbritannias aga on juba alustatud spordiülekannete testimist 8K formaadis. Koostöös sealse jalgpalliliidu ja Samsungiga on käivitatud pilootprojekt Premier League jalgpalli mängude ülekannete tegemiseks ning õige pea peaksid need ka juba vaatajate jaoks olema kättesaadavad.

Samuti plaanitakse mitmeid suurvõistlusi ja spordiülekandeid 8K formaadis edastada – üheks selliseks pidid olema ka Tokyo 2020 olümpiamängud, mis aga tulevasse aastasse edasi lükati.

Selleks, et parimat 8K kogemust saada ning selles resolutsioonis sisu tõeliselt nautida, pakub Samsung oma mudelivalikus mitmeid telereid, mis kuuluvad QLED sarja.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.