Mis on Samsungi QLED ja miks seda eelistada?

Telerite puhul on üheks tähtsaimaks omaduseks ekraan ja selle kvaliteet. Aja jooksul on katsetatud erinevaid tehnoloogiaid, mis seda parandada on aidanud. Samsung kasutab oma telerites QLED tehnoloogiat – mis see on ja miks seda eelistada?

Kuidas see toimib?

Nagu nimestki välja saab lugeda, põhineb QLED LED-tehnoloogial, kuid sinna on lisatud veel üks trikk. Q tähe taha peidab end mõiste kvanttäpp. Tegu on üleväikeste osakestega, mis vastavalt oma suurusele saavad kuvada erinevaid toone.

Kvantpunktide abil on võimalik saavutada oluliselt erksamaid värve ning tänu Samsungi intelligentsele kvantprosessorile on ekraani pilt ka oluliselt eredam.

Lisaks sellele on Samsung kasutusele võtnud veel mitmeid tehnoloogiaid, mis pildi kvaliteeti tõsta aitavad. Nii on nende telerites olemas ka Direct Full Array tagantvalgustuse süsteem, mis aitab heledaid ja tumedaid toone võimendada ning lisab kontrastsust.

Miks eelistad QLED-i?

QLED-il põhinevate telerite puhul ei pea kartma ekraani sissepõlemist, mis võib tekkida samade elementide pikaajalisest kuvamisest ekraanil – näiteks kanalilogode puhul.

Samuti on QLED telerid võimelised kuvama eredamat pilti, mis on eriti kasulik omadus HDR toega sisu vaatamisel. Samsung kasutab oma telerites Quantum HDR tehnoloogiat, mis optimeerib pilti vastavalt heledatele ja tumedatele toonidele ning kuvab neid sügavmustade ning erevalgetena vastavalt.

Milline teler valida?

Üheks QLED tehnoloogia eeliseks on ka see, et seda saab rakendada erinevat mõõtu telerites. Nii ei pea sa muretsema kui soovid seda nautida 82-tolliselt või 43-tolliselt ekraanilt.

Samuti on Samsung kombineerinud QLED-i 4K resolutsiooniga, kuid mitte ainult. Ülimat vaatamiskogemust võimaldavad Q950 seeria mudelid, millel on ka 8K resolutsioon.

Samsungi 2019. aasta QLED telerimudelite valikuga saad tutvuda kodulehel siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.