Lifeproof – kui igapäevaseadmed proovile pannakse

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Et aktiivse eluviisiga inimene oma harrastustest ja ettevõtmistest rõõmu saaks tunda, peab kogu tema varustus olema hästi läbi mõeldud ning tegevuskeskkonnaga kokku sobima. Lifeproof pakub selleks nii end juba tõestanud lahendusi kui nupukaid uuendusi.

Abivahend nägemise, kuulmise, kõnelemise, meenutamise, orienteerumise ja veel mitmete muude toimingute tõhustamiseks on nii enesestmõistetavaks muutunud, et nutiseadet ei tajuta enam keerulise ja hoolt vajava tehnoloogiana. Õigemini, aparaadile mõeldakse alles siis, kui midagi juhtub: aku saab tühjaks, netiühendus kaob või seade läheb katki. Või kukub vette.

Aktiivse tegutsemise keskkonnas hakkab juhtuma

Tubastes tingimustes toimib ka enamus mainstream-seadmeid rahuldavalt ning kallimate variantide ega lisavarustuse soetamiseks pole põhjust. Aktiivsema eluviisiga inimesed aga avastavad üsna kiiresti ja küllaltki kulukal viisil, et niiskus, temperatuuri kõikumine ning kukkumised-põrutused on nii tervisespordi, matkamise, jalgratta- ja tsiklisõidu, suusatamise, meresõidu ja muude aktiivsete tegevuste juures vägagi igapäevased.

Kui kukkumisest mõranenud ekraaniga seadet saab veel kuidagiviisi kasutada ning klaasi võib ära vahetada, siis vette sattunud telefon või tahvelarvuti tavaliselt teist võimalust ei saa. Järeldus – tasub ette mõelda ning investeerida.

Kaitseümbris või veekindel telefon?

Kogemustega kasutaja vastab pikemalt mõtlemata, et ainult korralik spetsiaalne kaitseümbris muudab seadme nõudlikes oludes kestvaks ning ka kasutatavaks – ning me ei räägi siin odavatest universaalkottidest või telefoni preservatiivi sisse pakkimisest.

Turul on hulgaliselt seadmeid, mille vastupidavus keskkonnamõjudele on IP67 ehk nad on tolmukindlad ja kannatavad ära ka väiksema vee. Keda standardid täpsemalt huvitavad, googeldab ise. Spetsialistide kõnepruugis on IP67 “Evianproof”, mis tähendab, et kui seadmed on mikropragudeta, pole kordagi kukkunud, põrutada ega väänata saanud, peaksid nad magedas vees kuni 1 m sügavusel pool tundi kuni tund aega vastu pidama.

Ehk duši all võib sellise telefoniga endast pilti teha, aga kui aparaat merevett saab, on uue ostmine vägagi tõenäoline. Ja tootjale pole mõtet kaebust saata – veekahjustuse korral ei vahetata ühtki seadet garantiikorras välja nagunii.

Ühesõnaga, IP67 “veekindel” seade sobib hästi urbaniseerunud tavakasutajale, kelle märjaks saamise tõenäosus piirdub väikses vihmasabinas autost majaukseni jooksmisega.

Standarditest IP68/69 ning militaar- või muudesse eriolukordadesse mõeldud päris veekindlatest ja rugged-seadmetest me siinkohal ei räägi, see on eraldi teema.

Lifeproof – kaitseümbris aktiivse inimese igapäevakasutusse

Kes aga iga ilmaga ratta- või jooksurajale läheb, matkab, kanuutab või purjetab, peaks valima mõne spetsiaalümbrise – ning alustama muidugi sellest, et soetama nutiseadme, millele sellist kaitseümbrist valmistatakse. Suurim veekindlate ümbriste tootja on USAs populaarne Otterbox, maailma teist turuosa hoiab Lifeproof, ümbrised on saadaval iPhone’i, iPadi ja Samsungi värskematele mudelitele.

Sellised vastavalt konkreetsetele telefoni- ja tahvelarvutimudelitele toodetud ümbrised näevad kenad välja ega takista seadme kõigi funktsioonide kasutamist. Nii ei pea kaitseümbrist telefoni ümber seadma ainult enne õueminekut, vaid see võib aparaati kaitsta kogu aeg. Kui kasutada juhtmevabasid kõrvaklappe, on ümbrises seade veekartlik vaid laadimise ajal.

Lifeproof ümbriste kukkumiskindlus vastab military standard’ile ning nende veekindluse üle pole kasutajatel olnud põhjust kurta ei magedas ega soolases vees. Lifeproofi kaitseümbriste kasutamisel tuleb järgida mõningaid põhitõdesid:

  • Enne kasutama hakkamist tuleb ümbrisele teha lihtne veekindluse test, täpne juhend on pakendis kaasas ning selle leiab ka internetist.
  • Ekraani kaitseklaas ümbrise alla ei sobi. Lifeproof’i ümbrised on tehtud nii täpsed, et isegi kaitseklaasi paksus muudab telefoni mõõtmeid sel määral, et ümbris ei pruugi enam veekindlust tagada. Samas pole Lifeproof’i ümbrist kasutades kaitseklaas ka vajalik, sest ümbris teeb selle töö ise ära – kusjuures kaitseb ka mõlemalt poolt klaasist telefonide tagumist poolt.
  • Kõige olulisem: alati tuleb kontrollida, et kõik kaitseümbrise avad on korralikult suletud. Et Lifeproof saaks oma tööd teha, on soovitav unustada juhtmega kõrvaklapid ning pärast iga laadimist veenduda, et laadimisjuhtme luugi tihend on vigastamata.

Lifeproof’i vaimukad lisad outdoor-kasutajale

Lifeproof Aquaphonics vee- ja kukkumiskindlad Bluetooth-kõlarid võimaldavad ka metsas, suusamäel, merel või piknikuplatsil stiilselt ja mugavalt kvaliteetset heli kuulata. Kontserdisaali või stuudio subwooferi heli on kaasaskantavatelt akuga seadmetelt muidugi palju nõuda, kuid 88 dB helirõhu annab suurim Lifeproof Aquaphonics välja küll ning helikvaliteedile ei saa midagi ette heita.

Seadmeid saab siduda kuni 8 erineva Bluetooth-ühendusega, aku peab vastu 13 tundi ning vajadusel võib seda kasutada akupangana telefoni laadimiseks. Tänu sisseehitatud mikrofonile toimib kõlar ka telefoni hands-free seadmena.

Kes matkates lisaks linnuhäältele ka oma lemmikpodcasti kuulata tahab, saab hakkama kõige väiksema variandiga AQ9. Lõkkeõhtudisko peaks välja vedama AQ10 ning veepeole sobib kõige võimsam AQ11. Lifeproof kõlarid ei upu, vaid jäävad vette kukkudes pinnale, kuid selle kohta, kuidas heli vee alt välja kostab, ei ole tootja kindlaid garantiisid andnud.

Disainilt sobivad kõik AQ kõlarid matka- ja välikasutusse hästi. Suurtele valgustusega nuppudele saab pihta ka kinnastes sõrmedega ning pimedas, sangad võimaldavad kõlarit sobivasse kohta riputada või kinnitada ning klahvilukk aitab hoiduda soovimatutest nupuvajutustest. Suurematel mudelitel on põhja all veekindla luugiga suletav laegas, kuhu mahuvad näiteks krediitkaardid, mõõdukas kogus sularaha, USB-juhe või ka väiksem telefon.

Veekindel USB juhe

Nupukas ja praktiline mitmeotstarbeline lisa on ka Lifeproof Lifeactiv tootesarja kuuluv tugev ning veekindel telefonipael, mis on ühtlasi ka iPhone’i USB-juhe. Veekindel on juhe siiski vaid kokkupakitud olekus, laadimist ei ole mingil juhul mõistlik märjas keskkonnas ette võtta.

Juhtme kokku pakkimisel sulgeb veekindel keermega kork juhtme mõlemad otsad samasse kapslisse ning juhtmest moodustub telefoni või iPodi hoidmiseks sobiv tugev käepael. Korgi küljes on peenike nöör, millega pael seadme või ümbrise külge kinnitada. Lahti keerates jääb kork aga seadme külge ning juhe on ühendamiseks valmis. Ka selle juhtme kasutamisel tuleb meeles pidada, et veekindlad on asjad vaid siis, kui korgid on korralikult suletud.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.