10 Androidiäppi, mis võiksid kindlasti olla sinu nutiteleris

Kui sul on Sony Bravia nutiteler, siis jookseb sellel Android TV. See aga tähendab, et saad installida tuhandete erinevate teleri jaoks mõeldud Androidiäppide seast just selliseid, mis telerivaatamise sinu jaoks veel põnevamaks ja sisukamaks muudavad.

Siin on kümme olulisemat äppi, mida võiksid oma Android TV-s kohe proovida.

Netflix

Netflix on moodsa “mittelineaarse televisiooni” A ja O. Kui sulle meeldib vaadata selliseid filme ja seriaale, mis sind tegelikult ka huvitavad just sel ajal, kui ise tahad või soovid, siis Netflix on hädavajalik. See on küll väikese kuutasuga, kuid tasub end kiiresti ära, sest maksab ühes kuus vaid umbes ühe kinopileti raha. Selle eest aga saad vaadata nii palju kui soovid. Pealegi – Netflixil on väga palju oma originaalsarju ja -filme, mida mujalt ei näe. Ainuke suur puudus on see, et eestikeelset materjali on väga vähe ja tuleb end harjutada võõrkeelse sisuga.

Plex

See on kõige parem äpp oma meedia organiseerimiseks mitte ainult teleris, vaid üldse kogu koduvõrgus ja seadmetes. Võid telerisse või ükskõik millisesse ühilduvasse seadmesse striimida sisu ükskõik millisest teisest seadmest – vaadata filme, seriaale, muusikavideoid, kuulata raadiot jne. Saad teha endale ise teleprogrammi ja vaadata, mida tahad ja kust tahad.

Plexil on olemas tasuta versioon, millega võid hallata oma kodust videote, piltide, muusika ja filmide kogu, tasulises versioonis lisanduvad mitmesugused striiminguteenused ja sisu, mida võid Plexi tasu eest piiramatult tarbida.

 VLC

Ükskõik kui eksootilist meediaformaati (video, muusika, pildid, striimid) sa ka suurel ekraanil mängida ei tahaks, üsna tõenäoliselt on VLC-l selle jaoks vajalik koodek olemas. Lisaks toetab see ka subtiitreid. VLC-d oled kohanud võib-olla juba arvutis või telefonis, teleri jaoks on see sama kasulik.

Kodi

Paljudele on Kodi tuntud kui torrentite mängija – saad valida välja mõne (piraat)koopia ning seda oma seadmesse alla laadimata võrgust ekraanile striimida. See on siiski vaid osa asja olemusest. Tegelikult on ka Kodi platvorm, millega striimida ja mängida kõikvõimalikku meediat ja kõikvõimalikke teenuseid. Isegi kodumaiseid spordiülekandeid näiteks või tuntud telejaamade ametlikke programme, mida kaabelvõrk ei näita. Torrenteid aga esitab striimina mõni Kodi lugematutest lisamoodulitest – vanast ajast on tuntud Exoduse-nimeline plugin, kuid neid leidub teisigi. Lisamoodulite paigaldamine nõuab natuke seadetes pusimist, kuid guugeldades leiab lihtsasti kõik vajalikud juhendid.

X-plore File Manager

Kunagi oli olemas tuntud programm Norton Commander, nooremad teavad aga File Explorerit. Need kaks failihaldusprogrammi kokku ongi X-Plore File Manager. Rakendus aitab teleripuldiga liikuda failikataloogides, vaadata piltide ja videote eelvaateid ning vajalikke faile käivitada, näiteks VLC-ga mängima panna. Failimänedžer oskab lugeda teleriga ühendatud mälupulkadelt ja kõvaketastelt ning võrguseadmetelt ja isegi pilveteenustest – Microsofti, Google´i ja teistelt failijagamisteenuste kontodelt.

Puffin TV

Kui tahad veebis surfata, on see teleris üsna ebamugav, sest kasutada tuleb kohmakat pulti ja eraldi klaviatuuri. Telerite endi brauserid või Androidibrauserid teleriekraanil on samuti ebamugavad ja pole disainitud diivanil mugavalt külitava vaataja jaoks. Siin tulebki mängu Puffin TV, mis pakub puldiga mugavalt navigeeritavat kasutajaliidest ja näitab veebilehti nagu telekanaleid.

Airscreen

Kui sul on iPhone või mõni muu Apple´i seade, siis ei saa sa Chromecasti kasutada, et oma seadmest pilti telerisse sriimida. Airscreen aitab – see on kõige laiapõhjalisem striimingu vastuvõtja Android TV-s, toetades lisaks AirPlay´le veel näiteks Google Casti, Miracasti ja DLNA-d. Airscreen paneb sinu Androidiga teleris püsti täiesti toimiva Airplay serveri.

Twitch

Väga paljudele noortele meeldib vaadata, kuidas teised mängivad – eriti vaadatakse just mängude tipptegijaid. Nende osavust saab tavaliselt vaadata Twitchi keskkonnas, kus tegijad striimivad ekraanipilti ja kommenteerivad sinna juurde, mis parasjagu toimub.

Twitchi on väga hea vaadata suurel ekraanil. Twitchi äpp seda näitabki. Logi oma kontoga sisse ja hakka vaatama – programm on teleripuldisõbralik.

Google Drive

Lisaks sinu Google Drive´i asjadele aitab see Google´i äpp vaadata ka kõigisse oma teistesse pilveteenudtesse Dropboxist ja Boxist alates ning Amazoniga lõpetades. Paraku tuleb äpp nn Sideload´ida ehk installida .apk failist, kuna Play poest Android TV-s seda paigaldada ei saa. Failist saab installida näiteks X-plore´iga. Netist peab leidma vastava äpifaili mõnest usaldusväärsest kohast.

Youtube

Muidugi ei maksa unustada Youtube´i – kui sul seda veel pole, siis installi kindlasti. Saad vaadata 4K HDR kvaliteediga hingematvaid videoid, otsida maailma suurimast videokogust põnevaid klippe või lemmikmuusikat. Youtube´i valik on piiritu. Kui midagi muud telekast vaadata pole, siis Youtube´i põhjatutest kanalitest leiab alati midagi.

Androidiga Sony Bravia nutitelerite, kõlarite, kõrvaklappide ning kõigi muude Sony toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.