3 alahinnatud PlayStationi mängu, mis on sinu aega väärt

Kas oled neid mänge juba proovinud?Fotod: Pixelopus/Sega/Sony

Suurimaid PlayStationi hitte teavad tõenäoliselt kõik mängufännid. “God of War”, “Spider-Man” ja “The Last of Us” on legendaarsed, kuid PlayStationi mänguvaramus leidub ka kulda, mis veel nii tuntuks saanud ei ole.

Toome välja kolm vähemtuntud PlayStationi mängu, millele võiksid kindlasti anda (teise) võimaluse. Laiema valiku mänge PlayStationi mängukonsoolidele leiad Sony Centeri e-poest.

Days Gone

2019. aastal PlayStation 4 peale ilmunud märul “Days Gone” ei saabunud just kõige valjema kiidulaulu saatel. See oli järjekordne zombimäng kümnete teiste vaat et äravahetamiseni sarnaste zombimängude seas. Esmapilgul tundus, et “Days Gone’i” ei erista konkurentidest mitte miski ning asju ei teinud paremaks ka selle mängu aeglane ja kohmakas algus.

Viimaste aastate jooksul on “Days Gone’ist” saanud aga kultushitt mängijate seas, kes leiavad, et see mäng sai ilmudes liialt karmi kriitika osaliseks. Jah, algus veidi venib ja zombisid oleme ka varem näinud, kuid “Days Gone’is” on olemas kõik omadused, mis iseloomustavad parimaid PlayStationi hitte: hea lugu, hästi kirjutatud tegelased ja kaunis graafika. Kui sa ei ole veel “Days Gone’i” mänginud, siis anna sellele võimalus.

Concrete Genie

Kui verine “Days Gone” on eelkõige mõeldud täiskasvanutele, siis multikalik “Concrete Genie” sobib hästi ka noorematele mängijatele. Peategelane Ash peab enda väikeses kodulinnas üles leidma oma kunstiraamatu laialipillutatud lehed. Teekonnal õpib mängija paremini tundma Ashi ning saab teada, miks tema kodukoht on aja jooksul aeglaselt hääbunud ja inimestest tühjaks voolanud.

“Concrete Genie” teevad eriliseks digitaalsed pintslid, millega mängija saab mängumaailma maalida uusi tegelasi ja asju. See on vajalik erinevate mõistatuste lahendamiseks, et mängus edasi liikuda. Kavalalt kasutatakse ära PlayStation 4 puldi liikumistundlikku funktsionaalsust ning “Concrete Genie’l” on olemas ka PlayStationi virtuaalreaalsuse prillide tugi.

Judgement

Kui naudid krimilugusid, siis tõenäoliselt meeldib sulle ka “Judgement”. Selle mängu tegevus toimub Jaapanis, kus mängija asetatakse kahtlast juhtumit uuriva eradetektiivi rolli. Olemas on kõik ühele korralikule kriminullile omased tegevused: asitõendite kogumine, kahtlusaluste jälitamine, pealtnägijate küsitlemine ja palju muud.

“Judgement” peaks olema tuttav kõigile, kes on kokku puutunud suurepärase “Yakuza” seeria mängudega. Sarnaselt nende mängudega on “Judgementis” ka omajagu märulit, mis on kiire, visuaalselt efektne ja kohati koomiliselt üle võlli paisutatud. Mängijatele pakutakse seega killukesi kahest erinevast maailmast: saad olla detektiiv, kuid vahel kurjamitele andma valusad triibulised.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.