3 mängu, mida peaks PlayStation 4 peal kindlasti proovima

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
See pole lihtsalt kunstiline liialdus, nagu mänguarendajad kipuvad tegema - "Uncharted 4" näebki nii hea välja.

Sony PlayStation 4-le on ilmunud kolme ja poole aasta jooksul juba aukartust äratav hulk eksklusiivmänge, mida teistel platvormidel mängida ei saa. Valisime nende hulgast välja kolm mängu, mida iga PlayStation 4 omanik kindlasti proovima peaks. Valikut teha oli väga raske, aga siin need on.

1. Uncharted 4: A Thief’s End

“Uncharted 4” on kahtlemata kõige ägedam mäng, mis on PlayStation 4 peale tehtud ja mis on teinud enda mittemeeldimise ükskõik millisele mängusõbrale ülikeeruliseks, et mitte öelda võimatuks.

Nathan Drake on tänapäeva Indiana Jones, kelle müstiliste aarete jahiretked viivad teda alati maalilistesse kohtadesse ümber maakera. Karismaatiline peategelane on neljanda osa puhul küll proovinud pensionile jääda ja rahulikku igapäevaelu elada, kuid ammukadunud venna väljailmumine keerab ta plaanid pea peale.

“Uncharted 4: A Thief’s End” pakub avastamiseks suuremaid avatud alasid kui kunagi varem ja autorooli saad nüüd ise keerata.

“Uncharted 4” on üks selliseid seiklusmänge, kus kõik pusletükid kukuvad ideaalselt paika ja mis sarja neljanda osana suudab pakkuda samas ka uut – suuremaid ja hiilimist soosivaid kaarte või vahepeal saab sootuks pikemaid vahemaid autoroolis läbida.

See on tehniliselt üks ilusamaid mänge, mis kunagi on tehtud (kaasa arvatud arvutile), Šotimaa mäed või Madagaskari savannid on hingematvalt kaunid ja samas ei unusta see mäng tähelepanu pöörata kõige pisematelegi detailidele. Kui ei usu, siis vaata kasutajate tehtud ekraanitõmmiseid siit.

“Uncharted 4” mängib osavalt tempoga, piraatide kadunud linna otsingul vahelduvad kiired ja strateegilised tulistamissekstioonid mõistatuste lahendamise ja mööda püstloodis mäekülgi ülesronimisega – kõike seda saadavad peategelase sarkastiline ja vaimukas dialoog.

Augustis ilmub mängule ka eraldiseisev lisapakk “The Lost Legacy”.

2. Horizon: Zero Dawn

Kui “Uncharted 4” on lineaarne seiklusmäng, siis “Horizon: Zero Dawn” pakub düstoopilises ja originaalses tulevikumaailmas rohkem avastamisrõõmu ning rollimängulikke elemente, mis lubavad mängule läheneda täpselt nii, nagu seda sina soovid.

Umbes tuhande aasta pärast valitsevad maailma dinosauruste-laadsed robotid ja peategelane, hakkaja punapäine tüdruk Aloy, varustatud kiviaegse vibuga, peab selgeks tegema kõik – alates sellest, kes ta ise on kuni selleni, miks robotid inimesed looduse kuninga troonilt tõukasid ja kuidas meie tänapäevane tsivilisatsioon hävines.

Kui Aloy oskusi õigesti arendada, siis suudab ta ka robotsauruseid taltsutada ja nende seljas ratsutada.

Tegevust pakub “Horizon: Zero Dawn” kümneteks ja kümneteks tundideks – sul on avastada suur kaart, mis on täidetud kõrbe, soode, lumiste mägede ja roheliste metsadega. Peale 20 tunni pikkuse loo saad enda tempos lahendada kõrvalülesandeid, avastada saladusi ning koguda esemete meisterdamiseks taimi ja robotite juppe.

Aloy kasutab võitluses peamiselt vibu ja erinevate robotitega madistamine on väga rahuldustpakkuv, erinevad nooletüübid ja võimalus rohus märkamatult hiilida annavad võimaluse lahingutesse ka strateegilisemalt läheneda.

Kui sulle meelivad avatud maailma avastamisele ja võitlusele keskenduvad mängud, nagu “Far Cry” seeria, siis on “Horizon: Zero Dawn” täpselt sulle.

3. Until Dawn

Käputäis hirmunud teismelisi mägionnis, mis on ajutiselt muust maailmast eraldatud ja kuskil liigub ringi sadistlik mõrvar? Kõlab nagu sissejuhatus halba filmi, aga mänguna teeb “Until Dawn” seda sama üllatavalt hästi. Peategelast kui sellist ei ole ja sulle antakse erinevates episoodides kontroll kordamööda peaaegu kõigi tegelaste üle. Sul tuleb avasta mägionni ja selle ümbrust, suhelda kaaslastega ja kiirete nupuvajutustega hoiduda ohtudest.

Tegelaste dialoog on üllatavalt usutav ning nende näoilmed ja miimika on mängumaailma absoluutsest tippklassist, lisaks on enda välimuse ja ja hääle andnud mõnele tegelasele ka tuntud näitlejad, nagu Rami Malek , Peter Stormare ja Hayden Panettiere.

Esimesel mängukorral võid kindel olla, et enamik neist hommikut ei näe. Teisel korral aga oled sa juba targem.

Põnevaks teeb mängu ühese lõpplahenduse puudumine, mis lisab korduvmängimisele eriti suure väärtuse. Vastavalt sinu mängusisestele valikutele ja tegudele (ja mõnikord tegevusetusele) võivad isegi kõik kaheksa tegelast ellu jääda. Samas võib juhtuda, et hommikut ei näe neist keegi. Kõik sõltub puhtalt sinu strateegiast, valikutest ja kiirest reaktsioonist.

Selliseid mänge pole tehtud palju ja vähesed on neist õnnestunud, äramainimist väärib ehk konkurendina ainult PlayStation 3-le ja PlayStation 4-le ilmunud krimitriller “Heavy Rain”. Ja jäta meelde – kui keegi keset ööd su mägimaja uksele koputab ja mõned su sõbrad on juba saladuslikult kadunud, siis pole kõige parem mõte ust avama minna…

Sony mängukonsoolide valikut ja häid pakkumisi saad vaadata siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.