4 Sony mürasummutavat kõrvaklappi, mis praegu Mustal Müügil soodushinnaga

Sony uued WH-1000XM5 on hetkel maailma parimad kõrvaklapid.Foto: Sony.

Sony Centeris on hetkel käimas Must Müük ja sellega seoses on hulk kaupu kaotanud oma hinnast üsna arvestatava osa. Selleks puhuks oleme välja otsinud neli väga head pakkumist Sony juhtmevabadele kõrvaklappidele.

Sony WH-1000XM5

Tänavu mais sai lisa Sony ülikõrgelt hinnatud 1000X kõrvaklappide seeria, kui Jaapani tehnoloogiahiid avalikustas uue viienda põlvkonna WH-1000XM5 mudeli, mis nimetati koheselt ka maailma parimateks kõrvaklappideks. Hea uudis on see, et praegu on võimalik mürasummutavad kõrvaklapid soetada endale allahindlusega. 

1000XM5 viib mürasummutuse uuele tasemele. Kahe protsessori ja kaheksa mikrofoni koosmõjul elimineeritakse suurem osa taustamürast ja tõstetakse esile just need elemendid, mis on kasutajale olulised. Mürasummutuse efekt muutub automaatselt vastavalt kasutajat ümbritsevatele taustahelidele. Klapid saavad ise aru, kas viibid kärarikkal tänaval või vaikses kontoris ning mugandab mürasummutust vastavalt vajadusele automaatselt.

Sony WH-1000XM5.Foto: Sony.

Kuna 1000XM5 kõrvaklapid on puutetundlikud, siis muusika pausile panemist ja mängimise jätkamist on võimalik kontrollida kõigest paari kiire puudutusega. Speak-to-Chat funktsionaalsus lõpetab muusika mängimise automaatselt, kui hakkad rääkima, ja jätkab pausile pandud loo esitamist, kui vestlus lõpeb. 

Muljetavaldav on ka 1000XM5 aku, mis peab mürasummutust kasutades vastu 30 tundi. Kui tahad akust kätte saada veel enam, siis lülita mürasummutus välja ja kasuta klappe laadimata kuni 40 tundi. Tänu kiirlaadimise toele annab kolm minutit laadimist juurde tunni jagu kasutusaega, 10-minutilise laadimissessiooni järel saad klappe kasutada aga juba viis tundi.

Sony WH-XB910N

Kõrvapealsed Sony WH-XB910N klapid paistavad silma sügava bassi hea kvaliteediga ning korraliku mürasummutusega. Madalamate sageduste paremaks esituseks on kuularite korpusesse ehitatud spetsiaalne bassikanal ning suurema õhurõhuga tuuakse kõrva võimsam kuulamiselamus.

Sony WH-XB910N.Foto: Sony.

Adaptive Sound Control (ASC) funktsioon suudab tuvastada, kus kuulaja parasjagu viibib ja kohendab ümbritseva heli seadeid vastavalt sellele automaatselt. ASC õpib isegi, milliseid asukohti kuulaja tihedamalt külastab ning timmib selle põhjal automaatselt vajalikud seaded.

Headphones Connect äpiga saab ise valida, kui palju taustaheli klapid läbi lasevad, sest mõnikord on vaja kuulata ka ümbruses toimuvat. Samuti saab mürasummutuse kohe välja lülitada, kui asetada peopesa kuulari välisele küljele, mille peale lastakse taustaheli läbi.

Sony WF-LS900N

Rõõmustada saavad ka kõrvasiseste klappide sõbrad, sest Musta Müügi tootevalikust leiab Sony WF-LS900N LinkBuds S – ülimalt kompaktsed ja kerged mürasummutavad kõrvaklapid. 

Kõrvaklapid lülituvad intuitiivselt ümbritseva heli režiimi ja mürasummutuse vahel, olenevalt kasutaja ümbruskonnast. Adaptiivne andur tuvastab, kas parasjagu kõnnid, seisad või sõidad ühistranspordis ning kohandab vastavalt ümbritseva heli seaded automaatselt sobivaks.

Sony WF-LS900N LinkBuds S.Foto: Sony.

Nutikas mürasummutussüsteem kasutab ümbritseva müra summutamiseks tehisintellekti masinõpet ja võimaldab selgelt kuulda isegi mürarikastes keskkondades. Nutikas taasesitus Speak-to-Chat peatab muusika automaatselt, kui vaja kellegagi rääkida. Kui võtad klapid peast, saab lähedusandur automaatselt aru, kas kannad üht või ei kumbagi ja peatab muusika vastavalt.

6-tunnise aku kasutusajaga peavad Sony LinkBuds kõrvaklapid vastu kogu päevase liikvel oleku aja. Kui akud on tühjaks saanud, tuleb appi laadimiskarp ja saad rahulikult klappe kasutada 14 tundi, mis annab kokku kuni 20 tundi.

Sony WH-1000XM4

Kui praegu on maailma parimateks kõrvaklappideks nimetatud Sony WH-1000XM5, siis enne seda hoidis sedasama tiitlit pikalt tema eelkäija ehk WH-1000XM4. Õnneks saab ka neljanda põlvkonna klapid hetkel Sony Centerist soetada parema hinnaga kui muidu.

WH-1000XM4 on vaatamata tõhusale mürasummutusele, mis teatud kõrvaklappide puhul kipub ka heliomadustele mõjuma, siiski väga hea helikvaliteediga. Sedagi on tunnistanud mitmed audioportaalid. Muusika kuulamiseks on Sony klapid seega ideaalsed ning ka nende aku tööaeg on pikemaks helivaheseina taha eraldumiseks väga hea – ühe laadimisega kuni 30 tundi.

Sony WH-1000XM4.Foto: Sony.

Näiteks kontoris töötades on eriti mugav võimalus mürasummutust “läbipaistvaks” muuta ehk kui keegi sind kõnetab, saad hetkega välise heli kõrvaklappidesse lasta ning pärast müravastase “eesriide” jälle sama lihtsalt ette tagasi tõmmata. Samuti on olemas Multi-Point ühendus, mis võimaldab klappe korraga ühendada kahe seadmega ning vahetada seadet vastavalt sellele, kust parajasti heli tuleb.

Sony WF-1000XM

Kui tahad kompaktseid, hästi kõrvas istuvaid ning vajadusel ka spordiks sobivaid kergeid kõrvaklappe, siis WF-1000XM4-d on hea valik. Tegemist on Sony laadimiskapsliga ja mürasummutusega kõrvasiseste kuularitega, mis said uue põlvkonnaga täienduse nii disainis kui ka sisemistes omadustes. Lisaks peetakse WF-1000XM4 ka oma klassi parimateks mürasummutust pakkuvateks klappideks.

Sony WF-1000XM4.Foto: Sony.

Klappide aku tööaeg on üks pikimatest – 12 tundi (laadimiskarp annab veel juurde 24 tundi). Seega saab neid rahumeeli mitu päeva järjest ilma laadimata kasutada. Korpus vastab kestvusstandardile IPx4, mis tähendab, et higi või vihmapiisad klappide mingisugust ohtu ei kujuta.

Tõhus mürasummutus on saavutatud tänu V1 protsessorile ja erinevatele polüuretaanvahust otsikutele. Aktiivsele mürasummutusele lisaks pakuvad klapid ka adaptiivset müraeemaldust, mis analüüsib ümbritsevaid hääli ja valib selle põhjal parima algoritmi taustahelide eemaldamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.