Sony Centeri blogi

5 asja millele mõelda, enne kui hakkad telerit seinale kinnitama

Kui soovid telerilauast vabaneda ning tuba avaramaks muuta, siis on üheks võimaluseks kinnitada teler seinale. Seda ei tasu aga kiirustades teha ning on äärmiselt oluline plaan enne paika panna, kui puuriga seina kallale lähed. Siin on viis asja, mida tuleks enne teleri seinale kinnitamist silmas pidada.

Kas sein on sobiv?

Kõik seinad ei ole ühesugused ning see võib tähendada, et sein, mida soovid teleri kinnitamiseks kasutada, ei sobi selleks üldse. Põhjuseid võib olla mitmeid. Näiteks võib seinamaterjal olla liialt nõrk või aja jooksul ära väsinud, seega on üsna suur tõenäosus, et teler kukub sealt alla. Samuti on võimalik, et sein on viltune ning seega on telerit sinna raske kinnitada.

Seega enne kui hakkad telerikinnitust seinale seadistama, tee kindlaks, et see suudab ka päriselt teleka raskust kanda ning et ehitusdefektid tulevast vaatamiskogemust ei rikuks.

Kas see sobib sinna?

Kui oled teleri juba seinale kinnitanud, siis on seda ümber liigutada üsna keeruline. See tähendab, et pead teleri asukoha sobivuses täiesti kindel olema, enne kui kruvid seina lased. Üks suurimaid murekohti on vaatamismugavus: kui istud diivanil, siis kas teler on piisavalt kõrgel ning õige nurga all, et seda oleks mugav vaadata?

Seega, enne kui hakkad telerit kinnitama, kutsu appi paar sõpra, istu ise diivanile ning palu neil telekat seina ees hoida. Sel viisil näed kohe, kui plaanitud kinnituskoht ei ole tegelikult ideaalne ning saad seda hõlpsasti muuta.

Mis loodus asjast arvab?

Pea igas toas aknad, mis tähendab seda, et kuskilt paistab sisse päike. Kõik, kes on kunagi päikesevalguse käes üritanud ekraani vaadata, teavad, et see on üpris keeruline. Seda tuleks silmas pidada ka teleri seinale kinnitamisel: kui otse televiisori vastas on aken, siis on üsna tõenäoline, et mingil hetkel paistab päike ekraanile ning seal toimuvat eriti hästi enam ei näe.

Selle vältimiseks tasuks leida kinnituskoht, kuhu aknast otsest päikesevalgust peale ei paista.

Kuidas juhtmetega käituda?

Ilmselt võib olla põhjuseks, miks teleri seinale kinnitad, asjaolu, et soovid luua “puhtamat” sisekujundust ning seadmed eest ära liigutada. Siiski tuleks silmas pidada, et teler vajab töötamiseks juhtmeid: voolujuhe, antennijuhe või digiboksi ühendusjuhe. Need kaablid tuleb kuidagi telekani toimetada ning arvestades, et seade on keset seina, kus pole kuhugi kaableid peita, tuleks lahendus enne kinnitamist välja mõelda.

Esiteks tuleks vaadata, kas kinnituskoha lähistel on pistikupesa. Kui seda seal pole, siis tuleb välja mõelda, kuidas pikendusjuhtme abil vool telerini toimetada. Samuti võivad abiks tulla kaablikinnitused, et nende abil teleri toitekaabel seina külge kinnitada. Kui tahad midagi uut proovida, siis võib pikematest kaablitest ka seinale mustreid “joonistada”.

Kas minu telerit saab üldse seinale kinnitada?

See on ilmselt üks kõige olulisemaid küsimusi, mida küsida tuleks. Enne kui hakkad seinal sobivat kohta otsima, vaata teler üle: kas see on mõeldud seinale kinnitamiseks ning kas kuskil müüakse üldse vajalikke kinnitusdetaile. Kui sa neid leida ei suuda, siis tasub mõte maha matta või konsulteerida poega, et mõelda välja uus lahendus.

Sony telerite pakkumisi saad vaadata e-poest siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.