Sony Centeri blogi

5 kasulikku, kuid vähetuntud asja, mida su PlayStation 4 teha suudab

Su PlayStation 4 suudab enamat kui sa arvata oskad.Foto: Jomic/Shutterstock

PlayStation 4 peidab endas suurel hulgal kasulikke funktsioone, mille olemasolust ei ole paljudel konsooliomanikel õrna aimugi.

Käime üle viis vähetuntud, kuid praktiliselt kasulikku asja, mida su PlayStation 4 (tõenäoliselt ilma sinu teadmata) teha suudab. Kui otsid endale kvaliteetseid mängukonsoole ja suurepäraseid mänge, siis viska pilk peale Sony Centeri e-poele.

Jooksuta mitut äppi korraga

PlayStation 4 ei hoia paralleelselt töös kahte erinevat mängu, kuid sellest hoolimata on teatud äppe võimalik samaaegselt kasutada. Näiteks saad mängimise ajal kasutada konsooli veebibrauserit internetis surfamiseks.

See võib teatud hetkedel kujuneda päris kasulikuks. Kui peaksid mängus komistama mõne eriti keeruka katsumuse otsa, siis saad konsooli juurest lahkumata lihtsa vaevaga käivitada veebibrauseri, et abi leida. Nii muutub mängusiseste katsumuste seljatamine oluliselt lihtsamaks.

Kasulik topeltklõps

Kas teadsid, et kui vajutad kiirest kaks korda järjest puldil PlayStationi nupule, siis saad kiiresti liikuda hetkel kuvatava pildi ja sellele eelnenud vaate vahel? See tähendab, et hetkega on võimalik vahetada töötava mängu ja mõni teise äpi vahel.

See funktsioon tuleb kasuks eelmise punkti all toodud näite ellurakendamisel. Kui oled mängus jänni jäänud ja leidnud veebist mõne kasuliku abimaterjali ja soovid nende kahe vahel kiiresti liikuda, siis topeltklõps PlayStationi nupule aitab seda saavutada.

Puldi valgusriba annab kasulikku infot

PlayStationi puldi tagaküljel asuv valgusriba ei ole pelgalt iluasi. Oled ehk märganud, et kui puldi laadimiseks kaabliga konsooliga ühendad, siis hakkab valgusriba pulseerima? Ja miks toimub pulseerimine vahel erineva intervalliga?

Puldi valgusriba annab tegelikult märku sellest, kui laetud aku parasjagu on. Tühja akuga puldi valgusriba pulseerib kiiremini ning aja jooksul muutub pulseerimine aina aeglasemaks. Täis laetud akuga puldi valgusriba kustub aga sootuks.

Lülita pult välja ühe nupuvajutusega

Kui pead PlayStationi juurest mõneks hetkeks lahkuma, siis puldi tööle jätmine ei ole kõige parem mõte. Ka niisama seistes tühjeneb puldi aku pidevalt ja nii peadki tõenäoliselt juba varsti oma DualShock 4 uuesti laadima.

Kuid kas teadisd, et PlayStationi pult on võimalik kiirelt ja lihtsalt välja lülitada? Selleks pead puldil asuvat PlayStationi nuppu järjest all hoidma kümme sekundit. See lülitab välja puldi, kuid mitte konsooli. Mängu juurde naastes saad puldi taas ühe kiire PlayStationi nupu vajutusega uuesti sisse lülitada.

Loo virtuaalseid ühisüritusi

Kui sul on olemas trobikond sõpru, kellega koos mängid “FIFAt”, “Call of Dutyt” või midagi muud, siis PlayStationil saad kiiresti ja probleemivabalt luua ühismängimise üritusi. Nii saad kõik mängukaaslased lihtsa vaevaga ühte kohta kokku koguda ja tagad, et oluline mängusessioon kellelgi ei ununeks.

Leia PlayStationi avamenüüst kalendriikooniga tähistatud Events ja kliki sellele. Esimese asjana näed siit erinevaid PlayStationi ja mängustuudiote korraldatud turniire ja üritusi, kuid allapoole kerides hakkab silma ka Create Event nupp. Siin saad luua päris oma mängusessiooni, kusjuures võimalik on paika panna ka kuupäev, kellaaeg, mängu kestus ja osalejate arv. Sõpradele on võimalik välja saata ka personaalseid kutseid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.