Sony Centeri blogi

5 Sony uudist, millest me 2020. aastal täpsemalt kuuleme

2020. aasta toob päris palju uuendusi – maailm näeb üle väga mitme aasta uue põlvkonna mängukonsoole, jätkub 5G võidukäik ja ekraanide 8K reolutsioon saab taskukohaseks ka suuremale hulgale ostjatele. Siin on aga viis uudistoodet, mida algaval aastal kindlasti oodatakse ja mille saabumise kohta on juba vihjed olemas.

Mürasummutavad juhtmevabad kõrvaklapid Sony WH-1000XM4

Tegemist on populaarsete ja paljude Hi-Fi portaalide poolt maksimumhinnangu saanud klappide WH-1000XM3 (pildil) järeltulijatega, mille puhul peab olema latt väga kõrgele seatud, sest juba eelmise põlvkonna klappe peetakse kõigi aegade parimateks.

Uus mudel on esitatud FCC kinnituse saamiseks ning võib juhtuda, et seda näeb juba aasta alguses toimuval CES-i messil Las Vegases. Seni pole pilte ega tehnilisi andmeid veel avaldatud.

Sony Playstation 5

Loomulikult on Playstationi mängijate aasta oodatuim uudis PS5 väljatulek. Sony on lubanud seda näidata 2020. aastal, aga täpsemat väljatuleku aega pole veel selgunud. Võimalikud kohad, kus uue põlvkonna mängukonsooli esitletakse, on juba aasta alguses toimuv CES või mängudele pühendatud E3.

Playstation 5-l on parem virtuaalreaalsuse tugi, 4K (või pigem 8K) tugi, ülivõimas riistvara, parem graafikatöötlus, eriline pult uute omadustega jne. Järgmise Playstationi põlvkonna jaoks oli juba ammu aeg käes, sest Playstation 4 tuli välja 2013. aastal.

Uus nutitelefon Sony Xperia 0

Varakevadel, kui algab traditsiooniline Mobile World Congress Barcelonas, võib meie ette jõuda uus Sony nutitelefon Xperia 0. Üks silmapaistvamaid omadusi, mille kohta leiab vihjeid siit, on koguni kuus tagakaamerat (48 MP, 20 MP, 16 MP, 12 MP, 8 MP ja 0,5 MP ToF sensor), esikaamera aga asub ekraanipaneeli ülal keskel servas asuvas augus ning ekraan on seega äärest ääreni, väga kitsaste äärtega.

Xperia 0 on ilmselt ka esimene Sony 5G telefon.

8K telerid ja microLED

Kuigi praegu on 8K teleritest veel üksikud mudelid müügil ja need maksavad väga palju, võib 2020. aastal olukord muutuda ja uus kvaliteedistandard saavutab läbimurde.

Sony tutvustab juba aasta algusest erinevatel messidel ja üritustel oma uusi 8K mudeleid ning microLED tehnoloogiat, valik täieneb pidevalt ja hinnad langevad.

360° Reality Audio jõuab paljudesse seadmetesse

Kuigi Sony juba tutvustas sel aastal oma uut 3D heli lahendust 360 Reality Audio, saabub selle suurem läbimurre tõenäoliselt järgmisel aastal. Kõrvaklappides on võimalik uue lahendusega tekitada ruumiline heli, mille puhul kuulaja tajub täpselt, mis suunas heliallikas asub. Seda tehakse vaid kahe kuulariga, paljudest kõlaritest koosnevat helisüsteemi pole enam vaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.