7 soovitust, millega arvestada, kui mõtled koju teise või kolmanda teleri ostmisele

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kindlasti oled juba mõelnud, et ühest või isegi kahest telerist jääb teinekord väheseks – pereliikmed tahavad just samal ajal erinevaid programme vaadata või liigud ise ringi elutoa, köögi, vannitoa või sauna vahet, aga tahaksid poolelijäänud saadet edasi vaadata. Milline on lahendus? Loomulikult veel üks lisateler.

Siin on mõned soovitused, mida teha, kui tundub, et teleriekraanidest jääb kodus väheseks.

1. Vaata teises toas edasi

Esimene kõige olulisem põhjus ongi mitme teleri soetamisel see, et tahad saadet või filmi edasi vaadata mõnes teises toas. Suurt telerit ju kaasa ei võta, aga käes võib olla söögitegemise, saunatamise või magamamineku aeg. Kui lisaekraan olemas, saabki oma saadet mujal edasi vaadata. Selleks pole isegi veel ühte digiboksi juurde vaja, tavaline kaablijagaja kopeerib sama pildi lisaekraanidele. Suvel võib projektori või nutiteleri ka terrassile või aeda tõsta, et seal filmi või spordivõistlust vaadata.

2. Kui tahad samal ajal vaadata midagi muud

Kui koju tuleb kaabel-TV, siis on võimalik operaatori käest tellida lisadigiboks, mis lubab teisest telerist vaadata samal ajal mõnda muud programmi. Kui pereliikmed ei jõua kokkuleppele ja igaüks tahab vaadata erinevaid saateid, on see väga hea mõte. Lisadigiboksi kuutasu on tavaliselt oluliselt madalam kui kogu põhipakett, teine teler aga on niimoodi täiesti sõltumatu kanalivalikust elutoa telerist.

3. Ekraan, aga ilma digiboksita

Lastetoas või köögis võib olla ka niiöelda multimeediateler, millel pole digiboksi, kuid on internetiühendus kas üle WiFi või kaabli. Sealtkaudu jõuab nutitelerisse Netflix, YouTube, koduse meediakeskuse sisu ning kõikvõimalikud veebiteenused Spotifyst KODI striimiteenuseni.

Parim valik on osta Sony Android TV-ga lisateler, millega saab vaadata paljusid Eesti kanaleid ning lisaks filme striimida vastavate lisateenustega. Samuti on Android TV-le olemas suur hulk äppe, mis teevad lisatelerist tõelise meelelahutuskeskuse. Kodusest multimeediakeskusest või võrku ühendatud arvutitest saab sellise lisaekraaniga vaadata nii oma filmikogu, koduvideoid kui digipilte.

4. Teler kööki

Kui köök asub eraldi ruumis (see trend hakkab peale n-ö kööktubade planeeringu hiilgeaegu jälle tasapisi tagasi tulema), siis ei pea teler olema nii suur kui elutoas. Piisab ka pisut väiksemast ekraanist. Kuna köögis on laual söögitegemise ajal kergesti määrivaid asju, niiskust ja segadust, siis on köögiteler mõistlikum paigutada seinale kuhugi kõrgemale.

Köögis askeldades vaadatakse-kuulatakse saateid tavaliselt püsti, siis on ekraan rohkem silmade kõrgusel. Kui eesmärk on aga lapsi lõbustada ja nad köögis tegevuses hoida, siis võib teler muidugi madalamal olla.

5. Miks mitte hoopis projektor?

Mobiilse lahendusena sobib kõige paremini miniprojektor – näiteks Sony LSPX-P1, mis kuvab pildi väga lähedalt seinale ja on kergesti ühest toast teise tõstetav. Nii saab seinasuuruse pildi lisaekraanina tekitada kuhu iganes – kööki, magamistuppa, terrassile, sauna, kasvõi vastasmaja seinale.

6. Teler magamistuppa?

Magamistuppa televiisori vaatamise võimalust tekitades kaalu selle paigutamisel, kuidas kavatsed seda vaadata. Voodis lamades pane teler jalutsi vastu jäävale seinale ja mida kõrgemale, seda parem. Siis ei jää vaadates kael kangeks.

Hangi magamistuppa ka mugavad pikad ja suured istumispadjad, mis selga toetavad.

Lähtu teleri suurust valides võimalustest, kuhu see mahub. Magamistoas kehtib samuti reegel, et mida suurem pilt, seda parem.

Magamistoa teler või ka teiste tubade telerid võiksid olla varustatud Bluetoothiga ja juhtmevabade kõrvaklappidega – nii saab rahulikult hilisõhtust saadet või filmi vaadata teisi segamata.

7. Kas teleri saab ka sauna panna?

Saunaõhtul spordivõistlusi jälgides on teler sauna eesruumis täiesti omal kohal. Vali teleri jaoks välja mõni kuivem nurk, aga kui oled alles sisekujundust planeerimas, siis sobiks telerile lausa omaette nišš, mille saab vajadusel kaitsva ukse või aknaga sulgeda. Nii kestab saunateler kauem.

Vannitoas ja duširuumis võib teleri samuti klaasi taha paigutada ning heli välja tuua veekindlate kõlaritega.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.