Sony Centeri blogi

Anname nõu: milline PlayStation on koolilõpetajale parim valik?

Tavaline PlayStation 4 või PlayStation 4 Pro?

Meilt on korduvalt küsitud, et millist PlayStation 4 oleks videomängudest huvitatud koolilõpetajale kõige parem lõpukingiks osta. Me pole kadedad ja anname nõu, milline Sony mängukonsool oleks kõige parem või kõige mõistlikum kingitus, mis koolilõpetaja meele tõesti rõõmsaks teeks.

PlayStationeid on saada praegu kahte erinevat: PlayStation 4 ja PlayStation 4 Pro. Lisaks veel Sony virtuaalreaalsuskiiver, millest on saanud juba praeguseks maailma kõige enim ostetud VR-komplekt, mida on müüdud oluliselt rohkem kui konkurentide seadmeid. Ja sellel on ka oma põhjus, millest kirjutame pikemalt juba allpool.

Miks võtta PlayStation 4 Pro?

Alustada tuleks hinnast. Tavalise PlayStation 4 hinnad algavad 319 euro juurest, PlayStation 4 Pro hinnad aga 449 eurost.

Kui jätame hinnaargumendi kõrvale, siis on täna kindlasti PlayStation 4 Pro parem valik, eriti juhul, kui sul on olemas 4K teler, mis suudab kogu PS4 Pro pakutava pildiilu ka ekraanile manada.

Suurim erinevus kahe konsooli vahel ongi pildikvaliteedis. Kuigi mõlemad konsoolid suudavad mängida täpselt samu mänge, siis on PS4 Pro niivõrd palju võimsam, et see suudab kuvada detailsemat mängupilti ja hoida stabiilset kaadrisagedust, nii et mängud ei hakkaks mingil juhul hakkima. Lisaks on tänu suuremale võimsusele ka sellel väiksemad laadimisajad kui tavalisel PlayStation 4-l.

Valge PlayStation 4 Pro? Jah, see on olemas.

PlayStation 4 Pro’l on lisaks suurem 1 TB kõvaketas standardina alati kaasas, sellel on optiline heliväljund kodukino jaoks, võime mängida 4K Blu-ray filme ja sel on rohkem USB-pesasid.

Kui sa plaanid osta ka PlayStation VR virtuaalreaalsuskiivri, siis meie kindel soovitus on vaadata PS4 Pro poole, kuna selle pildikvaliteet on märgatavalt parem.

Seega, PlayStation 4 Pro on neile, kes tahavad parimat ja kelle jaoks on oluline, et mängud oleksid nii ilusad ja jookseksid nii hästi, kui üldse võimalik on.

Aga äkki mulle piisab tavalisest PlayStationist?

Täiesti võimalik, et piisab. Nagu öeldud, kõik mängud on nendel konsoolidel samad. Tavaline PlayStation 4 on eelkõige neile, kes mängivad natukene vähem või kes ei taha seda kõrgemat hinda maksta. Või kui teil pole kodus 4K-telerit, mis kogu PS4 Pro pildiilu edasi annab.

Tõsi küll, PlayStation 4 Pro näitab paremat pilti ka FullHD teleritel, aga seal pole vahe nii suur.

Kuigi PlayStation 4 Pro on võimsam kui tavaline PlayStation 4, siis jooksevad enamik mänge ka sellel konsoolil ilma igasuguste probleemideta ja ülejääva 130 eurot tasuks panna pigem mängude ostmise alla.

Siit veel üks nõuanne: kuigi tavalise PlayStation 4, mille kõvaketta mahutavus on 500 GB, saab kätte 319,99 euroga, siis on kavalam osta PlayStation 4 koos 1 TB kõvaketta ja lisapuldiga, mis maksab ainult 30 eurot rohkem.

Miks? Tänapäeval on mängud muutunud nii suureks, et mõned võtavad lausa 80 kuni 100 GB ruumi kõvakettal ja võib tekkida olukord, kus 500 GB-st jääb väheks. Lisapult ostetakse aga tihtipeale juurde ja eraldi ostes maksab see umbes 60 eurot. Seega oleks mõttekas 30 lisaeuro eest võtta nii suurem kõvaketas kui ka lisapult kohe ära.

Esimene samm virtuaalreaalsusesse

Nagu sissejuhatuses öeldud, siis PlayStation VR on saanud kõige populaarsemaks VR-seadmeks, mida on müüdud konkurentidest rohkem. Põhjuseid on siin suuresti kaks: see on konkurentidest palju odavam ja sellele on välja antud väga palju häid mänge, mida mujal mängida ei saa.

PlayStation VR on peakomplekt, mis kuvab mängupildi sulle otse silmade ette ja annab enneolematu kohalolekutunde, mis just mängudes on väga oluline.

Erilist kiitust on viimasel ajal selle poolest saanud näiteks hävituslennuki simulaator Ace Combat 7: Skies Unknown, mida saab mängida nii tavalise PlayStationiga telerist, aga ka VR-kogemusena, mis paneb sind otse piloodi istmele.

Megapakk: Sony Playstation VR 2.0 + 5 mängu + kaamera PS4.

Praegu on müügil ka PlayStation VR-i megapakk, milles on teise generatsiooni VR-kiiver, PS4 kaamera ja lausa 5 head mängu, mis kokku maksab 349, 99 eurot.

Ma valisin konsooli ära, mis mängud ma osta peaksin?

Kui sa ei tea kohe, millist mängu osta, siis esimene valik on lihtne: eelmise aasta lõpus ilmus suurejooneline Metsiku Lääne mäng “Red Dead Redemption 2”.

Kui seda kindlasti tahad, siis võid osta selle ka kohe koos konsooliga, nii et see tuleb kokkuvõttes odavam. Seda saab teha nii tavalise PlayStation 4-ga kui ka PlayStation 4 Proga.

Viimase aja kõige olulisemateks PlayStationi mängudeks on veel Days Gone, The Division 2 ja Mortal Kombat 11. Kõik need on väga erinevad mängud. Days Gone räägib mootorratturist pärast maailmalõppu, kui enamik maailmast on zombide käpa all. Sul tuleb selles karmis maailmas ellu jääda ja seda sa saad mängida ainult üksi.

Kui Days Gone on mängimiseks üksi, siis The Division 2 on tulistamismäng koos sõpradega, mis eeldab head koostööd ja teineteisega suhtlemist.

Mortal Kombat 11 on klassikaline võitlusmäng, kus kaks tegelast võtavad omavahel mõõtu ja mõistagi saad seda teha lisapuldi olemasolu korra koos sõbraga. Siia aga peaks lisama hoiatuse, et tegemist on päris verise mänguga, mida me noorematele mängusõpradele ei soovita.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.