Sony Centeri blogi

Asi selgeks: milline Sony hübriidkaamera on sinu jaoks just see õige?

Sonyl on mitmeid hübriidkaamerate tooteseeriaid – veidi kompaktsema sensoriga ning nõudlikumatele vajadustele vastavad täiskaadersensoriga kaamerad. Kui tead oma vajadusi, siis on võimalik valida enda jaoks just see õige.

Esimene põhimõtteline valik

Üldiselt on digikaamerate üks põhimõtteline esmane valik sama kui aastaid tagasi ja isegi nagu oli filmide ajastul: kas võtta vahetatava objektiiviga kaamera või n-ö külge ehitatud objektiiviga kompaktkaamera? Vanasti öeldi, et kas võtad „peegli“ või „seebika“, nüüd on juba mõnda aega olemas ka kolmas – hübriidkaamerate maailm.

Kompaktkaameratel on oma eelised – saad „kõik-ühes“ ehk need on väga head pühapäeva- ja perepildistajale ning samuti reisile kaasa võtmiseks. Samuti on kompaktkaamerad tavaliselt soodsama hinnaga.

Kerge ja kompaktne kaamera, võtame või näiteks Sony WX500 (mis pole hübriidkaamera), on varustatud kuni 30-kordse suumobjektiiviga ning samas võib see teha ka piisavalt laia nurgaga pilte, et reisil mahuks fotodele ära nii avarad linnaväljaku pildid kui ka välja suurendatud lind katuseserval.

Kui aga tahad valida kaamera ette ise objektiive ning tahad teha igas olukorras parimaid pilte, peab võtma mõne sellise kaamera, millel on vahetatavad objektiivid.

Aastaid tagasi sai siis ainukese valikuna kasutada suuri peegelkaameraid, nüüd on oluliselt kompaktsemad hübriidkaamerad aina rohkem populaarsust võitmas ja nende seast omakorda tuleb juba edasi valida, milline mudel kõige paremini vajadustele sobib.

Hübriidkaamera sensori suuruse järgi

Sony Centeris on hübriidkaameraid praegu müügil ligi 30 erinevat mudelit. Nende seast valiku tegemine võib esimesel hetkel tunduda pisut keeruline, aga vaatame edasi kaamerate põhiomadusi ja siit saab sobivate mudelite hulka kohe kitsendama hakata.

Sensorite suuruse järgi võib jagada Sony hübriidkaamerad laias laastus kaheks – kas väiksema APC-C sensoriga või täiskaadersensoriga. Kes on peegelkaameraid kasutanud, see teab – ka nende puhul oli selline valik olemas ja täiskaadersensorit eelistasid tõelised profid, kes vahel suurte plakatite jaoks pildistasid.

Hübriidkaameratega on olukord põhimõtteliselt sama. APC-C sensor on mõõtmetega 25,1 × 16,7 mm, mis tähendab, et võrreldes 35-millimeetrise standardsuurusega, mis pärit filmiajastust, on tegemist väiksema pinnaga, millega valgust vastu võetakse ja pilti salvestatakse. See omakorda tagab kaamerale väiksemad mõõtmed, seade on kergem ja mis paljude jaoks samuti oluline – odavam.

Samas võib ju küsida, kui tihti sa oma pilte plakatisuurusena välja tahad trükkida? Kas üldse tahad välja trükkida või vaatad vaid oma süleri ja 4K teleri ekraanilt?

Sel juhul pole ju väike sensor üldse halb, vaid pildistabki just sellise kvaliteediga, nagu hiljem pilte vaatama hakkad.

Väga taskukohane, kuid väga mõistliku kvaliteediga tavasuuruses pilte teeb näiteks Sony mudel a5100, mis maksab alates 399,99 eurost. Veel 100 eurot juurde ja saab juba a5100 kaamerakomplekti, kuhu kuulub lisaks kerele 16-50 mm objektiiv. Veelgi laiemaid vajadusi kattev ülikiire teravustamisega Sony hübriidkaamera komplekt a5100 koos 16-50 mm ja 55-210 mm objektiividega (769,99 eurot) on juba hea alustamiseks tõsisemale fotograafiahuvilisele – see katab ära nii lainurga, normaalobjektiivi kui teleobjektiivi vajadused. Lisaks on a5100 piisavalt hea hämaramas pildistamiseks ISO tundlikkusega 100-25 600. Suurim pildimõõt on 6000 x 4000, millest piisab ükskõik millisel ekraanil pildi vaatamiseks ja ka väljatrükk võib olla päris suureformaadiline.

Kui tahad kõik-ühes lahendust, mis kataks enamuses olukordades vajadused, siis võiks olla õige valik näiteks Sony hübriidkaamera a6500 18-135mm kit (2099 eurot), mille komplektis olev objektiiv katabki praktiliselt kõik, välja arvatud ülisuur suum. Seda võiks soovitada nõudlikumale reisifotograafile või inimesele, kellel tuleb palju pildistada erinevates olukordades ja iga kord pole aega või võimalust mitut objektiivi kaasas kanda ja vahetada.

Ei maksa ka tähelepanuta jätta a6500 tippklassi autofookust, mis on maailma kiireim (0,05 s) ja seni suurima arvu (425) faasituvastuspunktidega.

Sony hübriidkaamera a6500 on ka õige valik video- ja fotokaamera otsijale, kes tahab sama seadmega mõlemat teha. Sony a6500 video kvaliteet on 4K resolutsioonis ning mikrofonisisendisse saab ühendada tundliku välise lisamikrofoni.

Täiskaadersensor neile, kes vähemaga ei lepi

Kui tahad maksimaalset kvaliteeti oma piltidelt ja oled kas proff või hobiks on teha väga häid pilte, siis täiskaadersensoriga hübriidkaamerad on n-ö see õige riiul, mille poole vaadata. Kuid ka siin on ju valikut päris palju. Milline täiskaadersensoriga hübriidkaamera valida?

Kui sa ei plaani keskenduda pildistamisele või filmimisele, portreedele või spordile, siis võiks üks korralik täiskaadersensoriga kaamera olla ühtviisi hea igas olukorras. Selleks sobib Sony A7 seeria, mis on soodsama hinnaga ning pakub piisvalt palju võimalusi igapäevasele pildistajale. Muidugi võib see olla väga hea valik ka profimale pildistajale või pühapäevasele pühendunud hobifotograafile.

Sony a7 kere on praegu saadaval soodushinnaga 899,99 eurot, kui aga tahad stardikomplekti, kus vajalik alustuseks olemas, sobiks komplekt 28-70 mm objektiiviga (999,99 eurot).

Sony a7R seeria mudelid on väga suure pikslitihedusega – see tähendab, et a7R sobib proffidele, kellel vaja hiljem teha tõsisemat järeltöötlust (näiteks stuudiovõtetest) või on tulemus esitatav mõnel suuremal plakatil (näiteks reklaami- ja turunduse valdkonnas tegutsev fotograaf).

Sony täiskaader-hübriidkaamera a7R Mark II (kere soodushind praegu 2699 eurot) on varustatud esimese tagantvalgustatud Exmor R CMOS täiskaadersensoriga ja piksleid on koguni 42.4 miljonit. Täiskaadri jaoks on optimeeritud viieteljeline keresisene stabilisaator. Samuti sobib see kaamera hästi video tegemiseks kuni 4K reolutsiooniga.

Sony A7S seeria aga on kõige paremini sobiv just video tegijale, sest kuigi kaamerasensoril on piksleid oluliselt vähem kui muudel tänapäeva hübriidkaameratel, on valgustundlikus suurem ja müra vähem. Sony a7S (kere hind praegu 2149 eurot) on 12,1-megapikslise täiskaadersensoriga, mis video jaoks on ülihea tundlikkusega ja filmib detailselt isegi üsna hämarates oludes (ISO tundlikkus kuni 409 600), kvaliteet on kuni 4K resolutsiooniga ja kaasa tuleb kaks akut, mis videote filmimisel samuti tähtis.

Sony A9 (kere hind praegu 4799 eurot) on ülikiire autofookusega ja tipptasemel riistvara poolest sobiv tippklassi fotograafidele. Ka sellised ülinõudlikud kasutajad nagu spordifotograafid leiavad väga vähe, mille üle nuriseda, kui üldse. Kaamera pildistab sarivõtet 20 kaadrit sekundis, video tegemisel saab lisaks 4K resolutsioonile salvestada ka HDR-is, pildimasinal on 24,2 MP kihiline täiskaadersensor ja ISO tundlikkus kuni 51 200 (laiendatav kuni 204 800).

Kuna Sony a9 on valitud ka EISA Aasta Kaameraks 2017-2018, siis võib arvata, et see ongi praegu tipptase.

Sony hübriidkaamerate valiku leiad Sony Centerist.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.