Sony Centeri blogi

CESil võib tulla lisainfot Sony uue kaameradrooni kohta

Novembris teatas Sony oma uuest drooniprojektist Airpeak, kuid selle esimese pressiteatega avaldati vaid logo ning väljatuleku aeg – kevad 2021. Järgmisel nädalal toimuval virtuaalsel tarbijaelektroonikamessil CES 2021 võib aga juba lähemalt midagi näha ja kuulda Sony uuest väidetavalt parima pildikvaliteediga droonist.

Siiani on Airpeakist teada vaid seda, et Sony kasutab lennumasinas oma pildistamise ja tuvastamise tehnoloogia (3R-tehnoloogia) uusimaid lahendusi ning muidugi on kaamerates Sony tuntud headuses sensorid ja objektiivid.

Avalikustatud logo näeb välja selline:

Airpeak toetab video loojate loomingulisust võimalikult suures ulatuses, eesmärk on drooni pakkuda just meelelahutustööstusele ning ka tõhusaks lahenduseks erinevates tööstusharudes. Tööstuse jaoks on kasutusel tehisintellekti ja robootika lahendused. Airpeaki saab kasutada kõrgeimat ohutust ja usaldusväärsust nõudvates olukordades, kus on varem olnud droonide kasutamine keeruline.

Mismoodi uus droon välja hakkab nägema, pole veel teada. Airpeaki kodulehel on näha vaid üht pöörlevat tiivikut ja Sony üleskutset koostööpartnerite leidmiseks. Täpselt sama palju (või vähe) infot annab ka Sony lühike videoklipp Airpeaki brändi tutvustamiseks:

Droonimaailmas on saanud vaieldamatuks liidriks Hiina tootja DJI, kellega on teistel olnud üsna raske konkureerida. Mõned tehnoloogiaportaalid on aga paigutanud Airpeaki juba 2021. aasta kõige olulisemate uute kaamerate hulka ja ennustavad sellele suuremat edu, kui Gopro droonikatsetus.

Maailma üks suurimatest tehnoloogiamessidest CES toimub sel aastal virtuaalselt. Sony uudistoodete esitlus on plaanitud 12. jaanuaril. Konkreetselt drooni pole eelreklaamis mainitud, kuid lubatakse uusi tooteid ja lahendusi telerite, audio, tehisintellekti, nutikate andurite, 5G, mobiilsuse, ligipääsetavuse ja sotsiaalse õigluse valdkonnast. Siiski usuvad mõned tehnoloogiaportaalid, et näeme juba tuleval nädalal ka uut drooni lähemalt, mis tundub loogiline.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.