CFExpress Type A mälukaardid tagavad piltide kindla säilimise ja ülikiire salvestamise

Kuigi maailmas on valdavalt levinud SD kaardid, on Sony lisaks tootnud ka eriti vastupidavad ja kiired CFExpress Type A TOUGH mälukaardid, mis peavad vastu ekstreemsetes oludes ning millelt saab pildid kätte kiiremini, kui mistahes kiirusega SD kaardilt.

CFExpress Type A TOUGH mälukaardid on spetsiaalse tugeva korpusega, vee- ja tolmukindlad ning muidugi ka põrutuskindlad. Füüsiline tugevus pole pilte hoidval mälukaardil üldsegi väheoluline omadus, sest pidevalt kasutades kipub tavaliste mälukaartide plastkorpus väsima ning lisaks ei tahaks keegi juba korra üles pildistatud või filmitud unikaalseid kaadreid andmekandja vea pärast kaotada.

Selleks ongi Sony loonud CFExpress Type A, mis on saadaval nii 80 GB kui 160 GB mälumahuga. Mõlemal kaardil on lugemiskiirus 800 MB/s, mis on kohati kordades parem kui SD kaartidel. Tähtis pole ka kirjutamiskiirus, mis neil mälukaartidel on rekordiliselt kuni 700 MB/s.

Ülikiireid mälukaarte toetavad Sony kaameramudelid ILCE-1, ILCE-7SM3 ja filmikaamera ILME-FX3.

CFexpress on kunagise peegelkaamerates populaarse Compact Flashi järeltulija, mis mahutab suuri salvestusmahte ning tagab väga suure kirjutamis-lugemiskiiruse. Type A on Sony kasutatav suurus, mille eeliseks on ühildumine SD kaardi pesaga – seega saavad Sony kaamerad vajadusel kasutada ülikiireid CFexpress Type A mälukaarte või tavalisi SD kaarte samas pesas. Kasutajal on seega suurem valik. Type A on küll väiksema kiirusega, kui Type B ja Type C mälukaardid, mis SD kaardilugejaga ei ühildu, kuid Type A teoreetiline maksimumkiirus 1000 MB/s on samuti piisav pea kõigiks foto- ja videovajadusteks.

CFExpress Type A mälukaarte saad osta siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.