Sony Centeri blogi

Guinnessi maailmarekord: Sony on müünud Playstationi 25. sünnipäevaks kõige enam mängukonsoole!

Kas kujutad ette sellist kogust – 450 miljonit Playstationit? Just nii palju on Sony müünud neid mängukonsoole aegade algusest ja teeninud sellega ära Guinnessi maailmarekordi tiitli.

Enam-vähem täpselt 25 aastat tagasi, 3. detsembril 1994 see juhtus. Välja tuli Sony Playstation One. Üheksa aasta pärast püstitati juba esimene ümmargune rekord – arvutimeelelahutuse platvormina oli Playstationit müüdud ajaloos esimest korda üle 100 000 eksemplari.

Praegune Guinnessi maailmarekord on aga selle eest, et Sony on läbi aegade kõige enam müünud “kodukasutaja videomängukonsooli”. 450 miljoni hulka kuuluvad kõik Playstation One, PS2, PS3 ja PS4 mudelid, rekordi sisse pole aga arvestatud 81 miljoni PSP ja 3,7 miljoni PS Vita müük.

Enim on muidugi müüdud PS4 mudelit ja selle müük jätkub praegugi, kasvades üle 102 miljoni.

Guinnessi maailmarekord pandi kirja 7. novembril ja selle kohta leiab lähemalt infot siit. Kokku on Playstationiga seotud maailmarekordeid üle kuuekümne, nende seas ka näiteks maailma kõige suurem Playstationi asjade kollektsioon, mis kuulub Jason Dvorakile USA-st ning kus on 1500 erinevat riistvaralist seadet, mängu ja juhendit.

Parimat valikut Sony Playstationeid ning neile sobivaid mänge ja lisasid saab osta Sony Centeri poodidest üle Eesti või e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.