Sony Centeri blogi

Järgmisel aastal palju rohkem: Playstation 5 tootmine suureneb 18 miljonini

Playstation 5 muutus peale novembris välja tulemist kohe defitsiidiks, sest pandeemia ajal oli tootmisega raskusi. 2021. aastal aga peaksid selle saama pea kõik soovijad, sest Sony on lubanud tootmist oluliselt suurendada TSMC ja AMD abiga.

Suur osa lisandunud Playstationitest võib küll minna Aasia turule, sest seal on seni olnud saadavus kehvem. Näiteks Jaapanis on Sony müünud vaid 118 tuhat konsooli võrreldes läänemaailmaga, kus on lettidelt kadunud juba 3,4 milljonit Playstation 5 seadet. Defitsiidist hoolimata oli PS5 avamüük USA ajaloos rekordiline, kirjutab The Techspot.

Sel aastal oli plaanitud müüa 10 miljonit uue põlvkonna konsooli, kuid see eesmärk jääb saavutamata, nagu öeldud, pandeemiast põhjustatud tootmisraskuste ja komponentide tarnete venimise pärast.

Taiwani kiibitootja TSMC, kes tarnib Sonyle PS5 kiipe, lubas 7 nm tehnoloogiaga kiipide tootmismahte uuel aastal oluliselt suurendada.

Märtsiks plaanib aga Sony müüa 8 miljonit PS5 konsooli, mis on vaatamata tekkinud defitsiidile siiski Sony läbi ajaloo kõige edukam konsoolimüük peale väljatulekut.

Eestisse jõuab järgmine partii Playstation 5 konsoole tõenäoliselt 2021. aasta esimeses pooles või hiljem. Võimalik on end ootelisti kirja panna. Playstation 5 saadavuse kohta Eestis loe lähemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.