Sony Centeri blogi

Just need on kõige paremad Sony objektiivid pulmade ja aastavahetuse pidude pildistamiseks

Foto:Sony.com

Pulmafotograafid ja ürituste pildistajad käivad palju ringi, pildistades inimesi nii lähedalt kui kaugelt ja selleks pole neil tavaliselt aega fotokotist kiiresti sobivat objektiivi kaamera ette vahetada. Hea ürituse objektiiv teeb korralikke pilte kõigis ootamatutes olukordades, eriolukordadeks aga võetakse kaasa ka lisaobjektiivid.

Kõige enam sõltub muidugi peofotode kvaliteet fotograafist endast, siin ei aita tavaliselt ükski klaas kaamera ees. Aga eks üheks heaks eelduseks korraliku pildi sünnil on siiski ka hea objektiiv, milleta ei saa ka parimad profid üritust kvaliteetselt üles pildistada. Siin on valik Sony objektiive, mis sobivad hästi nii pulma, juubelile kui aastalõpupeole.

Lai mänguruum: Sony G Master täiskaader 24-70mm f/2.8 normaal-suumobjektiiv

24-70 mm fookuskaugus katab ära nii lainurga kui teleobjektiivi vajadused ning sellega saabki tavaliselt rahulikult pulmas või üritusel ringi jalutades kõike toimuvat kiiresti pildistada vastavalt vajadusele. Teise kaamera või kotis oleva lisaobjektiivi järgi haaramiseks pole eriti vajadust. See Sony objektiiv on samuti üsna suure avaga, nii et saab enamasti hakkama ka hämaramates valgustingimustes ja varjulisemates siseruumides.

Objektiivi tugevuseks on mõjus bokeh-efekt, millega võib tausta udustada ja näiteks kaugemalt häid portreesid üles võtta.

Ostes selle toote enne 31. jaanuari 2022, annab Sony juurde aastase lisagarantii (kokku 3 aastat). Vaata lisainfot siit. Lisaks annab Sony kuni 15. jaanuarini 2022 selle objektiivi ostjatele ka 200 eurot raha tagasi, kui vastav avaldus teha. Selle kampaania kohta vaata lähemalt siit.

Paindlik teleobjektiiv – Sony G Master täiskaader 70-200mm f/2.8 OSS II

70-200 mm on suumobjektiivi jaoks paras vahemik, et õnnestuks pildile saada inimesi vajadusel pildi tausta bokeh-efektiga hägustades. Kuna pulmafotograafid pildistavad tavaliselt käest ja ei ole aega statiivi sättida, siis on objektiivil vajalik korralik stabilisaator ja ka silma jälgimise järgi automaatne teravustamine toetab teravaid portreepilte.

Võrreldes varasemaga on uus mudel kergem ja seega mugavam kaasa võtta olukordades, kus peab palju ringi liikuma ja kohta vahetama. F/2.8 ava annab erakordse teravussügavuse ja lubab pildistada kehvemates valgusoludes. Objektiiv sobib hästi videovõteteks.

Parim portreefotoks: Sony täiskaader 85mm f/1.8 teleobjektiiv

Ka objektiivide puhul kehtib reegel, et mida universaalsema ja iga olukorra jaoks sobivama tootega on tegemist, seda keskpärasem on see konkreetsete vajaduste jaoks. 85 mm fiksobjektiivid on spetsialiseerunud pigem portreede jaoks, tehes seda paremini, kui mistahes universaalobjektiivid. See Sony objektiiv on lisaks veel piisavalt suure avaga, et luua vajalik bokeh-efekt ning pildistada siseruumides teravalt ka kehvemates valgusoludes.

Sony fiksobjektiiv on kerge ja kompaktne, terava joonega ning mõistlik kaasa võtta pulmafotograafia jaoks või pidudele pildistamiseks lisaobjektiivina. Profid pakivad fotokotti tavaliselt kaasa ka teise kaamerakere, millel näiteks ees fikseeritud fookusega objektiiv, et ei peaks aega kulutama objektiivide vahetamisele.

Soodsa normaalobjektiiviga selged pildid kätte – Sony 50mm f/1.8

Kiirelt saab moonutustevaba portreepildi kätte 50 mm normaalobjektiiviga. See mudel on hea hinnaga, kerge ja kompaktne, seega võiks igal portreepildistajal alati varuks kaasas olla. Ava on samuti piisavalt suur, et teravad pildid õnnestuvad nii valguses kui varjus.

Eriolukordadeks makro: Sony täiskaader 90mm f/2.8 OSS

Pulmafotograafia nõuab vahest ka oluliste detailide ülesvõtmist: sõrmuseid, kinke, kaunistusi ja pühademeeleolu aitab paremini edasi anda makroobjektiiv.

Selleks sobib näiteks Sony täiskaader 90mm f/2.8 OSS makroobjektiiv. Mudelil on stabilisaator ja kiire teravustamine.

Ostes selle toote enne 31. jaanuari 2022, annab Sony juurde aastase lisagarantii (kokku 3 aastat). Rohkem infot leiab siit. Lisaks annab Sony kuni 15. jaanuarini 2022 selle objektiivi ostjatele 100 eurot raha tagasi. Vaata lähemalt kampaania kohta siit.

Parima valiku Sony objektiive leiab Sony Centerist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.