Sony Centeri blogi

Juulis müügile tulevale Sony võimsale kompaktkaamerale saab praegu kuni neli aastat garantiid

Kompaktkaameraid pole mingit põhjust unustada – juulis müügile tulev Sony uus mudel RX100M6 pakub väga laia suumi, ülikiiret fokuseerimist ja kui tellid selle enne 17. juunit, saad Sony Centerist topeltpika garantiiaja ehk 2 + 2 aastat.

Mõnikord räägitakse, et peegelkaamerate ja mobiilikaamerate vahele enam midagi eriti ei mahugi – kompaktkaamerad oleks justkui välja tõrjutud pildistajate töömailt. Kuid tegelikult see muidugi nii pole. Kõik oleneb sellest, millist kompaktkaamerat kasutad. Väga hea kaameramudel on selline, mis suudab teha kvaliteetseid pilte kiiresti nii ülisuure laiunurgaga kui väga pika suumi ehk suurendusega, pakkudes samas kogu selle võimaluste hulga jaoks kompaktkaamera käepärast väikest korpust, mida oskavad eriti hinnata väga tihti kaamerat kotist haaravad piltnikud ja need, kellel on reisil soov kvaliteetseid pilte teha.

Uus RX100M6, mida Sony juuni alguses esitles, jõuab meile müügile juba juulis ning seda saab Sony Centerist praegu tellida. Varajastele tellijatele (enne 17. juunit) tuleb vastupidava ja kompaktse kaamera tavalisele kaheaastasele garantiile, mida Sony pakub, veel kaks lisa-aastat juurde. Kokku neljaks aastaks on igal pool kaasas käiv ja iga ootamatut hetke jäädvustav pildiseade garantiiajaga kaetud.

24–200 mm suumivahemik tähendab, et võid rahulikult teha panoraamvaateid vaatamisväärsustest, mis ei taha tavalisse kaadrisse ära mahtuda. 200 mm teleobjektiiv aga samas kompaktses kestas tähendab, et vajadusel saab olulisi asju lähemale tuua ja teha kvaliteetseid suurendusega pilte või bokeh´i ehk tausta udustamist. Optiline pildistabilisaator ning digitaalne järeltöötlus aitavad selgeid ja vähese müraga fotosid teha ka kehvemates valgusoludes.

Milleks täpsemalt uus kaamera võimeline on, saab vaadata sellest näidiste galeriist. Vahe peegelkaameraga on pealtnäha üsna väike.

Sony hübriid-autofookus on oma kaameraklassis praegu üks kiireimatest, teravustades 0,03 sekundiga. Seda pole võimalik enam silmaga näha ja võib öelda, et autofookus toimib pea silmapilkselt. Hübriidfookus tähendab, et pilti teravustatakse faasidetektoriga 315 punkti järgi ning kontrastidetektoriga 25 punkti järgi. Portreerežiimis tunneb autofookus ära pildistatava silmad ja teravustab nende järgi, et portree maksimaalselt õnnestuks.

4K video nüüd koos HDR-iga

Muidugi on aina olulisemaks saamas ka videovõimekus ja paljud kasutajad tahavad sama kaameraga, millega pilte tehakse, ka kvaliteetset videot filmida. Uus Sony RX100M6 teeb 4K resolutsiooniga videoid ja on esimene Cybershoti seeria kaamera, mis toetab ka HDR-i.

HDR tagab eriti laia dünaamilise värviulatuse ja mustade või heledate pindade detailsema väljajoonistamise igas videokaadris.

Vaata selle uue kaamera videovõimekuse näidet sellest klipist (HDR-i võimaluste nägemiseks vaata seda vastava toega teleriekraanilt):

Ülikiire autofookus aitab ka video tegemisel, kus ümberteravustamine on eriti oluline liikuva pildi tabamisel. Kuid kunstilise tulemuse saavutamiseks võib fookuse kiirust ka käsitsi meelega aeglasemaks muuta, et saavutada mõnus kinoefekt.

Teravustamine ja pildivalik toimub ülevalt avaneva peidetud pildiotsijaga, mis pakub 2,35 miljoni piksliga ekraanilt võimalust kohe näha, mis pildile jääb. Pildiotsija ekraan tagab võimalikult tõetruud värvid.

Samas võib vaadata pildile jäävat ka suurelt tagaküljel asuvalt ekraanilt, mis on pööratav 180 kraadi ülespoole ja 90 kraadi allapoole. Nii saab võtteid teha ebamugavatest asenditest, kust pildiotsijat ei saa kasutada ning kui tagakülje ekraani tavalises asendis ei näe.

Kaamera teeb 20-megapiksliseid fotosid ja selle ISO tundlikkus on vahemikus 125–12800, kuid seda saab mitme kaadri müraeemaldusega suurendada kuni 25600-ni. Näiteks pika säriga hämaras pildistades võib kaamera jäädvustada juba sellegi, mida inimene enam palja silmaga ei näe.

Juulis müügile tuleva Sony kompaktkaamera RX100M6 hind on Sony Centeris 1299 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.