Sony Centeri blogi

Kaks ühes: Sony uus lisaseade on samal ajal nii teleripult kui ka lisakõlar

Sony esitles hiljuti oma uut juhtmevaba kõlarit Handy TV, mis avab üsna uue ja vajaliku sektori koduseadmete maailmas. Nimelt saab juhtmevaba lisakõlarit kasutada mitte ainult traditsiooniliselt muusika mängimiseks nutiseadmetest, vaid ka teleri lisakõlari ja isegi telekapuldina. Selleks on kõlaril ühendusvõimalus nutiteleritega ning füüsilised nupud, millega kanalit vahetada ja helivaljust reguleerida.

Sony uus juhtmevaba kõlar Handy TV SRS-LSR200 on mõeldud teleriga ühendamiseks, kuid sobib muidugi ka lihtsalt muusika kuulamiseks mõnest nutiseadmest, sest on varustatud kolme integreeritud kõlariga.

Kõige paremini täidab aga seade oma eesmärki teleri heli võimendades. Kõlar aitab kuulata kõnet ja dialooge selgelt ka siis, kui oled telerist eemal — tehnoloogiline lahendus Voice Zoom muudab inimkõne ja dialoogid selgemaks. Kõlar toimib üle 2,4 GHz raadioühenduse kuni 30 meetri kaugusel.

Kaasaskantaval sangaga kõlaril on veel sisseehitatud kaugjuhtimispult füüsiliste nuppudega kõlari peal, mis aitab mugavalt vahetada kanaleid, reguleerida heli ja menüüseadeid ning ühildub enamiku nutiteleritega (näiteks Sony, Hitachi, LG, Loewe, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Toshiba). Pult on mugav lisandus, kui oled näiteks diivanilauast eemal, aga teleri enda pult lebab just seal. Suvel saad niimoodi kõlari kaasa võtta terrassile ja kuulata saateid eemalt.

SRS-LSR200-i kolm kõlarielementi mängivad nii vasakut kui paremat stereokanalit, keskmine aga on spetsiaalne kõlar inimeste dialoogide esitamiseks. Voice Zoom 1 ja Voice Zoom 2 funktsioonid tuvastavad inimese häälekomponendid ja tõstavad need esile. Selle tulemusena kõlab hääl loomulikult ja realistlikult.

Kõlari aku kestab kuni 13 tundi ilma Voice Zoom funktsioonita ja veidi vähem koos sellega.  Aku laadimine käib teleriga ühendatud laadimisdoki kaudu, mis on ühtlasi ka juhtmevaba saatja.

Saatja ja kõlar on ühendatud 2,4 GHz sagedusel toimiva juhtmeta edastuse kaudu. Loomuliku helielamuse jaoks tuleb heli nii kõlarist kui telekast samal ajal. Laadimisdoki ja ühenduskaablite paigaldamine on vastavate värvikoodidega lihtne.

Kõlari kolm kasutusvõimalust

Sony kõlar-pulti on hea kasutada sellistes olukordades:

  • kui tahad telerit vaadata üksinda, kuid ei taha liiga valju heliga teisi segada (saad kõlarist kuulata vaiksemalt, kui kõlar on sinu läheduses)
  • kui tahad telerit vaadata seltskonnaga, kuid toas on melu liiga suur, et selgelt kuulda, mida räägitakse
  • kui tahad selgemalt kuulda, mida teleris räägitakse, aga oled ise nutitelerist kaugemal (näiteks teises toas või terrassil)

Eestis jõuab kõlar müügile alates septembrist.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.