Sony Centeri blogi

Kasulik kodukontori nipp: kuidas muuta oma Sony kvaliteetseks veebikaameraks?

Kodukontori videokoosolekutel tuleb tavaliselt leppida arvuti veebikaameraga, kuid korraliku eraldi digikaamera puhul saab tunduvalt parema pildi. Sony kaameraid saab muuta üsna lihtsalt veebikaameraks vastava tarkvara abiga.

Kasuta parema pildi nimel ka statiivi ja säti paika valgus ning videokonverentsid saavad niimoodi täiesti uue kvaliteedi.

Kõik, mida vaja kodus Sony digikaamera veebikaameraks muutmiseks, on vastava toega kaameramudel, USB kaabel ning tarkvara Imaging Edge Webcam. See on Sony enda poolt eelmisel aastal loodud tarkvara, mille paigaldamisel saab tekitada oma videokonverentsi tarkvarale kättesaadava lisakaamera.

Ühilduva seadme menüüst tuleb võrguühenduse sektsioonist valida PC Remote ühendus, ühendusviisiks USB ja ühendada arvutiga, millesse on Imaging Edge Webcam juba paigaldatud.

Mudelite ILCE-7M2, ILCE-7S, ILCE-7SM2, ILCE-7RM2, ILCE-5100, ILCE-6300, ILCA-68, ILCA-77M2, DSC-RX1RM2, DSC-RX10M2, DSC-RX10M3, DSC-RX100M4 ja DSC-RX100M5 puhul peab enne videokonverentsi alustamist kaamera sättima automaatsesse režiimi, pärast striimi käivitamist aga lülitama Movie režiimi. Teiste kaameratega võib need kohe lülitada Movie režiimi.

Samal ajal ei tohi olla aktiivne Imaging Edge Remote tarkvara.

Nüüd jääb üle käivitada oma videokonverentsi- või striimitarkvara (Skype, Teams, Meet, Zoom, VLC vms) ning seadetest tuleb valida kättesaadavate veebikaamerate valikust Sony oma videoseadmeks.

Sony kaamera väljastab automaatselt levinud ekraaniformaadis striimi eraldusvõimega 1024 × 576 pikslit ja küljesuhtega 16:9. Heli üle ei kanta, selleks peab kasutama kas arvuti enda sisseehitatud või arvutiga ühendatud välist mikrofoni.

Imaging Edge Webcam´i tarkvara saab alla laadida siit. Saadaval on nii Windows 10 kui macOS-i versioon. Allalaadimise lehelt tuleb valida oma kaamera või kaamerate mudelid, mille järgi koostatakse installifail.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.