Kasulik lisamugavus: Google TV äppe saab nüüd teistest seadmetest nutitelerisse installida

Kui varem pidi nutitelerisse lisaäppe Google Play poest otsima ja paigaldama teleri enda rakendust ja ekraaniklaviatuuri kasutades, siis nüüd saab seda teha diivanilt ja pulti haaramata otse nutitelefonist või tahvlist. Võib ka arvutist, avades brauseris play.google.com.

Teise seademesse Androidiäpi installimine pole midagi uut, aga varem sai seda teha näiteks arvutist telefoni või tahvlisse või ka nutitelefonist teise telefoni või tahvlisse. Google TV toega nutitelerid valikus polnud.

Veebibrauseris play.google.com aadressil saab otsida sobiva äpi ning vajutades “Install”, antakse valik sinu kontoga seotud seadmetest, millega äpp on ühilduv, sealhulgas ka Google TV-ga telerid.

Detsembrist aga alustas Google äpipoe uuendamist ja praeguseks peaksid olema enamus seadmeid selle saanud, nii et võid igast Androidiga seadmest oma telerisse äppe paigaldada.

See on palju mugavam, kui teleri enda ekraanilt, kui just ei kasuta teleri küljes lisaklaviatuuri. Nutiteleris otsingusse vajaliku äpi nime sisestamine ja otsing on keerulisem, kui arvutis veebibrauserist või nutitelefonis Play äpist. Pealegi saad installida ka eemal olles, näiteks kui sõber soovitab telerile head äppi, aga pole ise parajasti oma teleka juures. Kui koju jõuad ja Google TV sisse lülitad, on uus äpp televiisoris juba olemas.

Valides mobiilis nupu Install kõrvalt paremal laienduse (kolmnurgake), näidatakse seadmeid, millega valitud äpp on ühilduv, sealhulgas ka Google TV-ga telereid, mis on sinu kontoga seotud.

Samas saab iga äpi juures näha, kas see on ühilduv Google TV-ga. Kui põhimõtteliselt saab pea iga äppi telerisse installida, siis osadel rakendustel on spetsiaalne versioon, mis on kohendatud suurele ekraanile ja teleripuldile ning nende puhul ongi installimise valikus ka TV.

Lisanipp telerisse äppide lihtsaks installimiseks on veel häälkäskluste kasutamine, mis oli Google TV-s varemgi olemas. Selleks tuleb vajutada puldil Assistant´i nuppu ning valida ekraanilt otsing (Search). Ütle äpi nimi puldi mikrofoni ja ekraanile ilmubki otsingutulemus. Tõsi, niimoodi äppe otsides peab neid inglise keeles küllalt täpselt hääldama, et virtuaalne assistent õigesti aru saaks. Kõige mugavam on ikkagi arvuti või nutitelefoni ekraanilt otsida, sisestades nime klaviatuurilt.

Kõigil Sony Bravia teleritel on operatsioonisüsteemiks Google TV, mis tähendab, et neile saab installida Androidirakendusi ja vaadata saateid või mängida mänge, mis on Google TV-le tehtud.

Parima valiku Sony telereid leiab Sony Centerist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.