Sony Centeri blogi

Kino koju – need kolm Sony soundbari aitavad luua korraliku filmielamuse

Tubaste tegevuste hulka kuuluvad praegu kindlasti ka kinoõhtud ja Netflixi seriaalide maratonid. Kuid kodune kinoelamus pole päris see, nagu suures kinosaalis. Siiski aitavad mõned head vahendid seda elamust kinoga sarnasemaks muuta – näiteks ribakõlarid ehk soundbar´id, mis toetavad teleri head pilti kvaliteetse heliga.

Sony on tuntud Android TV-ga Bravia nutitelerite tootja, kuid lisaks on olemas ka hea valik telerite juurde käivaid Sony ribakõlareid. Valisime välja kolm mudelit, mis loovad mõnusa kinoatmosfääri ka sinu elutuppa, pakkudes mahlakaid basse ja mõjuvaid kõrgemaid sagedusi.

Miks üldse eelistada ribakõlarit ehk soundbar´i?

Muidugi võib koju osta ka võimsa kodukinosüsteemi, kuid soundbar on sellele mugav ja soodne alternatiiv või esimene hea algatus põhjalikuma helisüsteemi hankimisel. Võrreldes põrandakõlaritega võtab üks soundbar olematult vähe ruumi otse teleka ees laual (või ekraani all seinal) ning lisaks on võimalik ka ühest kõlarist tekitada ruumilise efektiga heli. Kõik see toobki kokkuvõttes väiksemasse tuppa elamuse, millesarnast võid kogeda “päris” kinno minnes.

Allolevad Sony soundbar´id ühilduvad ka kõigi teiste tootjate teleritega, millel on vastav ühendus (näiteks HDMI) ning neid saab valida ka vastavalt oma ekraani suurusele.

Sony 2.0 soundbar

Sony HT-SF150 on ribakõlar, mis sobib pea igasuguse teleri juurde nii lauale kui seinale. Kõlari kõrgus on vaid 6,4 cm, seega ei jää see väiksema ning madalama jalaga teleri ekraani ette, kui panna telerilauale.

Samas on võimalik ribakõlarit kinnitada ka seinale, kus see võiks olla lühem, kui ekraani laius. Seega sobivad selle mudeliga kõik telerid, mis pole laiemad kui 90 cm ehk sobib näiteks 43-tollise diagonaaliga või suurem televiisor.

Sony ribakõlar on kahe helikanaliga, seega stereokõlar. Enamasti sellest piisab, sest kõlarielemendid on võimsamad, kui telerite endi sisseehitatud helitekitajad ning pakuvad ka korralikumaid basse. Sisend käib üle HDMI, mis on praegu kõige levinum ühendusstandard, lisaks on olemas Bluetoothi võimalus. Tänu Bluetoothile saad kasutada ribakõlarit teiste koduste nutiseadmete, näiteks mobiilide, tahvlite või sülearvutite võimsa lisakõlarina.

Sony soundbar toetab levinud helistandardeid, dekoodrid on ühilduvad Dolby Digital´i, Dolby Digital Plus´i, Dolby ProLogicu, Dolby True HD, DTS´i ja DTS-HD´ga.

Sony 2.1 kanaliga Dolby Atmos / DTS:X soundbar

Sony HT-X8500 soundbar´is on olemas sisseehitatud subwoofer ehk bassikõlar, seega saad lisaks stereokõlarile endale ka eraldi bassielemendiga kõik-ühes ribakõlari, mis on eriti hea just filmide vaatamiseks. Dolby Atmos´e ja DTS:X tugi tagab virtuaalse kodukino elamuse ja 7.1.2 kanaliga ruumilise heli. See saavutatakse mitme kõlarielemendi koostoimel.

Läbi ribakõlari saab signaali läbi lasta telerisse 4K HDR-i kvaliteediga, ühendusvõimalustest on veel olemas ka Bluetooth, mille abil võid kõlarisse suunata heli täiesti juhtmevabalt kõigist oma teistest nutiseadmetest.

Sony 5.1 soundbar – täielik kinokomplekt

Kui oled otsustanud kodukino helilahenduse põhjalikumalt ette võtta, siis ei pääse kõlarikomplektist, milles on lisaks teleri alla käivale ribakõlarile ka muid võimsaid komponente.

Sony HT-RT3 ongi nõudlikumale kasutajale mõeldud 5.1 kanaliga viiest kõlarist koosnev kodukinosüsteem.

Teleri ette käib 90 cm pikkune madal soundbar, mis ei varja pilti isegi madala jalaga teleri puhul. Lisaks saab paigutada tuppa sobivasse kohta eraldi suure Subwooferi ehk bassikõlari, mis hoolitseb võimsate madalate basside eest nii filmi kui kontserdiesituse vaatamisel. Täiuslikku ruumilist heli aga taasesitavad kaks tagumist kõlarit, mis paigutatakse näiteks diivani taha, kuulajast tahapoole. Need tekitavad helipildi toasolijate ümber igas suunas.

Kõlarisüsteemil on ka Bluetooth-ühendus ja kiire seadmete ühendamise võimalus NFC-ga. Piisab, kui oma telefoni ribakõlari lähedale asetad ning saadki seadmed hetkega ühendatud.

Optilisest sisendist saad kvaliteetse heli kätte ka sel juhul, kui teler ei toeta HDMI ARC-i. HDMI ARC omakorda lubab kõlareid kasutada heli esitamiseks ükskõik millistest seadmetest, mis on teleriga ühendatud.

Korraliku valiku parimatest ribakõlaritest ja teistest Sony toodetest leiab Sony Centeri e-poest. Kohaletoimetamine üle Eesti on tasuta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.