Sony Centeri blogi

Kolm objektiivi hobipildistajale, mis su fotod uuele tasemele viivad

Sony a5100 kaamera
Foto: Sony

Kuigi kaameraga kaasa tulev objektiiv võib pikka aega olla kõik, mida ühel keskmisel kasutajal vaja, tasub vilumuse kasvades vaadata ka teiste poole. Toome siin artiklis välja kolm soovitust, mille seast oma kaamerale järgmine objektiiv leida.

Kuna paljud harrastajaid ostavad oma esimeseks tõsisemaks kaameraks poolkaadriga fotoaparaadi, nagu näiteks Sony a5100, kirjutame selles artiklis just nende sensoritele sobivatest objektiividest.

Portreede jaoks

Esimene objektiiv, mille poole tasub vaadata, on 50 mm fiksobjektiiv.

Fiksobjektiivid ei võimalda fookuskaugust muuta, nagu suumobjektiivide puhul, see-eest on neil aga suumobjektiividega võrreldes enamasti suurem ava, mis tähendab, et nendega on lihtsam hämaramas pilti teha ja portreede puhul jääb taust udusem.

Võrreldes enamike objektiividega, mis kaameratega kaasa tulevad, on nendega tehtud pildid ka teravamad ja ilusamad.

Sony 50 mm f/1.8 objektiiv
Sony 50mm f/1.8. Foto: Sony

Sony objektiiviseerias on mõistlik alustada E-bajonetiga 50 mm f/1.8 objektiivist, mis on mõistliku hinna, suure ava ja hea teravusega. Lisaks on sellel ka optiline pildistabilisaator, mis aitab käte värinat vähendada. Oskuste arenedes on võrratud portreed tagatud.

Tänavafotograafile

Kui portreede asemel on huvi hoopis tänavatel või pidudel toimuvat melu pildistada, on mõistlik osta 35 mm fiksobjektiiv. Võrreldes 50 mm objektiiviga võimaldab see pildile korraga rohkem mahutada ja lisaks subjektile saab näidata ka selle ümber toimuvat.

Poolkaadriga kaameratel on 35 mm objektiiv ka väga lähedane standard fookuskaugusele. See tähendab, et kaamera näeb selle objektiiviga sarnaselt inimsilmale.

Tänaval kõndides midagi huvitavat nähes on see väga sobiv, kuna kaamera silma ette tõstes ei paista tegevus ei lähemal ega kaugemal kui silmaga vaadates. Seetõttu on 35 mm tänavafotograafia huvilisele väga sobilik variant.

Sony 35mm f/1.8 objektiiv
Sony 35mm f/1.8. Foto: Sony

Sony pakub E-bajonetiga kaameratele mõistliku hinnaga 35 mm f/1.8 objektiivi, millel on sarnaselt eelmisele objektiivile suur ava ja optiline pildistabilisaator, võimaldades häid pilte ka pimedas teha.

Hea reisikaaslane

Reisile minnes on kohvrites tihti nii vähe ruumi, et rohkem kui ühte objektiivi ei raatsi korraga kaasa võtta. Sellistes olukordades on väga kasulikud niinimetatud supersuumobjektiivid.

Fotograaf saab valida, kas vajab parasjagu lainurka või kaugel oleva subjekti pildistamiseks teleobjektiivi. Võrreldes enamike kaameraga kaasa tulevate objektiividega, on supersuumidel suumi ulatus oluliselt suurem.

Sony E 18-200mm f/3.5-6.3 objektiiv
Sony 18-200mm f/3.5-6.3. Foto: Sony

Sony objektiivide seas on poolkaadrile sobilik näiteks 18-200 mm f/3.5-6.3 objektiiv. Reisil olles võimaldab see pildistada võimsaid linna- ja loodusvaateid ning samuti portreesid või kaugemal olevaid linde ja loomi.

Sarnaselt kahe varasema objektiiviga on ka sellel optiline pildistabilisaator, mis on eriti kasulik kaugel olevaid subjekte pildistades.

Kogu Eestis müügil oleva Sony objektiivivalikuga saab tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.