Sony Centeri blogi

Kõrva sisse või kõrva peale: Sony tõi välja kaks täiesti uut juhtmevaba kõrvaklapi mudelit

Sony tõi avalikkuse ette oma kaks uut juhtmevabade kõrvaklappide mudelit: kõrvasisesed laadimiskapsliga Sony WF-C500 ning kõrvapealsed Sony WH-XB910N. Mõlemate klappide aku kestab kaua ja lisaks on pakendid valmistatud plastikuvabalt, millega Sony on juba ka varem silma paistnud.

Kõrvasisesed klapid kestavad koos laadimiskapsli lisalaadimisega kuni 20 tunid, kõrvapealsed aga mängivad muusikat ühe laadimisega kuni 30 tundi.

Sony WF-C500 on kompaktse disainiga ja niiskuskindel

Kompaktsed kõrvasisesed klapid Sony WF-C500 on tootjale omase kõrge helikvaliteediga. Klapid ühilduvad Sony Headphones Connect äpiga, mille kaudu saab täiendavalt seadistada nii helitämbrit kui klappide juhtimist.

Ergonoomilise disainiga mugavad klapid istuvad hästi kõrvas oma silikoonist vahetatavate otsikutega, silindriline piklik laadimiskarp aga on mugav kaasas kandmiseks. Karbi poolläbipaistev kaas meenutab stiilset mattklaasi ning eristab neid klappe teistest laadimiskapsliga seadmetest. Korpusele on antu IPX4 standardile vastav veekindluse hinnang ehk see kannatab niiskust ja psitsmeid ning sobib seega näiteks õues kasutamiseks ja trenni tegemiseks.

Kasutajasõbralike nuppudega saab lugusid vahetada, neid pausile panna või vahele jätta. Lisaks pääseb kuulaja nupuga kiirelt ligi oma eelistatud virtuaalassistendile (Google Assistant või Siri).

Klappide aku kestab kuni kümme tundi, koos karbiga pikeneb see aeg 20 tunnile. Kümme minutit kiirlaadimist annab ühe tunni kuulamisaega lisaks.

Sony WF-C500 kuulareid saab kasutada ka ühekaupa näiteks siis, kui vaja vestluse ajal midagi ühest klapist kuulata.

Sony WH-XB910N mängib korralikku bassi ja summutab müra

Kõrvapealsed Sony WH-XB910N klapid paistavad silma sügava bassi hea kvaliteediga ning korraliku mürasummutusega. Madalamate sageduste paremaks esituseks on kuularite korpusesse sisse ehitatud spetsiaalne bassikanal ning suurema õhurõhuga tuuakse kõrva võimsam kuulamiselamus. 

Mürasummutust on täiustatud mikrofonidega, mis salvestavad rohkem ümbritsevat heli, et hoida kuulajat taustamürast eemal neid vastava signaalitöötlusega kuulatavast helist eemaldades. Headphones Connect äpiga saab ise valida, kui palju taustaheli klapid läbi lasevad, sest mõnikord on vaja kuulata ka ümbruses toimuvat. Samuti saab mürasummutuse kohe välja lülitada, kui asetada peopesa kuulari välisele küljele, mille peale lastakse taustaheli läbi.

Adaptive Sound Control aga saab nende klappidega aru, kus kuulaja parasjagu viibib ja ümbritseva heli seadeid kohandatakse sellele vastavalt automaatselt. ASC õpib isegi, milliseid asukohti kuulaja tihedamalt väisab ning timmib selle põhjal automaatselt vajalikud seaded.

WH-XB910N klapid kestavad ühe laadimisega 30 tundi. Sony Multipoint tehnoloogia lubab klappe ühendada korraga kahe Bluetooth-seadmega. Seade tuvastab ise, millisele seadmele kõne tuleb ning valib vastavalt kõne vastuvõtja.

Sony Centeris on WF-C500 juba müügil, WH-XB910N jõuab lettidele ja e-poodi lähiajal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.